Skocz do zawartości


Księżyc i trzepocząca flaga...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
158 odpowiedzi w tym temacie

#136

Bercik.
  • Postów: 353
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiem, tu sie z Tobą zgadzam, ale to jest dziwna sprawa dość. Ale ewentualne niedbałe fałszowanie mozemy zostawic do innej dyskusji.
  • 0

#137

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tiamat, dla mnie też to absurd. Ale nie dla wszystkich i musisz sie powoli do tego przyzwyczaić. Ja już powoli to robię.

Nie zdziw się, jak zaraz ktoś wyskoczy z teorią w stylu: "najciemniej pod latarnią".

A wytłumaczenie może być takie:
NASA wiedziała, że perfekcyjna realizacja mistyfikacji lądowania na Księżycu jest niemożliwa. Aby zabezpieczyć się przed ewentualnym wykryciem dyskretnych niedociągnięć dodano do dokumentacji kilka jawnie niedorzecznych dodatków w stylu "wiatru na księzycu". Ich absurdalność miała na celu ośmieszenie argumentacji tych wszystkich, którzy widzą spisek w misji "Apollo-11".

I efekt jest taki, że my, zamiast szukać prawdziwie niewytłumaczalnych i często subtelnych szczegółów, koncentrujemy sie na jakiejś durnej fladze, śmiejąc sie wszystkim hoaxiarzom prosto w twarz. ;-)

Ale sobie teoryję wymysliłem... :surprised:
  • 0



#138

Automasz.
  • Postów: 169
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 
I efekt jest taki, że my, zamiast szukać prawdziwie niewytłumaczalnych i często subtelnych szczegółów, koncentrujemy sie na jakiejś durnej fladze, śmiejąc sie wszystkim hoaxiarzom prosto w twarz.  ;-)


Bo widzisz specyfika tej grupy, zobowiazuje niejako zwolennikow hoaxu do typowych dla nich zachowan. Krzyknac veto i uciec na Prage. Jest to na tyle wygodne ze nie trzeba nic udowadniac tylko wystarczy nie wykazywac najmniejszego zainteresowania fizyka, astronautyka, fotografia , ale za to spokojnie stwierdzic ze: "flaga wieje i koniec", podac jakis wyswiechtany link i czekac na posty.

To powoli zaczyna byc nudne. Bo jesli ktos widzi powiewajaca flage , nigdy nie zobaczy w tym efektu oddzialywania flagi na ruch wkrecajacy ja przez astronaute w ziemie.

Reasumujac. W takim ukladzie dyskusji, doszukiwanie sie subtelnosci i ciekawych szczegolow z misji na Ksiezyc jest awykonalne. Bo przeciez misji na Ksiezyc nie bylo :-D :wall:
  • 0

#139

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Problem jest tak naprawdę jeden i to podstawowy. Znakomita większość zwolenników spisków ma bardzo małą wiedzę z podstaw fizyki, matematyki. To co dla nich jest niesamowite lub wskazuje na oszustwo, okazuje się naturalnym zjawiskiem o którym oni na przykład nigdy po prostu nie słyszeli. A jak czytam czasami posty o tym, że na Księżycu rosną kwiatki to ogarnia mnie zwątpienie...
  • 0

#140

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

O kwiatkach pisal AndiDVB, znam go z innego forum, tam tez glupoty wypisuje, lyka wszystko o czym uslyszy.
  • 0

#141

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Znakomita większość zwolenników spisków ma bardzo małą wiedzę z podstaw fizyki, matematyki. To co dla nich jest niesamowite lub wskazuje na oszustwo, okazuje się naturalnym zjawiskiem o którym oni na przykład nigdy po prostu nie słyszeli.

Ja już spotkałem się tutaj wprost ze stwierdzeniem "ja tam na astronomii się nie znam, ale swoje zdanie mam i będę go bronił "


...
  • 1



#142

Wicia.
  • Postów: 20
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bylismy na ksiezycu, ale tam, gdzie pozwolono nam wyladowac, a wiatr to moze byc sila nosna silnikow pojazdow obcych ktore lataly nad astronautami pilnujac naszych czy nie robia nic zlego, na zdjeciach specjalnie niw widac tych pojazdow, dlatego rzadko widac zdjecia nieba.
  • 0

#143

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ale tam, gdzie pozwolono nam wyladowac

Lądowaliśmy gdzie chcieliśmy, miejsca lądowań były wyznaczane długo przed misją :D

a wiatr to moze byc sila nosna silnikow pojazdow obcych ktore lataly nad astronautami pilnujac naszych czy nie robia nic zlego


...


rzadko widac zdjecia nieba.


Pan raczy przejrzeć jeszcze raz zdjęcia z Księżyca...

Wybaczcie, ale to już przekracza ludzkie pojęcie... :lol : :rotfl: :rotfl:
  • 1



#144

turrkus.
  • Postów: 851
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a wiatr to moze byc sila nosna silnikow pojazdow obcych ktore lataly nad astronautami

Pomijajac juz wszystko inne, silniki statkow obcych nie spowodowaly by powstania wiatru.

Ps: co temat to widze coraz lepsze "rewelacje". Az sie boje zagladac do kolejnych tematow :P
  • 0

#145

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bylismy na ksiezycu, ale tam, gdzie pozwolono nam wyladowac, a wiatr to moze byc sila nosna silnikow pojazdow obcych ktore lataly nad astronautami pilnujac naszych czy nie robia nic zlego, na zdjeciach specjalnie niw widac tych pojazdow, dlatego rzadko widac zdjecia nieba.


Ale to na serio czy żart jakiś?
  • 0

#146 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

ten Wicio to jakis stary uczestnik ktory pewnie bana dostal a teraz sobie robi jaja.Takie jest moje zdanie. No, albo mu sie nudzi i nie ma nic lepszego do roboty.
  • 0

#147

Automasz.
  • Postów: 169
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Otworz oczy sceptyku, z kopernika tez sie tak smieli kiedys.


Nie obraz sie ale z ciebie chyba jeszcze dlugo beda :-D
  • 0

#148

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A ja proponuje zachować kulturę. Człowiek (Wicia) piszę to co chcę... może dla niektórych są to brednie, ale nikogo w ten sposób owy pan nie obraża. On wierzy w to o czym pisze albo robi sobie jaja - jego sprawa, póki jego wypowiedzi są w miare na poziomie (bez względu na to co pisze) myślę , iż ma on prawo do swojego zdania.

I teraz proponuję powrócić do tematu trzepotania flagi...
  • 0



#149

Automasz.
  • Postów: 169
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

=]I teraz proponuję powrócić do tematu trzepotania flagi...


Nie mam pewnosci czy jeszcze jest do czego wracac. ;-)
  • 0

#150

Anunnaki.
  • Postów: 540
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

może ta flaga jest zasilana w jakiś sposób (podłączona do bazy wewnątrz księżyca) i dlatego powiewa
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych