Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szybki kurs angielskiego - WYPADEK ŻUŻLOWCA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1

bes000.
  • Postów: 5
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na portalu internetowym dziennik.pl znalazła się informacja, że czeski żużlowiec Matej Kus, broniący w polskiej I lidze barw TŻ Sipma Lublin, który po wypadku w meczu ligi brytyjskiej zapadł w śpiączkę, obudził się i... zaczął doskonale mówić po angielsku. Wcześniej Kus nie potrafił wykrztusić nawet słowa w tym języku.

W meczu z Glasgow Tigers zawodnik Berwick Bandits spadł z motocykla. Jego rywal nie zdążył wyhamować i przejechał mu po głowie. Kus nie dawał oznak życia przez 45 minut. W szpitalu lekarze bezskutecznie próbowali go ocucić.

Gdy po dwóch dniach 18-latek się obudził, zaczął mówić po angielsku, mimo że wcześniej w ogóle nie znał tego języka. – Mówił z idealnym akcentem. Zupełnie jakby czytał wiadomości w telewizji – powiedział menedżer „Bandytów” Peter Waite. – Widocznie mój angielski był gdzieś tam głęboko schowany i potrzebowałem uderzenia w głowę, żeby zacząć mówić – opowiada nie mniej zaskoczony czeski żużlowiec.

Lekarze twierdzą, że Mateja Kusa dopadł tzw. syndrom obcego akcentu. To bardzo rzadkie zjawisko. W medycynie udokumentowano 20 takich przypadków.

zrodlo
  • 0

#2

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chłopak miał niesamowite szczęście,że w ogóle się wybudził.
Przypadek ten udowadnia jak ogromne możliwości drzemią w umyśle(a raczej mózgu) człowieka.
Gdyby tylko było można je wykorzystać.
  • 0



#3

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tylko bardzo mnie ciekawi w jaki sposób udało mu się posiąść tą wiedzę. Angielski nie mógł być "gdzieś tam schowany" bo język to jedna z tych rzeczy których po prostu trzeba się nauczyć. To co mi przychodzi do głowy to, że zaczerpnięta została on z pola wiedzy ludzkości lub od "wyższego ja" z poprzednich wcieleń(może był anglikiem? :)) . Jedno jest pewne, tego typu przypadki udowadniają jak ogromne możliwości ma człowiek, żeby tylko potrafić wykorzystać choć cząstkę z nich.
  • 0

#4

Maikeru.
  • Postów: 36
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Aż mnie zatkało :o
Jakim cudem to możliwe?
  • 0

#5

pietrov.
  • Postów: 81
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A może podczas śpiączki wchłonął ten język ?
Podobno podczac śpiączki człowiek słyszy wszystko co się mówi, a był w szpitalu w Wielkiej Brytani (skoro startował w meczu w na wyspach to chyba został tam w szpitalu ?) więc może jakoś nieświadomie wchłonął ten język :)
Tylko jak ? Też tak chcę :D

@Down
No niewiem to była tylko taka mała "sugestyja" :D
Po przemyśleniu wycofuję moją teorie :P Dwa dni to jednak za mało chyba :]
  • 0

#6

Maikeru.
  • Postów: 36
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Coś ty? Przez dwa dni? :mrgreen:
  • 0

#7

London.
  • Postów: 225
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przez dwa dni raczej nie usłyszałby tyle, aby znać doskonale angielski. ;) Podobno podświadomość zapamiętuje wszystko i może po tym wypadku coś tam zaszło takiego w jego głowie, że zaczął mówić po angielsku. Ten język mógł być zakorzeniony w jego podświadomości a po wypadku się ujawnił. Taka moja hipoteza. ;)

Swoją drogą tym sposobem mogą pójść z torbami nauczyciele od angielskiego. Wystarczy przejechać komuś motorem po głowie i już można wyjechać za granice bez tłumacza. :D
  • 0

#8

MySiEk8.
  • Postów: 68
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oto co napisał Nautilus:

Jak my wyjaśniamy ten fenomen? No cóż... Naszym zdaniem jest tylko jedna rozsądne wyjaśnienie tej zagadki : pamięć wcześniejszego wcielenia. Wędrówka dusz, o której tyle piszemy na stronach Nautilusa, ma kilka ważnych elementów. Jednym z nich jest pamięć wcześniejszych wcieleń, także języka, którym się posługiwaliśmy w poprzednim życiu. W archiwum FN jest kilka przypadków, które idealnie opisują ten fenomen.

Czy to kwestia reinkarnacji??? Wątpię, ale to ich punkt widzenia :)
  • 0

#9

Zyzio.
  • Postów: 86
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chłopak miał cholerne szczęście. Też chciałbym się tak nauczyć języka. ;)
  • 0

#10

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pamiętam ze jako dziecko godzinami przesiadywałam przed telewizorem oglądając angielski cartoon network (bo polskiego jeszcze wówczas nie było) - oczywiście nic z tego nie rozumiejąc (jeszcze nawet nie zaczęłam się uczyć angielskiego).
Może chłopak jako dziecko robił to samo? I teraz pod wpływem urazu (lub pod wpływem zwiększonego kontaktu z językiem angielskim) coś sie w nim odblokowało dzięki czemu zaczął mówić płynnie w języku którego się kiedyś "osłuchał"?

Dodam tutaj ,że ja też mimo mojej "dziecięcej nauki" do niedawna nie potrafiłam wykrztusić po angielsku ani słowa. Dopiero jakieś 2 lata temu zaczęłam nagle płynni mówić i pisać w tym języku. Dla wszystkich (łącznie z nauczycielką która do tamtej pory uważała mnie za kompletny antytalent) był to fenomen. No, ale ja nie miałam żadnego wypadku który mógłby to spowodować. Po prostu zaczęłam przeglądać anglojęzyczne strony internetowe (i możliwe ze to właśnie sprawiło ,że jakby "przypomniałam sobie" to co słyszałam w dzieciństwie). I oczywiście - mój akcent pozostawia wiele do życzenia.
  • 0



#11

Rukius.
  • Postów: 359
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No Panowie i Panie wzór jest prosty -

Romet - 500 zł
zatrudnienie pana Bronka z pod sklepu do wyrównania polnej drogi - 20 zł
porozstawiane przeszkody - 70 zł
Nauczyć się języka w 0,0001 sekundy - bezcenne

Inaczej tego nie umiem wytłumaczyć...Może w poprzednim wcieleniu był Anglikiem.w końcu człowiek używa tylko 1% swego mózgu więc ciekawe czo w pozostałych 99%.Wspomnienia z innych wcieleń??
  • 0

#12

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Chcialbym, zeby to byl dowod na reinkarnacje, ale wolalbym jakis mniej "ogorkowy" artykul na ten temat.
  • 0

#13

Zyzio.
  • Postów: 86
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak dobrze pamiętam to człowiek używa 6% swojego mózgu a nie 1. Następnym razem zastanów się co piszesz. ;)
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych