Skocz do zawartości


Zdjęcie

Konkurs Literacki edycja I


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
26 odpowiedzi w tym temacie

#1

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Konkurs Literacki edycja I


Ogłaszam forumowy konkurs literacki Paranormalne.pl, edycja I.
Konkurs polega na napisaniu i zaprezentowaniu autorskiego tekstu



::Zasady::



Konkurs polega na przygotowaniu i opublikowaniu w tym temacie tekstu na dowolny temat, o dowolnej formie literackiej (może to być na przykład luźny tekst / opowiadanie / felieton / satyra / wiersz). Tekst musi zawierać około 300 wyrazów (+/- 50), a w dowolnej jego części musi znaleźć się następująca fraza: "tysiąc dni" oznaczona w tekście pogrubieniem.

Zasady końcowe

Jedna osoba może opublikować tylko jeden tekst, bez możliwości jego przyszłych poprawek. Swoje teksty proszę publikować do dnia 6 października do godziny 20:00. Po tym terminie odbędzie się ankieta i zostanie wyłoniony zwycięzca.


Nagrody

Za zajęcie pierwszego miejsca - :gold:
Za zajęcie drugiego miejsca - :silver:
Za zajęcie trzeciego miejsca - :bronze:


Powodzenia!



#2 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Tulący dotyk chwil odległych,
jak odległe są gwiazdy od ziemi.
W cichym mroku liczę poległych.
Czy żal po nich cokolwiek zmieni?

Pochłonięty wędrówką wiecznej pokuty,
jak pielgrzym za zbrodnie skazany,
przez świat przemierzam skuty
w kajdanach grzechu - pokonany...

Mgliście i niewyraźnie bliskich pamiętam.
"Jestem, Który Jestem": tuż po Nim odeszli.
Po grząskim i ruchomym piasku stąpam,
a gdzie was aniołowie ponieśli?

Zza nocy śmierc wstaje trupia,
by kolejne ze sobą zabrac życie.
Uciekaj prędko ty dziewczyno głupia!
Blask słońca - To twoje ukrycie!

Ujrzałem światło w mieście Keriot
jako niewinne jeszcze boskie dziecię.
Jestem potępiony jak Król Herod
błąkający się po piekielnym świecie.

Smak cieczy w ustach krzepnącej,
świeżą co północ zalewaną.
Spod twojej skóry pachnącej
słodkim nektarem zakrapianą.

Twoje tchnienie odbiera ostatnie,
by jego tchnieniem się stało.
Serce na sile swej opadnie,
gdy życia w nim będzie mało.

Tułam się drogami krętymi
po nutach melodii cierpienia.
Nie są usłane różami pięknymi,
lecz to już nie ma znaczenia.

Bez miłości za zdradę
jestem i będę jak ósemka.
Opuszczam już gardę.
Kielich goryczy piję do denka.

Bez subtelności uczuc nieskażonych
jestem jak martwa i wypalona dusza.
Za cenę srebra od ludzi uzbrojonych
morduję, bo coś mnie do tego zmusza.

Trwając w agonii żywym po odejściu
nie zaznałem jeszcze spokoju.
Przed Tobą klękając w śródmieściu
błagam - pozwól mi odejśc w pokoju.


***

Brakuje mi po przebudzeniu zapachu porannej rosy
na trawie i widoku blasku wschodzącego słońca,
który mieni swe kolory w odbiciach ziarenek piasku.
Brakuje mi aury wiosennego dnia, który przyciąga
piękne zdarzenia.
Tęsknię za rodziną, którą utraciłem z własnej winy.
Jak facet bez laski w czarnych okularach
nie potrafiłem odnaleśc właściwej drogi. Oślepiony
chciwością skończyłem swój żywot z garbem hańby
na plecach. Zrobię wszystko, by odkupic swoje winy.
Będę czekał chocby
tysiąc dni świetlnych...

#3 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

A czy mogłabym opublikować tekst, który został już umieszczony na forum?

#4

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak, ale musi spełniać kryteria tego konkursu.



#5

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tzn. że można podawać kandydatury tematów które stworzyło się przed ogłoszeniem konkursu ? Dobrze rozumuje ? (bo dopiero wstałem i czytam to jako zaspany ludzik) :D Jeśli tak... to dla mnie jest to bez sensu. Trochę nowej inicjatywy (o którą tutaj ogólnie ciężko...) od czasu zgłoszenia konkursu by się przydało... ;)



#6

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W sumie masz rację dj_cinex... Niech tak będzie :) Zresztą widzę, że konkursy nie cieszą się dużym wzięciem, a szkoda



#7

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mam nadzieję, że moderator może wziąć udział? Jutro zamieszczę moje dziełko :)



#8

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oczywiście że może, zarówno w tym jak i w konkursie z nagrodami rzeczowymi. Jedynie admin nie może brać udziału :)



#9

michciu.
  • Postów: 350
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jedynie admin nie może brać udziału :)


bo i po co :D

#10

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No wiesz, chociażby po to, że mógłbym sobie książkę zafundować z forumowej kasy, a tak nawet jej nie dotknę :)



#11

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Przerywamy nasz program, by nadać specjalne orędzie Prezydenta V RP:
„Drodzy Obywatele i Obywatelki, dziś mija tysiąc dni od objęcia urzędu prezydenta przeze mnie. W ciągu tego czasu w Polsce jak i na świecie wydarzyło się wiele. Jednak zdarzenia te będą ocenione dopiero z perspektywy czasu przez przyszłe pokolenia. Cała dotychczasowa wiedza ludzkości została zachwiana, wiele gałęzi nauki musiało ulec przeobrażeniu by dostosować się do Nowego Świata, w jakim przyszło nam żyć. Pod koniec pierwszej dekady XXI wieku, zaczęły pojawiać sie głosy o nadchodzącym kataklizmie, który miał rzekomo nastąpić 21 grudnia 2012 roku. Jednak jak dobrze wiecie w tym dniu nic się nie wydarzyło. Jednakże światopogląd ludzkości uległ zmianie za sprawą wybuchu III Wojny Światowej, której rozpoczęcie jak i przebieg zaskoczył wszystkich. Nie Stany Zjednoczone Ameryki, nie Rosja, nie Iran czy Korea Północna rozpoczęły tę straszną wojnę...”
Prezydent znów opowiada to samo kłamstwo, twierdząc, że to niby terroryści jakimś sposobem zdobyli kilka głowic nuklearnych, zwiniętych z bazy wojskowej USA w 2007 roku, i wysadzili w powietrze Waszyngton, Moskwę i kilka innych stolic.
A to nie prawda dziadku? - spytał z niedowierzaniem mały chłopiec
A no nieprawda.
W takim razie co się stało, kim byli ci źli ludzie co zrobili te bomby?
Nie mogę powiedzieć wnusiu, dowiesz się jak dorośniesz...

Nikt nie mówił głośno o prawdziwej wersji wydarzeń, jednak wiele osób zdawało sobie sprawę, ze rząd kłamie. III Wojna Światowa miała charakter zupełnie odmienny od dwóch poprzednich. Stolice największych mocarstw zostały unicestwione by załamać ich potęgę militarną. W ciągu kilku dni walk, które nastąpiły po tym ataku, władzę przejęli ludzie zwący się „wysłannikami”... Nie wiadomo było, czy to oni byli odpowiedzialni za wybuch III Wojny Światowej, czy za jej szczęśliwy koniec. Dali ludziom nadzieję, na stworzenie idealnego świata, świata bez wojen i głodu. Jednak, czy ludzie są gotowi na taki świat?



#12

Alyna.
  • Postów: 328
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jo pamintom jak mnie te łufo porwało. Karmiłam wtedy kóry na podwurku i jak mnie coś po ślepiach nie zaświeci. Zaczeła ja Ździcha wołać, ale akurat rzeźbił w bronzie w wychodku i zanim wylazł mnie juz nie było. Pamintom jak jakies szare cuś ze ślepiami wielkości patelni co to na niej zawsze świniaka smarze łypnęło na mnie zaczęło cuś tam do tych swoich szwargolić.
Jo leże bez ruchu bo mi normalnie dech zaprało a ci sie na mnie gapiom. No to ja żem sie łodezwała żeby mi powiedzili co i jak no i nagle jak mi cos we łbie nie chuknie i usłyszłam ja „Bydzie dobrze, ino tysiąc dni cie potrzymamy” ino ładniej powiedziane ale jo tak elokwintna baba nie jestem. Ale żem sie wściekła bo tysiunc dni do dużo i jo ze Ździchem mam cale guspodarstwo na głowie. Nu i w krzyk że co uni sobie wyobrarzajom, że jo tak z nimi tyle dni spendze jak jakaś lafirynda?
Jeden to prubowal mnie przewrucić ale żem go miendzy nogami kopła ino ze un tam nic nie mioł ale pewnie go zabolało bo upadł. Dwuch mnie chwyciło, ale jo duża baba jestem a te dwa szare jakies takie małe wypierdki wienc udało mi sie je pokonać. I nagle jak nie zobacze tego pistoletu co to szczelił jakimś zielonym czymś. Na szczynscie zasłoniłam sie tym jednym łufolem który chyba umarł
Nagle patrze a tam drzwi no to podbiegam i kcem łotworzyć a jeden mi znowu w łepetynie „Nie, łotwieraj juz cie łodstawiamy spowrotem ino nie bij wiencej” ino znów ładniej powiedziane. No to jo żem sie uspokoiła i nie minęło nawet minut pienć jak już bylam spowrotem na swoim podwórku. Łufo poleciało sobie i znikło. Patrzem a tam Ździchu patrzy na mnie ździwiony. Jo żem ino ramionami wzruszyła i poszłam nakarmić świniaki.

#13 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

No wiesz, chociażby po to, że mógłbym sobie książkę zafundować z forumowej kasy, a tak nawet jej nie dotknę :)


Czy to znaczy, że dostanę książkę jeśli wygram?

#14 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

PAMFLET - Rechot w kostnicy, czyli tragikomedia w dwóch aktach. (rymy częstochowskie)

Saba zeżarła marszałka meble, przez co opozycja doznała konfuzji niemożebnej.
SLD uważa, że uszczerbku doznała kieszeń podatnika, a Dorn twierdzi, że jego psa (suki) psychika.
Przerzucają się winą za śmierć Blidy strony, a to Olejniczak z Lepperem, a to SLD z Ziobrą onym.
Kwach rękawicą trzasnął w dziób Kaczora, a ten nie był dłużny rzekłszy ”ora et labora”
Fotygą się okładali nawzajem bez umiaru , aż dyskusja zeszła na poziom trotuaru.
I tak bez końca można by snuć te androny, tylko nieboszczki żal jakoś że ciągana przez strony.
Staje się to raz tłem , to raz wątkiem głównym, a te gnidy nieboszczkę wyciagają z trumny.
Mam nadzieję, że tekst ten laurem się ozdobi, choć mniemam, że za poziom tej szmiry, raczej placek należy się krowi.

Wierszokleta Osraysis.

#15 Gość_nick

Gość_nick.
  • Tematów: 0

Napisano

osiris - ciekawe ale za mało wyrazów
muhad - jeszcze bardziej mi się podoba, ale też za mało wyrazów
wiem, wiem czepiam się niepotrzebnie zamiast wziąć się do roboty i samemu coś napisać
(pisanie wierszy i historyjek to moja słaba strona, nienawidzę domyślać się co autor miał na myśli, zamiast tego lubię konkrety a nie domysły.)

ale jak ma być 300 to 300, trzymajmy się zasad, bo bez zasad jesteśmy jak...
Tak więc trzymamy się zasad czy je łamiemy ???

Ludziska jutro zakończenie konkursu a tak na dobrą sprawę tylko praca Aylinn i Pit'a vel Laurux'a
są zgodne z zasadami, wiec gdzie tu rywalizacja i mnóstwo prac na które można by zagłosować ????
Dział Wyzwania stracił na popularności, w sumie sam nie wiem dlaczego.

A skoro zacząłem pisać już tego posta wiec też wezmę udział, dopisze tu jeszcze pare bzdur
tak żeby było te równe 300 wyrazów.

Na zachętę opcja w MS wordzie
(możliwe ze nie każdy to zna a liczenie ręczne jest uciążliwe)
która ułatwi wam liczenie wyrazów i mam nadzieje że do jutra pojawi się tu więcej wpisów.

1. Aby zliczyć wyrazy tylko w zaznaczonym tekście, zaznacz odpowiedni tekst.
2. W menu Narzędzia kliknij polecenie Statystyka wyrazów.
3. Program Word wyświetla liczbę wyrazów, akapitów, wierszy i znaków.

Na zakończenie będzie porada dla prowadzących własny biznes:
Średni czas egzekwowania należności w Polsce to tysiąc dni
W ciągu roku przedsiębiorca realizuje 43 płatności podatkowe.
Kontrole w firmach może prowadzić ponad 40 instytucji.
Nic dziwnego, że zainteresowanie prowadzeniem działalności gospodarczej coraz bardziej spada. Tą sytuację ma zmienić nowy ogólnopolski program - Państwo Przyjazne Przedsiębiorcom. Ma on zidentyfikować i opisać bariery uniemożliwiające lub utrudniające tworzenie nowych miejsc pracy. Organizatorami są Konfederacja Pracodawców Polskich i Naczelna Rada Adwokacka.

Opracowane na podstawie Centrum pomocy MS WORD,
Oraz portalu Twoja-Firma przez Nick.
Wszelkie prawa zastrzeżone


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych