Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aborcja [kuluary]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#16

Ciszu.
  • Postów: 211
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja obecnie jestem między młotem a kowadłem.
Kobieta powinna mieć możliwość o decydowaniu czy chce urodzić czy nie, z drugiej strony " za aborcją pozytywnie wypowiadają się Ci, którym wyskrobanie już nie grozi. "
  • 0

#17 Gość_eru75

Gość_eru75.
  • Tematów: 0

Napisano

Chciałem przeprosić za brak źródła w moim wpisie - podam je w kolejnej odpowiedzi, a dla jasności dane pochodzą ze strony www.wikipedia.pl.
  • 0

#18

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dopiero w 10 tygodniu od momentu poczęcia twarz zaczyna przypominać wizerunek człowieka.
Jak sami widzimy, minęło już ponad 2 miesiące a my z trudnością możemy potwierdzić człowieczeństwo zarodka. Gdyby zatwardziali przeciwnicy aborcji mogli porównać 2 miesięczny płód człowieka i innego dowolnego ssaka, zapewniam, że nie znaleźliby wielkiej różnicy.

Hmm... Wnioskowanie o człowieczeństwie na podstawie wyglądu. Bardzo odważne i zarazem bardzo prymitywne kryterium.

Przeciwnicy aborcji zapewne odpowiedzą, że płód człowieka różni się od płodu innego ssaka tym, że ma mózg i myśli od wczesnych dni. I tu wielka niespodzianka, rozbudowana sieć neuronów i fale mózgowe, wszystko odpowiadające za myślenie powstaje dopiero w 30 tygodniu istnienia płodu!!! Dopiero na początku trzeciego trymestru możemy powiedzieć o jakichkolwiek próbach działania umysłu ludzkiego. Dopiero wtedy, kiedy aborcji już się nie wykonuje, ciąża jest zbyt zaawansowana. Tak, więc błędem jest stwierdzenie, że aborcja to zabijanie myślącego człowieka. To nie jest zabijanie człowieka, to usuwanie płodu w wczesnych fazach jego wykształcania się przed rozpoczęciem jego ludzkich funkcji i czynności.

Inteligencja zmysłowo-ruchowa noworodków nie ma praktycznie nic wspólnego z myśleniem, a więc...? Ograniczanie się w określaniu człowieczeństwa do kryterium "umysłowego" (z całym szacunkiem dla C. Sagana i A. Druyan) jest dla mnie absolutnie niemiarodajne.

Kilka faktów dotyczących wczesnych faz rozwoju układu nerwowego (w nawiasie rozmiar zarodka/płodu):
4 tydzień (4 mm) - powstają pierwsze pęcherzyki mózgowe: przodo-, śród- i tyłomózgowie:
5 tydzień (6 mm) - przodomózgowie różnicuje się na kreso- i międzymózgowie , wyodrębnia sie rdzeniomózgowie
7-8 tydzień (3 cm) - silny rozwój kresomózgowia, pierwsze, słabe ruchy mięśni szkieletowych.
9 tydzień (5 cm) - można rozpoznać czynności układu nerwowego, pojawiają się reakcje na bodźce zewn.


Prawdziwie wierzący chrześcijanie, Żydzi i muzułmanie nie mają w tej kwestii żadnych dylematów. Człowieczeństwo zaczyna się w momencie poczęcia - na to jednoznacznie wskazują święte pisma wyżej wymienionych religii.
  • 0



#19

może tak może nie.
  • Postów: 504
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Prawdziwie wierzący chrześcijanie, Żydzi i muzułmanie nie mają w tej kwestii żadnych dylematów. Człowieczeństwo zaczyna się w momencie poczęcia - na to jednoznacznie wskazują święte pisma wyżej wymienionych religii.

Muszę się przyczepić, bo nie jest to do końca prawdą w przypadku Islamu. Określenia "nie ma w tej kwestii żadnych dylematów" i "jednoznacznie wskazują" są już zupełnie nieprawdziwe - dylematy są i to bardzo poważne. Koran moment zstąpienia duszy w ciało człowieka definiuje dość mgliście - mnie na studiach uczono (tu podpieram się dr. Ossowską - specjalistą od praw kobiet w religiach świata) że jest to 120 dzień ciąży, a i są nurty które określają ten moment dopiero w chwili narodzin dziecka!
  • 0

#20

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Muszę się przyczepić, bo nie jest to do końca prawdą w przypadku Islamu. Określenia "nie ma w tej kwestii żadnych dylematów" i "jednoznacznie wskazują" są już zupełnie nieprawdziwe - dylematy są i to bardzo poważne.

Nie zaprzeczam, że w tej kwestii mogłem się pomylić. Pisałem z pamięci, a w islam już dawno się nie zagłębiałem - jak najbardziej mogło mi się coś pomieszać. ;)

EDIT: Masz rację. :)
  • 0



#21

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jestem za aborcją.
!. Jak można nakazywać kobiecie zgwałconej przez następne 9 miesięcy być dla niej nadal w traumatycznym stanie ?
Przecież już sama propozycja jest chora.
!!. Urodzić dziecko i oddać do domu dziecka. Czy byliście tam?
To są miejsca gdzie dorastają dzieci z zaburzeniami relacji nie tyko społecznymi.
!!!. Przecież dla duszy jest to tylko doświadczenie.
!!!!. Nie jestem osobą amoralną, jestem za świadomym macierzyństwem, świadomym wyborem.
!!!!!. Czy widzieliście statystyki ilością urodzonych dzieci przez osoby z zaburzeniami psychicznymi,
tak niskim poziomie intelektualnym, że nie łączą fakty seksu+ciąża+dziecko=obowiązek?
  • 0



#22

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Hehe, mowienie, ze zabijanie zarodka nie przypominajacego czlowieka nie jest morderstwem, przypomina mi wegetarian, ktorzy twierdza, ze jedzenie jajek to tez nie morderstwo zwierzat, no bo jak to, kury jeszcze nie ma.
  • 0

#23

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mam nadzieję że sędziowie debaty będą bardziej obiektywni od niektórych :)
  • 0

#24

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Spoko, luzik, co innego wlasne poglady, co innego ocenianie debaty ;)
  • 0

#25

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ocena debaty - byli przygotowani lub nie.
Przecież nie oto chodzi.
  • 0



#26

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Aidil wierzę w obiektywność, nie mam zamiaru podważać tego. Mała forma żartu z mojej strony :)
  • 0

#27

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

:) moje również obiektywne ..... hym.
  • 0



#28 Gość_eru75

Gość_eru75.
  • Tematów: 0

Napisano

Tak tak, ocenę zostawcie sędziom :) Przynajmniej dajcie im oceniać jako pierwszym ;)
Kolejny wpis zamieszczę w ciągu kilku dni - nie mogę od razu, bo nagle nauczyciele przypomnieli sobie, że dawno klasówek nie było :/
  • 0

#29

Dita von Tees.
  • Postów: 29
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jestem zwolenniczką prawa do aborcji...Dla zgwałconej kobiety traumatyczny jest już sam gwałt...Nakazywanie jej noszenia pod sercem czegoś, co znalazło się tam bez jej woli i co ona traktuje jak intruza jest naprawdę nieludzkie. Co do domów dziecka...Byłam kiedyś w domu małego dziecka. Dzieciaki nie otrzymują tam nic uczucia, są źle traktowane, normalnie żal serce ściska. Po za tym lepiej, żeby ciąże były usuwane w początkowej fazie, czy noworodki porzucane na śmietnikach?
  • 0

#30 Gość_eru75

Gość_eru75.
  • Tematów: 0

Napisano

Po za tym lepiej, żeby ciąże były usuwane w początkowej fazie, czy noworodki porzucane na śmietnikach?

Dziecko można zostawić w szpitalu... A jeśli chodzi o gwałt, ten wątek z pewnością zostanie poruszony.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych