Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kraken u wybrzeży Norwegii?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
16 odpowiedzi w tym temacie

#1

Ciasteczkowy Potwór.
  • Postów: 25
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

22 sierpnia 2007 roku na plaży oddalonej o 2 kilometry od Alesund, (miasta na południowym zachodzie Królestwa Norwegii) znaleziono dziwne zwierzęce zwłoki. Były ponoć długie na około 8 metrów.
Jak się później okazało nie było to ciało podłużnego potwora lecz tylko fragment większej układanki. Po dokładnym zbadaniu znaleziska stwierdzono że to jedynie macka należąca do jakiegoś gatunku głowonoga. Mogło by się wydawać że to kolejny dowód na występowanie w tamtych wodach Kałamarnicy Olbrzymiej (Architeuthis dux). Szczątki przekazano jednak do NTNU (Norweski Uniwersytet Nauki i Technologii w Trondheim) gdzie po dokładnych oględzinach stwierdzono że macka nie należy do kałamarnicy gdyż przyssawki na niej ułożone były symetrycznie co zdarza się jedynie u ośmiornic.

macka kałamarnicy:
Dołączona grafika

macka ośmornicy:
Dołączona grafika


Norwescy Kyptozoolodzy podchwycili temat. Uważają że znalezisko jest dowodem na istnienie Krakenów - wielkich legendarnych stworów morskich przypominających swym wyglądem ośmiornice. Macka jest narazie przechowywana w NTNU lecz pod koniec października ma być przekazana jednemu z brytyjskich uniwersytetów.


źródło:ASAN
  • 0

#2

Recluse.
  • Postów: 117
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Uhhhh.... rozmiary niesamowite.
Zostaje nam czekać na wyniki badań.
  • 0

#3

Halloween.
  • Postów: 516
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Myślę , że to prawdziwy , legendarny Kraken.Fajnie.
  • 0

#4

Biggi.
  • Postów: 117
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niesamowite:)
  • 0

#5

Dexter.
  • Postów: 306
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wikingowie mówili prawdę ;D
Jest i macka to musi byc i gdzieś ciało, chociaż co by mogło zabic tak wielkie zwierzę ??!!
  • 0



#6

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Szkoda że wydaje się setki miliardów dolarów na badania kosmosu, a o oceanach na naszej planecie nie wiemy prawie nic poza tym jak je niszczyć.
  • 0

#7

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mnie ciekawi co było tak ogromne, że odcieło taką mackę..
Fascynujące jest to, że jednak nie wiemy wszystkiego o naszej planecie..
  • 0

#8

Michalson.
  • Postów: 55
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Szkoda że wydaje się setki miliardów dolarów na badania kosmosu, a o oceanach na naszej planecie nie wiemy prawie nic poza tym jak je niszczyć.


dokładnie - nie znamy ogromnej ilości stworzeń żyjących w oceanach :/ Wydaje mi się że rządy państw, nie finansują badań oceanów i lekko mówiąc olewają to wszystko, skupiając się na finansowaniu badań kosmosu....

BTW wielkimi kałamarnicami, krakenami itd. interesowałem się od dawna :) To dla mnie baaardzo ciekawy news.

Fascynujące jest to, że jednak nie wiemy wszystkiego o naszej planecie..


W sumie to nie wiemy niczego :) Ale to jest piękne i wspaniałe, bo zawsze zostaje coś do odkrycia :)
  • 0

#9

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mnie ciekawi co było tak ogromne, że odcieło taką mackę..

Może śruba okrętu.
  • 0

#10

Oren.
  • Postów: 71
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Szkoda że wydaje się setki miliardów dolarów na badania kosmosu, a o oceanach na naszej planecie nie wiemy prawie nic [...].



Bo w oceanie jest mniejsza szansa na znalezienie istot inteligentnych. Kosmos jest jedynym miejscem gdzie człowiek mógłby znaleźć miejsce do zamieszkania, gdyby stało się coś bardzo złego... a czasu do znalezienia sposobu na przeżycie w kosmosie jest coraz mniej....

Cytuje użytkownika pui

Żywiące się kałamarnicami Kaszaloty miewają na ciele blizny po ich przyssawkach. Blizny po walce z piętnastometrową kałamarnicą maja 10 centymetrow średnicy, a wielorybnicy widywali blizny o średnicy 45 cm."


łatwo wyliczyć ,że kałamarnica miała ok 68m... pytanie czym się żywi/ł taki kolos...
  • 0

#11

Adam9011.
  • Postów: 35
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niesamowite ;) Jest gdzieś zdjęcie tej macki? Bo to zwierzę musi być ogromne... Może wikingowie mieli rację?
  • 0

#12

K.....
  • Postów: 60
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Kraken... to stworzenie ciekawi mnie od dawna, kto wie może naprawde to ten kraken :D A co do macki, przecież nie wiemy o nim praktycznie niczego, może sam ją wyrzucił bo była stara ? tak jak wąż zrzuca skóre tak Kraken może macki wyrzucać :D
  • 0

#13

Andrewx.
  • Postów: 76
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Były ponoć długie na około 8 metrów.


Czy Norweski Uniwersytet Nauki i Technologii w Trondheim wydał oficjalny komunikat co do wielkości znalezionych szczątek ?
  • 0

#14

Ciasteczkowy Potwór.
  • Postów: 25
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A więc mili Państwo!

Z poczuciem chwały i tryumfu przyznaję, że cała historia z macką Krakena u wybrzeży Norwegii powstała w mojej głowie.
Takiej macki nigdy nie było, nie ma i nie będzie. Po mojej pierwszej nieudanej prowokacji [http://www.paranorma...showtopic=12343]
myślałem, że nie ma tu ludzi którzy bezkrytycznie przyjmują to co wyczytają na forum. Ku memu zadowoleniu żaden z Panów nie zanegował wymyślonego przeze mnie artykułu z fikcyjnej agencji ASAN.

Pozdrawiam Serdecznie

PS: NTNU i Alesund istnieją naprawdę

Dołączona grafika
  • 0

#15

pui.
  • Postów: 236
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

lol :) no fajnie dobrze ze jescze nie zdazylem nic napisac:)

ASAN... no ladnie :)

ale nie wiem czy to co robisz jest zgodne z regulaminem forum ;)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych