Skocz do zawartości


Zdjęcie

5 Słońc-fenomen w Kazachstanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#31

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

'Krąg parheliczny powstaje w wyniku odbicia się światła od pionowych ścianek kryształów lodowych w chmurach piętra wysokiego. Ten typ halo występuje nieco rzadziej od innych. Rzadko zdarza się zaobserwować pełny okrąg, częściej jego fragmenty. Jeszcze rzadziej obserwuje się inne typy halo związane z kręgiem parhelicznym, takie jak słońca poboczne 120 stopniowe.'

wikipedia.pl

Proszę bardzo, logiczne wytłumaczenie.
  • 0

#32

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zjawisko jest przepiekne. Osirisie, napisales, ze byles swiadkiem tego zludzenia optycznego. Gdzie to bylo? :P
  • 0



#33

MateuszS.
  • Postów: 91
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

1. W Kazachstanie jest snieg? (wygladalo to na nizine)
2. Dlaczego ci ludzie maja skosne oczy jak chińczycy - przeciez w kazachstanie nie maja.
  • 0

#34

starmageddon.
  • Postów: 24
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem co to ale jest bardzo ładne !
  • 0

#35 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Zjawisko jest przepiekne. Osirisie, napisales, ze byles swiadkiem tego zludzenia optycznego. Gdzie to bylo? :P

A ja już o tym nie pisałem?
Mam jakieś deja vu.
No, ale jeśli nie tzn. że była takowa sytuacja w mojej miejscowości, lecz szczątkowa.
Jedno odbicie i jakieś aureole, ale to nie to co jest przedmiotem tego topica.
  • 0

#36

spoko11.
  • Postów: 78
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

supcio po prostu zachwyt!!! kiedyś miałem taki sen ale wtedy to jakby wielka galareta była i jak przeleciałem przez to to byłem w kosmosie!!! to było super bo mogłem oddychać!

Dołączona grafika

A co ma Twoja galaretka (i kogo ona obchodzi?) do złudzenia optycznego? Upomnienie za zbędne odkopanie tematu. - Cashpoint
  • 0

#37

Magnolia.
  • Postów: 21
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Poprostu niesamowite... :) Zobaczyć takie zjawisko to marzenie....
Coś podobnego jak na obrazku, na pierwszej stronie ;> widocznie już w przeszłości miało miejsce... :)
  • 0

#38

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

1. W Kazachstanie jest snieg? (wygladalo to na nizine)

Zdjęcie było robione w lutym, więc jak najbardziej może być śnieg. Kazachstan, jako że leży prawie w środku Azji, ma klimat mocno kontynentalny, czyli gorące lata i mroźne zimy.

2. Dlaczego ci ludzie maja skosne oczy jak chińczycy - przeciez w kazachstanie nie maja.

Jakaś połowa ludności Kazachstanu to Kazachowie, którzy są pochodzenia tureckiego (nie chińskiego). Ich skośne oczy wzięły się stąd, że swego czasu Mongołowie podbili prawie całą Azję, a oczy są jednym z efektów wymieszania się kultur.

A wracając do zjawiska to muszę przyznać, że jest niezwykłe i przepiękne. Niesamowite szczęście mieli ci ludzie, że zobaczyli na żywo coś tak rzadkiego.
  • 0

#39

misk0.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Piękne. Po prostu piękne. Osobiście myślałbym, że to apokalipsa, albo najazd obcych. Nie potrafię ukryć zachwytu nad tym zjawiskiem. Chciałbym ujrzeć takie coś na żywo. Ciekawe też, jak wygląda przebieg zakończenia tego zjawiska.
  • 0

#40

Kapa07.
  • Postów: 24
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy jest możliwe zaobserwowanie takiego zjawiska w Polsce?
  • 0

#41

goodwill.
  • Postów: 31
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jak CI sie uda to zaobserwujesz :P pamietajcie wszytsko jest mozliwe :)
  • 0

#42

Gospo.
  • Postów: 13
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Fajne te złudzenie. :))
  • 0

#43

Avion.
  • Postów: 312
  • Tematów: 18
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zanim, nie przeczytałam całego tematu, pierwszym moim skojarzeniem było bardzo proste UFO - atakuje. :mrgreen:
A teraz poważnie. Może przez kamerę tego nie widać, ale ja nie widziałam tam tęczy tylko sam żółty kolor. A w zjawisku halo, okręgi wyglądały jak tęcze. To musiał być mimo wszystko piękny widok. :rotfl:
  • 0

#44

Alkazam.
  • Postów: 90
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ha , pierwsze co pomyslalem to że to musi byc związane z chmurami sniegowymi i ze pewne swiatlo jakos sie od nich odbija:) ,ale pózniej doszedłem do wniosku ze takie wytlumaczenie to tylko naukowcy mogli by wymyslic ,a oni przecież gowno wiedzą :) Wiki klamie to na pewno jest spowodowane czyms innym;/

Edit [22.09.2008]: +.....
Korzystaj ze słownika ortograficznego!

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych