Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytanie o pewną zależność we wszechświecie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#16

Kubus.
  • Postów: 60
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Lolowned czytaj ze zrozumieniem da sie poruszac szybciej niz swiatlo ale nie da sie przekroczyc jego predkosci :o pewnie chodzi tu o tachiony ktore raczej nie zostaly przyspieszone a spowolnione misiu kolorowy i schowaj te piekne hasla do kieszeni czekam na jakis pomysl jak masz zamiar przekroczyc predkosc swiatla wiedzac ze mozna sie tak szybko poruszac jedynie nie majac masy?
  • 0

#17

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Kubus bedąc moim nauczycielem od fizy, musiałbys liczyć identyczne zadania za kazdym razem inaczej, gubić sprawdziany, przeczyć samemu sobie swoimi wypowiedziami i wyć w kościele ELELUUUUJAA z amerykańskim akcentem ;] tak, że jeszcze długa droga uwierz mi:D hehe

_silent_ wiedza na poziomie gimnazjum... to zależy, w gim, do którego uczęszczałem wyobraź sobie, że nie rozpoczelismy w ogóle astronomii... straszny ten system u nas, ale nic nie poradzimy. I nie ma chyba sensu wyrzucać tu komuś czegoś co od niego niezależne ;) Nie jest winą uczniów to, że czasem nauczyciele ich czegoś nie uczą... :P



Pozdro=)
  • 0



#18

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mówiąc o poziomie gimnazjalnym mam na myśli to, że osoba w tym wieku posiada taką wiedzę niekoniecznie nabytą w szkole.
  • 0

#19

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

W takim razie jestem tępy chyba, ze miałem wątpliwość i ze ten wątek założyłem :] tak wynika przynajmniej...


Nie no ale wiesz, wydaje mi się, że jesli zapytasz wykształconych ludzi nawet o pewne rzeczy "na gimnazjalnym poziomie" to jednak nie wszyscy będą to wiedziec....

Jesli uwazasz ze to wszystko jest takie oczywiste, no to OK, jednak myslę, ze zamiast próbować kogoś "zdeptać" i jednocześnie wywyższyc siebie (no sorki...troche tak to wygląda) lepiej byłoby wyjaśnić komuś coś, czego ten moze nie do konca rozumie czy jest pewien.

peace, NO OFFENCE :)


pozdrawiam=)
  • 0



#20

Kubus.
  • Postów: 60
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gdybys zadal sobie trud i przeszukal wiki to nikt nie mial by podstaw do deptania i wywyzszania sie
  • 0

#21

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Trochę się rozmijacie z prawdą. Już dość dawno udało się przekroczyć prędkość światła dla małych cząsteczek energii (np. mikrofale), warto poszukać informacji na ten temat, bo pogląd "prędkości światła nie można przekroczyć" już nie jest aktualny, a niestety niewiedza w tej materii jest olbrzymia.
  • 0



#22

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zapewne sa tez miliony nowych gwiazd, ktorych swiatlo jeszcze do nas nie dotarlo :D ciezko ogarnac to wszystko.
  • 0

#23

Kubus.
  • Postów: 60
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Eurycide czekam na artykul o tym jak cos przekracza predkosc swiatla w prozni :>
  • 0

#24

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Gdybys zadal sobie trud i przeszukal wiki to nikt nie mial by podstaw do deptania i wywyzszania sie

Kubus, chyba trochę przesadzasz.

Eury, podałbyś jakieś szczegóły dotyczące tych ponadświetlnych cząstek? :)
  • 0



#25

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

no to znawcy moze odpowiecie na moje pytanie :)
z jaka predkoscia rozchadza sie oddzialywania grawitacyjne?
  • 0

#26

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

z jaka predkoscia rozchadza sie oddzialywania grawitacyjne?

Z prędkością światła.
  • 0



#27

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jeśli centrum naszej maleńkiej galaktyki rozpadło się wczoraj to dowiemy się o tym za 30 tysięcy lat.
Natomiast najbardziej oddalonym ciałem niebieskim widocznym z Ziemi gołym okiem jest Wielka Galaktyka w Andromedzie , znana również jako obiekt Messier 31. Jest to wielka wirująca mgławica w kształcie spirali, znajdująca się w odległości ok. 2 310 000 lat świetlnych od Ziemi.

Czyli jak się rozpadnie to zobaczymy to po dwóch milionach lat

Tylko jako ciekawostka :cafe:
  • 0



#28

psxman1 @ hedonist.fora.pl.
  • Postów: 68
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jak masz zamiar przekroczyc predkosc swiatla wiedzac ze mozna sie tak szybko poruszac jedynie nie majac masy?


wystarczy "tylko" usunąć teoretycznie istniejące cząsteczki odpowidzialne za mase
i można poruszac się z nieskończenie dużą prędkością w dowolnym środowisku
  • 0

#29

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

z jaka predkoscia rozchadza sie oddzialywania grawitacyjne?

Z prędkością światła.


to jak to jest ze swiatlo nie moze uciec z czarnej dziury bo jego predkosc jest jest mniejsza niz predkosc ucieczki a grawitacja jakos sie wydostaje?
moze jednak sa we wszechswiecie pewne oddzialywania ktore rozchodza sie ze tak powiem "od razu" a przynajmniej moga sie rozchodzic z dowolnymi predkosciami

teoria pol torsyjnych szypowa zaklada wlasnie cos podobnego
  • 0

#30

Bravo.
  • Postów: 60
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

1.Na ziemi nie rozwiniesz prędkości światła ( opór powietrza)
2. Gdybyś w kosmosie osiągnął prędkość światła, lub wyższą to byłbyś szybszy od światła. ludzie by cię nawet nie zauważyli, a ty byś był już z powrotem, ale byś miał jeden mały problem... Byś był na ziemi nawet kilka tysięcy lat później niż wyruszyłeś, a w kosmosie odczuł byś tylko np 3 dni.
3.Zapewne nie przeżył byś tego lotu
4.gdybyś wrócił ludzkości mogło by nie być na tym świecie
Także nie polecam
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych