Skocz do zawartości


Przypominam o konieczności przestrzegania ciszy wyborczej trwającej od od północy w nocy z piątku na sobotę (z 7 na 8 czerwca) aż do zakończenia głosowania, czyli zapewne do 21:00 w niedzielę 9 czerwca.

Zdjęcie

UFO NAD ELEKTROWNIĄ W BEŁCHATOWIE


  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1

Mao.
  • Postów: 88
  • Tematów: 61
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Doniesienia z NPN.

Źródło i zdjęcia: http://npn.org.pl/in...w...amp;ucat=1


Wiemy, że obiekty NOL często pojawiają się w pobliżu zakładów przemysłowych. Ostatnio otrzymaliśmy informację o kolejnej dziwnej obserwacji poczynionej właśnie w takim miejscu. Rzecz dotyczy dziwnych białych kul obserwowanych 14 sierpnia br. nad elektrownią Bełchatów, należącą do jednych z największych w Europie.

Grzegorz Tarczyński, członek NPN z Częstochowy przysłał nam relację z wydarzenia, które miało miejsce 14 sierpnia b.r. w okolicach Bełchatowa (woj. łódzkie). Wtedy to między kominami miejscowej elektrowni, największej w Europie elektrowni cieplnej, obserwował niezidentyfikowane kuliste obiekty.

- Zaobserwowałem między dwoma kominami dwie ogromne kule. Odległość z tarasu do kominów wynosiła około 8 km. Najpierw ujrzałem je gołym okiem – opowiada. Były wielkości piłek tenisowych (mniej więcej tego rozmiaru). Grzegorz nie tracąc zimnej krwi, sięgnął po aparat cyfrowy w nadziei na uwiecznienie nieznanego zjawiska. Udało się, efekt prezentujemy Wam poniżej.


- Po wzięciu aparatu cyfrowego – powiedział w rozmowie z nami - po przybliżeniu zauważyłem, że obiekty miały białą powłokę. Następnie zacząłem robić zdjęcia i równocześnie wpatrywałem się w te kule. Były widoczne przez około 3 minuty, chociaż podkreślam, że obiekty znikały co mniej więcej 20 sekund i pojawiały się, przesuwały się na wschód stabilnym spokojnym ruchem. Świadek przyznał, że odległość była zbyt duża, by móc usłyszeć dźwięk lub dostrzec inne szczegóły. Ostatecznie z dwóch kul pozostała tylko jedna, która była widoczna jeszcze przez ok. 15 sekund. W sumie obserwacja trwała ok. 3 – 3.5 min., po czym obiekty zniknęły na czystym niebie.

Wiemy, że obiekty NOL często pojawiają się w pobliżu zakładów przemysłowych. Mamy wiele takich relacji, jedna z nich dotyczy zdarzenia, które miało miejsce w 1997 roku. Poniżej przytaczamy pochodzący z naszego archiwum opis zdarzenia:

1997r. (dokładniejszej daty nie udało się ustalić). Dwóch mężczyzn pracowało na nocnej zmianie w puławskich Zakładach Azotowych. Zbliżała się godzina 3.50. W pewnym momencie, kiedy znajdowali się przed budynkiem, jeden z nich spostrzegł na niebie dwa obiekty w kształcie dysków. NOL-e były takiej samej wielkości, powoli płynęły po niebie z północy na południe.

Pierwszy dysk znajdował się równolegle nad dyskiem drugim. Barwę obiektów jeden ze świadków porównał do rozgrzanego żelaza - od bieli w środku do czarnego na zewnątrz, przechodząc przez wszystkie barwy tęczy. Obiekty obserwowane były przez dwie stojące obok siebie osoby, jednak świadkowie obserwowali je w różny sposób. Lucjan stwierdził, że widział te dyski usytuowane w poziomie, natomiast Zbigniew obserwował je w pionie. Szczegół ten jest bardzo interesujący, z podobnymi sytuacjami stykamy się również w innych tego typu incydentach. Być może w opisywanym zdarzeniu różnica w wzrokowym odbiorze usytuowania dysków mogła być spowodowana w jakimś celu właśnie przez te obiekty. Obserwacja trwała 15 sekund, poczym świadkowie stracili NOL-e z oczu.

A czemu NOL-e pojawiają się częściej właśnie w pobliżu zakładów przemysłowych niż gdzie indziej? Wyglada na to, że to, co tam się dzieje budzi duże zainteresowanie istot pilotujących owe dziwne obiekty latające. Zainteresowanie? A może raczej niepokój... Jest wiele teorii próbujących to wyjaśnić. Ale to już temat na inne, bardziej obszerne opracowanie.


Serwis NPN
  • 0

#2

BosopopiasQ.
  • Postów: 46
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ożeszzz..gdyby nie ta strzałka /która notabene i tak nic nie pomogła/ i to zbliżenie to nie wiedziałabym czego i gdzie szukać.. :hmm:
Szkoda, że ta fota wykonana z takiej odległości bez zooma :/
  • 0

#3

lightjedi.
  • Postów: 27
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

O losie... balonik, worek unoszący się na wietrze... po takiej kropie nie można nic stwierdzić.
  • 0

#4

--Przodek--.
  • Postów: 21
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie wiem czy też ze mną nie tak, ale ja tam nic nie widze. Dosłownie nic. Ta strzałka też mi nie pomogła. NPN chyba lubi sensacje...
  • 0

#5

Globox.
  • Postów: 90
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mój ojciec ponad 25 lat pracuje na kopalni Bełchatów i niygdy nie widział nola ;) Ale on jest sceptykiem... Ale wtym wypadku się z nim zgodzę... Tam NIC nie ma...
  • 0

#6

Raziel.
  • Postów: 405
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

LooOOooL a już myślałem, że jestem ślepy ale skoro wy też nic nie widzicie to jestem zdrowy;) co to ma być w ogóle?? gdzie te nole??
  • 0

#7

--Przodek--.
  • Postów: 21
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

serwis NPN się wygłupił...
  • 0

#8

msnet.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

takie dowody delikatnie mowiac sa smieszne,kilka minut sie przygladalem pod roznym kontem (LCD) i fakt cos widac ale to bardziej przypomina kawalek chmurki plus kompresja zdjecia niz NOL na drugim zdjeciu to mi chyba braklo fantazji bo nic nie widze
  • 0

#9

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mój ojciec ponad 25 lat pracuje na kopalni Bełchatów i niygdy nie widział nola ;) Ale on jest sceptykiem... Ale wtym wypadku się z nim zgodzę... Tam NIC nie ma...


dziwne zeby widział, ciężko zauważyc UFO pod powierzchnią Ziemii :rotfl:
  • -1



#10

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

kwiku Zanim się będziesz śmiał proponuję się douczyć, gdyż kopalnia Bełchatów, jest kopalnią odkrywkową.
  • 0



#11 Gość_eru75

Gość_eru75.
  • Tematów: 0

Napisano

No cóż, nie pozostaje nic innego jak przyłączyć się do chóru: nic tam nie ma...

na drugim zdjeciu to mi chyba braklo fantazji bo nic nie widze

Faktycznie, fantazję to trzeba mieć, żeby coś tam zobaczyć :D
  • 0

#12

Biernon.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mi sie nie chce zdjecie otworzyc
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych