Skocz do zawartości


Zdjęcie

Cud?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1

rewolucjonalista.
  • Postów: 416
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Siemka

Cud? Czy istnieje? Ja myślę że tak lecz czy może się zdarzyć, wtedy kiedy nasza bliska osoba umiera? Czy to zależy od osoby która umiera, żeby wierzyła i postawiła sobie jakiś cel, jak z tematu "sekret". Lecz są choroby które uniemożliwiają myślenie, rak mózgu która osoba nie wie co robi, wtedy to bliscy powinni wierzyć ze stanie się coś dobrego hmm?
  • 0

#2

tazja.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

cud to tylko ogólne okreslenie...związane z Kościolem :mrgreen:
  • 0

#3 Gość_eru75

Gość_eru75.
  • Tematów: 0

Napisano

Didimeister, jedyne co może spowodować cud, to wiara. Nie ważne w co, ważne, by ta wiara była prawdziwa. Jeśli naprawdę wierzysz w to, że jakiś bóg, albo inne moce cię uzdrowią, tak się stanie. :)
  • 0

#4

rewolucjonalista.
  • Postów: 416
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

ale nie o mnie chodzi ;) dałem taki przykład..
  • 0

#5

nikolas_T_17.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

eru75 - masz racje ...,lecz ta wiara nie może być do końca świadoma. Mianowicie jeżeli powiesz komuś ,że ma raka ,ale musi uwierzyć że będzie wyleczony to jego pozytywne nastawienie będzie dawało efekt w leczeniu lecz nadal będzie on w świadomości wiedział ,że jego sytuacja jest beznadziejna... Natomiast jeżeli osobie tej po operacji powiesz ,że wszystko jest 'ok' ,jest zdrowy choć w rzeczywistości lekarz powiedział że został mu tydzień to istnieje prawdopodobieństwo ,że będzie on żył jeszcze długo //Sam osobiście znałem kilka takich przypadków//.
Jest on przekonany ,że jest zdrowy i dąży do tego.
Co do twojego pierwszego post'a to mowa tu już o uzdrawianiu; wpływaniu swoją 'aurą'(i nie tylko) na innych.
Co do wiary to jest to bardzo obszerny temat a ja o obszernych tematach nie lubię pisać, wole mówić; bo nie chce mi si pisać... :) . Ale tak w skrócie: np. modląc się do boga o uzdrowienie to nie uzdrawia cię sam bóg tylko twoja wiara w niego; uzdrawiasz sam siebie! //Trochę zabrzmiało to jakbym nie wierzył w boga... // Jeżeli przejdziesz piechotą z tąd >< aż do Watykanu i zostaniesz uzdrowiony tzn. ,że twój wysiłek ,ból tak głęboko wpłynął na swoją podświadomość ,że... Mogłeś tego równie dobrze dokonać medytują 10h dziennie przez 5 lat...
Jeśli interesuje cię 'fizyka' cudu myślę ,że mogę ci ją przedstawić ,ale to już w następnym post'cie bo muszę jeszcze ... i ... .
  • 0

#6

London.
  • Postów: 225
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może jeszcze być tak, że ciężkie choroby przychodzą po to abyśmy coś zrozumieli np. zaczęli żyć każdą chwilą jakby była ostatnia (jak ktoś ma tak, że w każdej chwili może wykitować to będzie tak żył). Jeżeli zacznie znów żyć poprawnie to choroba ustąpi. (i wtedy mamy cud :D ) Tak myślę, ale nawet jeśli tak jest to nie musi tak być zawszę. :)
  • 0

#7

Halloween.
  • Postów: 516
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kiedyś gadano że cudów nie ma - ja mam inną opinie.
Cuda są . Występują cześciej niż nam się zdaje ;) Wiara czyni cuda.
  • 0

#8

Glucio.
  • Postów: 29
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawa teoria London (w nicku zamień L na K, będzie bardziej ciekawie)
muszę się z nią zgodzić
i to jest dosyć ciekawe, bo czytając coraz więcej tematów to trochę przestaje wierzyć w Boga.
Też macie takie odczucia?
  • 0

#9

Mentoris.
  • Postów: 225
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Według Św. Augustyna: "Cud, nie jest sprzeczny z naturą. Cud jest sprzeczny z naszą wiedzą o naturze"
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych