Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obserwacje nocą


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1

Jeden_z_Wielu.
  • Postów: 169
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chciałbym się od was dowiedzieć drodzy obserwatorzy, czym są punkty podobne jasnością do normalnych gwiazd, które lecą sobie po lini prostej po niebie? ;> Wiem, że mogą to być samoloty, ale w sumie wszystkie, które widze mają takie światła sygnalizacyjne, które świecą na zmiane, albo 2-3 kolorami, a nie że świecą cały czas nie gasnąc. Może i się nie orientuje ale samoloty chyba nie mają świateł, które świecą bez przerwy.

Zawsze myślałem, że te punkty to spadające na ziemie pod jakimś kątem meteoryty, albo śmieci z kosmosu ale wtedy by płoneły.... Moje pytanie brzmi ;p co to jest? i czy to są NOL-e?
  • 0

#2

Zyzio.
  • Postów: 86
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Najprawdopodobniej są to sztuczne satelity, krąży ich bardzo dużo po naszej orbicie. :)
  • 0

#3

Maikeru.
  • Postów: 36
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Uważaj. Jeśli wiedzą, że ich widziałeś. Porwą cię następnej nocy :D

Tak na poważnie. To o nolach nic praktycznie nie wiem. Ja obstawiam samolot.
  • 0

#4

Zyzio.
  • Postów: 86
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A wogóle co to są nole?
  • 0

#5 Gość_Qłak

Gość_Qłak.
  • Tematów: 0

Napisano

NOL - Niezidentyfikowany Obiekt Latający

Polskie tłumaczenie UFO.
  • 0

#6

Zyzio.
  • Postów: 86
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Aaaa. Dzięki. Poprostu bardzo często spotykam sięz ufo a nie z nol i dlatego nie wiedzialem. Ufo to napewno nie było. Jak już mówiłem myślę że to była sztuczna satelita, może kometa ale to mniej prawdopodobne.
  • 0

#7

Jeden_z_Wielu.
  • Postów: 169
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Właśnie kometa chyba tak wolno się nie porusza.... W sumie sztuczna satelita to rzeczywiście najbardziej możliwe, bo to "coś" poruszało się ze stałą prędkością..... Jak zobacze takie 3 światełka ułożone w trojkąt to zawiadomie was ;p (wtedy to bedzie chyba cos nadzwyczajnego) ;> ;p
  • 0

#8

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

najczesciej to wlasnie nasze sztuczne satelity lub wieksze smieci kosmiczne pozostawione tam przez czlowieka
dosc spektakularny jest przelot miedzynarodowej stacji kosmicznej
juz nie jest to jakis maly punkcik swietlny lecz bardzo jasny obiekt ktory robi spore wrazenie
czesto mozna tez zaobserwowac cykliczna zmiane natezenia swiecenia takiego obiektu
wynika ona z jego swobodnej rotacji a co za tym idzie roznej ilosci swiatla slonecznego odbijanego w naszym kierunku

w okolicach lotnisk moga to byc swiatla samolotow podchodzacych do lodowania ale mysle ze to kazdy by rozpoznal

moze to byc rowniez jakis wolny meteor ale to rowniez latwo rozpoznac

jesli chodzi o komety to one na tle nieba poruszaja sie bardezo powoli i calkowicie nie wchodza tutaj w gre

i na knoec aby nie narazic sie entuzjasta obcych cywilizacji dodam iz istnieje pewne prawdopodobienstwo ze to ich statki :)
  • 0

#9

DeadAcc.
  • Postów: 73
  • Tematów: 0
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I wszystko jasne :D
Co do sztucznych tworów na orbicie, to chyba przyda się ten link:
http://www.heavens-above.com/


A nie, przepraszam to się tyczy chyba tylko satelit ISS, Genesis-1, Genesis-2, Envisat... Bo chyba więcej lata, nie?
  • 0

#10

Jeden_z_Wielu.
  • Postów: 169
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a własnie, jeśli sztuczne satelity są ciągle na tych samych pozycjach to w sumie można ustalić po obserwacjach co to jest ;> z samolotami jest tak samo, jeśli są to jakieś linie lotnicze, bo są ustalone godziny w jakich mniej wiecej przelatuja ;> ;p

A nie wiem jakie jeszcze są satelity ;>
  • 0

#11

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Co do stronki, którą ktoś już podał. Warto tam poszukać IRIDIUM FLARES, to (jesli się nie mylę) jakieś duże satelity, z jakąs dużą lustrzaną powierzchnią, która bardzo mocno odbija promienie słoneczne. Szukasz swojego miasta i masz podane
co do minuty, kiedy i w którym miejscu nieba będzie to widoczne. Przypomina troche meteoryt, ale wolniejsze to:) pojawia się, staje się najjaśniejsze na niebie i gaśnie. Swoją drogą fajny widoczek, chyba tylko prawdziwemu meteorytowi na niebie ustępuje :)

A wiesz jak jeszcze mozesz ludzi zszokować każąc im patrzec przez minute tam w niebo bo zaraz cos sie stanie? :> :D
Efekt gwarantowany:P
  • 0



#12

mithrandir.

    Pan Satyros

  • Postów: 531
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Moze jeszcze ja sie dopisze. Mianowicie czy obiekty lecące prosto ( o wielkosci mniej wiecej jak gwiazda ) przed siebie, pulsujące regularnym światlem co 2 - 3 sekundy to satelity od których odbijaja się promienie słoneczne, czy powstaje to w jakiś inny sposób ?
  • 0



#13

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

tak
satelicie na orbicie nadaje sie ruch wirowy w ten sposob satelita staje sie swego rodzaju zyroskopem i ulatwia jej to utrzymanie odpowiedniej trajektorii lotu
aby pociski wystrzeliwywane z karabinu lub dziala byly celniejsze takze nadaje im sie ruch wirowy poprzez gwintowanie lufy
taki satelita obracajac sie dziala jak swego rodzaju latarnia morska odbijajac swiatlo sloneczne w nasza strone
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych