Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bardzo dobry film - polskie napisy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1

Wrona.
  • Postów: 20
  • Tematów: 11
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mocny film dokumentalny pokazujacy, jak spoleczenstwo jest manipulowane. Film sklada sie z trzech czesci.
http://video.google....901554543719947
  • 0

#2

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nienawidzę oglądać filmów słabej jakości, będę ściągał z innego źródła bo film zapowiada się ciekawie.
  • 0

#3

Wrona.
  • Postów: 20
  • Tematów: 11
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja z tego zrodla mialam dobra jakosc tego filmu.
  • 0

#4

Trajan.
  • Postów: 358
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Włączyłem ten film i muszę stwierdzić, że straszna żenada :/

Miałem nadzieje, że może ktoś zrobił film o technikach manipulowania społeczeństwem, udziale mediów, rodzajach chwytów retorycznych itp, oczywiście się myliłem. Juz we wstępie jest o tych wszystkich złych co nas okłamują i żeby nami manipulować "ci sami ludzie" zorganizowali religię i rząd aby kontrolować"cały cholerny świat". Widać, że film tworzyli tępi amerykanie i do tępych amerykanów jest on skierowany (te charakterystyczne brednie o "rządzie" - nie do podrobienia). Natomiast dalej jest bardzo prymitywny pojazd po religii.

Dalej jest jakiś pseudo merytoryczny wywód na temat manipulacji jaką ma być religia. Najbardziej rozbawił mnie cytat "... po tym nastąpił okres zwany "wiekami ciemnymi z krucjatami i inkwizycją". Oto przykład manipulacji, z całej bogatej historii okresu w którym powstała kultura naszej części świata wyjąć jedynie krucjaty i inkwizycję , korzystając z faktu, że nie znającym historii te pojęcia kojarzą się pejoratywnie. No to faktycznie jest wreszcie przykład manipulacji.

Autorzy piszą np. że Chrześcijaństwo zostało stworzone, aby usprawiedliwiać okrutne zbrodnie poprzez redukcje ludzkiej odpowiedzialności za sprawa Boga kontrolującego wszystko... Widać, że nie znają nawet doktryny tej religii.

Ogólnie film to stek ogólników, pozornych powiązań, niedomówień i jawnych kłamstw. Dodajmy do tego okraszenie całości pseudo filozoficznymi przemyśleniami i mamy tajemna wiedzę o spisku wszystkich ze wszystkimi w celu przejęcia władzy nad światem i wyprowadzenia biednych amerykanów w pole. Faktycznie, jest to przykład tego jak manipulować ludźmi. Film to jedna wielka manipulacja.

Czekam tylko aż zaczną nadawać o złym Bushu, który za to wszystko odpowiada :D

Ogólnie nie polecam, szkoda czasu. Ale jak zdążyłem się zorientować na forum jest dużo luda lubiącego się nakręcać takimi historiami, ale na to już nic nie poradzę.
  • 0

#5 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Dla mnie ten film miał być demaskatorski, a sam jest manipulacją na wielką skalę.
Wyciąga zbyt daleko idące tezy, które nie są jednoznaczne, tylko dyskusyjne.
Narracja filmu może człowieka uśpić.
Gdyby go skrócono o połowę, można by wtedy powiedzieć, że niezły film, a tak flaki z olejem.
PS
O WTC odgrzewa stare kotlety, bo już wcześniej oglądałem te "rewelacje", ale jeśli ktoś dowiaduje się o tym po raz pierwszy, to może faktycznie dostać wypieków.
  • 0

#6

Trajan.
  • Postów: 358
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Film dosyć wyraźnie pokazuje jak religia manipuluje naszym sposobem myślenia. Pokazuje też podstawowe mechanizmy manipulacji. Bo właśnie dzielenie ludzi na grupy leży u podstaw manipulacji.


Moim zdaniem jest dokładnie odwrotnie, film niczego właściwie nie pokazuje. Po pierwsze religia ludzi nie dzieli, a łączy. Tezy z filmu są absurdalne (jak ta z inkwizycją i krucjatami). Biorąc pod uwagę podany w filmie przykład średniowiecza możemy wskazać, że unifikacja narodów Europy ma swoje źródło w Chrześcijaństwie. Cały średniowieczny uniwersalizm opiera się na chrześcijaństwie i konsekwencjach jego szerzenia się (jak np. powszechność łaciny).

Zebranie kilku luźno albo wcale nie powiązanych ze sobą faktów historycznych i zastąpienie ich omówienia stronniczym komentarzem w stylu ujawnienia skrywanej wiekami tajemnicy przemawia na pewno do osób łatwowiernych, żądnych sensacji i nie znających historii. Dzisiaj gdy ignorancja jest cechą powszechną bardzo łatwo z taka pseudo argumentacją trafić do ludzi.
Podstawą wszelkiej manipulacji jest umiejętne operowanie informacją i odpowiednie jej wykorzystywanie, co doskonale widać na przykładzie tego filmu.

A najbardziej rozbawił mnie fragment, w którym Rockefeler ujawnia jakiemuś przypadkowemu kolesiowi swoje plany przejęcia kontroli nad światem xD Czy ktoś naprawdę daje temu wiarę?
  • 0

#7

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Po pierwsze religia ludzi nie dzieli, a łączy.

Jedna religia moze i tak, wiele religii na swiecie juz nie. Moim zdaniem na swiecie bylo by wiecej spokoju, gdyby nie bylo religii, ktore doprowadzaja tylko do konfliktow i wojen.
  • 0

#8 Gość_eru75

Gość_eru75.
  • Tematów: 0

Napisano

Moim zdaniem na swiecie bylo by wiecej spokoju, gdyby nie bylo religii, ktore doprowadzaja tylko do konfliktow i wojen.

Jeśli miałeś na myśli to, że byłoby spokojniej gdyby nie było żadnych religii zgadzam się. Ale jeśli miałeś na myśli to, żeby nie było religii "ktore doprowadzaja tylko do konfliktow i wojen" to też się zgadzam :P

A tak wracając do tematu... Z chęcią obejrzę ten film :)
  • 0

#9 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Autorzy filmu pokazaują, ile powtarzalnych wątków dubluje się w każdej wierze poczynając od Horusa a kończąc na Chrystusie, ale nikt z nas (no chyba, że tacy tu są) nie jest w stanie zweryfikować wszystkich tych rewelacji.
Gdyby nie podchodzić z dystansem do tych informacji, nasuwa się konkluzja: "rzeczywiście Ci faceci mają rację", ale czy ma to pokrycie w faktach? (mowa o treści przekazów poszczególnych religii)
Nigdy nie analizowałem tegoż, więc z chęcią posłucham czyjejś opinii na przedmiotowy temat.
  • 0

#10

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Domyślam się, że jesteś ateistą, toteż pewnie nie docenisz wartości duchowych płynących z religii.

Jestem agnostykiem nie ateista, a religie nie maja monopolu na wartosci duchowe. Nie trzeba nic wyznawac, zeby byc dobrym czlowiekiem, ani nawet zeby wierzyc w sile wyzsza. To nie religie ucza dobra. A porownanie religii do ras to juz gruba socjotechnika i manipulacja wlasnie ;) Mi chodzilo tylko o ta konkretna wypowiedz, z reszta filmu sie takze nie zgadzam.
  • 0

#11

może tak może nie.
  • Postów: 504
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jestem przekonany że cześć dyskutujących tu osób jeszcze tego filmu nie obejrzało. Chciałbym zauważyć że Osiris jest pierwszą osobą która powiedziała o czym jest ten film i chyba nad tym powinna toczyć się debata, a nie nad wyrwanymi z kontekstu pojedynczymi zdaniami. Ja przed chwilą skończył 2 godzinny seansik i muszę powiedzieć że film jest nierówny, nie ma w nim ciągłości, choć jest dość ciekawy. Pierwsza cześć jest moim zdaniem najlepsza. ponieważ przedstawia dość nowatorskie spojrzenie na odczytanie osoby Jezusa. Dwie inne części, o 11 września i ekonomicznym spisku to rzeczy znane, a już na pewno znane użytkownikom tego forum. Jak zauważył Przemo są dość szczegółowo omawiane w różnych miejscach forum. Ja bym jednak szedł w kierunku tej astrologicznej interpretacji Jezusa jako herosa solarnego. Na ten temat można toczyć naprawdę ciekawą polemikę. Nie ze wszystkim co jest tam powiedziane się zgadzam. Opowieść o złotym cielcu i erze byka, oraz porównanie Jezusa do starotestamentowego Józefa jest dość dyskusyjna. O ile bliskowschodnie bóstwa są w oczywisty sposób do siebie podobne, to nie wybiegałbym z tym porównaniem za daleko. Wszystko co jest tam powiedziane wiąże się ze znakami zodiaku, które przecież nie są jednakie dla wszystkich mieszkańców Ziemi. W Afryce na nocnym niebie widzi się słonie, w Chinach smoki, a Ameryce Południowej rajskie ptaki. Są oczywiście ewenementy takie jak wielka niedźwiedzica, gwiazdozbiór rozpoznawany przez większość ludów różnych kontynentów, co może świadczyć o jej niezwykle starej genezie. Z innymi rzeczami rozpoznawalnymi przez ludzi na niebie nie jest już tak łatwo. Prowadzi to do dość naciąganych wniosków że Matka Boska i Maja są komplementarne, bo obie zaczynają się na literę "M", "m" będące symbolem gwiazdozbioru panny. Ale na litość boską, w sanskrycie nie ma łacińskich liter, nie ma czegoś takiego jak litera "m". W słowie Maja litera "m" występuje ale po fonetycznym zapisie na Polski czy Angielski, W oryginale tej litery nie ma, co wali teorie przedstawioną przez autorów tego filmu, przynajmniej w tym miejscu. Największą wadą jest przedstawianie wszystkiego mocno jednostronnie, mówi się zawsze o podobieństwach, nigdy o różnicach czy wątpliwościach. W tym sensie się zgodzę że dokument jest w pewnym sensie manipulacją, bo o samych mechanizmach manipulacji mówi niewiele. Mimo wszystko wart obejrzenia.
  • 0

#12

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Spójrz najpierw na siebie, co Ty zrobiłeś, żeby wspomóc głodne dzieci? A dla Twojej informacji Caritas na bieżąco organizuje dla nich pomoc na szeroką skalę.

Sorry za offtop ale moim zdaniem, akurat dokarmianie glodnych, czy to dzieci, czy doroslych jest glupota na dluzsza mete :P Wysylanie jedzenia to czynienie jeszcze wiekszej krzywdy.
  • 0

#13

Sathik.
  • Postów: 94
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie zobaczyłem filmu, jeszcze:P A co do dyskusji to pozwolę sobie zacytować: "Religia jest obrazą godności ludzkiej. Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy i złych ludzi czyniących złe rzeczy. Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy, potrzeba religii."
  • 0

#14

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Myślę Panowie nade mną, że spór o cokolwiek nie ma sensu. Dla mnie jest tylko jedno najważniejsze, wiem, czuję i rozumiem to, że do przejścia przez życie nie potrzebny mi pasterz, który poprowadzi mnie przez tą drogę.Tym pasterzem są religie, rządy i pieniądze, niemniej w tym świecie jaki stworzyliśmy trudno sie obyć bez nich wszystkich, pieniądz nami zawładną i z jego władzy najtrudniej nam się wyzwolić. Jednak żadna religia i żadne prawo nie musi mi mówić nie zabijaj, nie kradnij itd. ja to wiem i bez nich i wielu z nas to wie ale nam się wmawia ze to dzięki Chrystusowi i innym mu podobnych tak jest. Co raz więcej ludzi budzi sie ze snu zapomnienia i zaczyna dostrzegać że ich wnętrze zawiera tyle wiedzy o nich samych, że warto po nią sięgnąć gdyż, w niej zawarta jest prawda o każdym z nas, a co za tym idzie prawda o życiu. Przyjdzie taki dzień że władni tego świata poniosą klęskę, jednak wiedzą, że człowiek świadomy nie pójdzie za nimi bo ich nie potrzebuje i zrobią wszystko byśmy tkwili w letargu. Teraz przyszedł moment kiedy pozostało im niewiele środków bo wiele z nich wykorzystują Ci co już się budzą, a wykorzystują je do tego by innym ułatwić pobudkę, oczywiście panowie tego Świata wiedzą o tym i szykują nam kolejne tragedie aby nas od tego odsunąć.
  • 0



#15

V-Power.
  • Postów: 13
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Muszę przyznać że ten film wywarł na mnie ogromne wrażenie. Dotychczas prowadziłem podobne obserwację na ten temat i jestem pełen podziwu dla gości, którzy go zrobili. Moim zdaniem powinien on się ukazać w TV, żeby uświadomić ludność ^.^
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych