Skocz do zawartości


Zdjęcie

Apel


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

#61

shar0nie.
  • Postów: 384
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

każdy widzi to co chce zobaczyć, i nic tego nie zmieni, żadne posty i zawsze dyskusja staje w ślepym punkcie :lol3: :lol3:
  • 0

#62

bianka.
  • Postów: 301
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dziwne,mi sie zawsze wydawało,że schemat wygląda raczej tak: (proszę czytać z przymróżeniem oka!!!)

1.zamieszczenie zdjęcia

2.odzew ze dwóch osób zdziwonych faktem uchwycenia ducha

3.odzew sceptyka,najwiekszego z najwiekszych,który wszystko "uprzyziemni", odbierze charakter duchowy wszelakiej materii,sypnie przykładami z życia,po czym wyrazi pogardę i lekkie politowanie dla zamieszczającego zdjęcie

4.głosy kilku osób powtarzające dokładnie to samo co napisał wielki secptyk,tylko w nieco zmienionej formie

5.odzew wielce oburzonego i zranionego autora zdjęć i jego gorące przekonywania,że nie kłamie i nie majstrował nic przy zdjęciu

6.standardowa odzywka,któregokolwiek z forumowiczów,ze "uwierz już wielu przed tobą próbowało nas oszukać" i przekonywanie autora,że on na pewno również i też ;)

7.pojawia sie,ktoś kto poddał zdjęcie analizie,porozjasniał,poprzyciemniał,pozaznaczał i wysnuł (często,bardzo ciekawe i trafne) wnioski.których niestety standardowo nikt nie czyta i nie zwraca na nie szczególnej uwagi,albowiem:

8.dyskusja toczy sie na poziomie wypominania każdy każdemu,że ten każdy nabija puste posty

9.potem wszyscy zgodnie pochylają się nad problemem dzieci neo,załamując ręce,że forum schodzi na psy

10.autor się obraża i nie wchodzi więcej na paranormalne,zapewne nie tyka się nawet komputera

11.jakieś niedobitki,próbują jeszcze sprowokować autora,by "wrócił i udowodnił"

12.pojawia się moderator stwierdzając,że temat został wyczerpany



Wybaczcie,ale tak jest prawie w każdym przypadku. lecz przyznam,ze ma to swój urok :)
  • 0

#63

Anomaly.
  • Postów: 330
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wierz, wierz we wszystko co tu piszą... Kupisz sobie tym bilet do nieba? Albo żyjemy w cywilizacji albo w średniowieczu? Odwoływanie się do rozsądku i nauki, przeczącej wszechobecnej panice, musi być przez panikarzy utożsamiane z naśladownictwem tejże osoby, która ośmieliła się dane zjawisko "nibynadprzyrodzone" obalić. Niestety, skoro nauka nie pomaga, to czasami niezbędny jest przysłowiowy kubeł zimnej wody.
  • 0

#64

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dziwne,mi sie zawsze wydawało,że schemat wygląda raczej tak: (proszę czytać z przymróżeniem oka!!!)

No to ja najczęściej jestem tym "wielkim sceptykiem" (patrz punkt 3), no chyba że się spóźnię, to wtedy pozostaje mi wpisanie postu między punktem 7 i 8 wyrażającego niezadowolenie z tego ,że tyle osób zakłada ,że autor celowo wstawił sfałszowaną fotkę i stanowiącego próbę podbudowania autora lub między punktem 9 a 10 wyrażającego fakt ,że "ludzie doszukujący się wszędzie dzieci neo i wrzeszczący o ich zbanowanie są o wiele gorsi niż rzekome neo childy". W sumie to dobrze.

Co do samego tematu - uważam ,że zarówno skrajni sceptycy jak i fanatycy są ,że tak powiem "po jednych pieniądzach". Sceptyk nawet mając do czynienia z prawdziwym duchem stwierdzi ,że to przewidzenie a fanatyk byle cień gotów zinterpretować jako ducha. Ważna jest tu umiejętność wyrażenia własnej opinii w taki sposób żeby nie obrazić drugiej strony i jednocześnie trzeba zdawać sobie sprawę z tego ,że nieczęsto uda nam się przekonać tą osobę. Dlatego uważam ,że najlepszą postawą jest "otwarty sceptycyzm" - "Wiem swoje ale uważam ,że może istnieć coś poza tym", o wiele mniej konfliktów opierających się na poglądzie "Ja mam rację! Nie ty! I nie przekonasz mnie bo jesteś ograniczonym sceptykiem / głupim fanatykiem(niepotrzebne skreślić)" ...
  • 0



#65

eVaire.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sceptyk nawet mając do czynienia z prawdziwym duchem stwierdzi ,że to przewidzenie a fanatyk byle cień gotów zinterpretować jako ducha.

I to, i to jest śmieszne. Te postawy w niczym nie pomagają, nigdy nie znajdziemy prawdziwego ducha jeśli połowa nigdy nie uwierzy w ducha, nawet gdyby ten mu się 'objawił' i rozmawiał z nim, a druga połowa będzie wszędzie widziała jakieś twarze. Trzeba brać pod uwagę także inne opcje, takie jak światło, cienie, sam aparat czy kurze na obiektywie, kształty przypominające człowieka. Jeśli się rozejrzymy w ciemnym pomieszczeniu to wszedzie zobaczymy dziwne kształty. A fanatyk od razu weźmie aparat, zrobi fotę i będzie nam wciskał, że to duch czy demon. Absolutni sceptycy też potrafią być wkurzający.
'Fotomontaż na 100%'
'Fotomontaż i tyle! ;/'
'Jasne, że to fotomontaż, duchy nie istnieją.'
Łatwo upaść na jedną z tych stron nawet jeśli nie ma góry i dołu. Czytając na okrągło teksty z paranormalne.pl lub oglądając zdjęcia łatwo popaść w obłęd i widzieć wszędzie duchy. To okropne.
  • 1

#66

Constantine.
  • Postów: 292
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sceptyków nikt i nic nie przekona ! :-) sam jestem sceptykiem...ale w duchy i zjawiska paranormalne wierzę. Ale trzeba mi dużo dowodów.
  • 0

#67

Minerva Mouse.
  • Postów: 30
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gdy widzę zdjęcie, które rzekomo ma przedstawiać twarz ducha, to od razu tę twarz dostrzegam. Ale te wszystkie interpretacje w kierunku ducha to już :s Nie można przecież wykluczyć istnienia przypadkowych kształtów.
  • 0

#68

Constantine.
  • Postów: 292
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no nie.ale gdy ktos da ci zdjęcie i powie...patrz tu w tym miejscu jest duch...od razu go dojrzysz ! Bo oczy widzą to co chce mózg,dlatego ja nie kazdym zdjęciu potrafię coś dostrzec ( może mam mały mózg :-) nie wiem) nooo ale taka jest moja prywatna opinia.
  • 0

#69

Minerva Mouse.
  • Postów: 30
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gałęzie drzew (lub woda) układające się w twarz ducha to nie przypadek?
  • 0

#70

Constantine.
  • Postów: 292
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

heh,no niby tak,ale to jest tak samo jak podczas ataku na WTC gdy upadała jedna z wież a dymu powstała twarz demona (ewentualnie diabła) tak samo jest z twoim przypadkiem (to moje zdanie tylko,nic osobistego.)
  • 0

#71

Minerva Mouse.
  • Postów: 30
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

WTC? Tam było kilka demonów, nie wiem dokładnie ile. Jeden nawet miał skrzydła. No dobrze, może to nie był przypadek, ale niektóre zdjęcia naprawdę mnie nie przekonują. :hm:
  • 0

#72

Constantine.
  • Postów: 292
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ale moze te "demony" to tylko całkowicie przypadkowe ułożenie dymu wiatru itp itd ?
  • 0

#73

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ludzki mózg ma taką właściwość, że we wszystkim szuka znanych kształtów: twarzy ludzkich lub "dyjablich", postaci itp. :)

Wystarczy popatrzeć po tematach o zdjęciach z Marsa.
  • 0



#74

Constantine.
  • Postów: 292
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dokładnie "widzisz to co chcesz widzieć" o tym właśnie mówię :-)
  • 0

#75

Minerva Mouse.
  • Postów: 30
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie powiedziałam, że chcę widywać duchy w drzewach
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych