Skocz do zawartości


Zdjęcie

Lądowanie Apollo na Księżycu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
143 odpowiedzi w tym temacie

#31

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

[url="http://www.hq.nasa.gov/alsj/a12/a12.html"][url="http://www.hq.nasa.gov/alsj/a12/a12.html"]http://www.hq.nasa.g...sj/a12/a12.html[/url][/url]

Na tej stronie wszystkie misje apollo. Cały przebieg lądowania MINUTA PO MINUCIE wraz ze zdjęciami i filmami video (także dokładana minuta trwania misji kiedy zdjecie zostało wykonane) POLECAM

Jestem w trakcie przeglądania, ale w Apollo 11 znajduje sie tez fajna mapka z numerami zdjęc i miejscami gdzie one były zrobione ( w ktorym kierunku)
  • 0

#32

VomitroN.
  • Postów: 63
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Eurycide. To nie sa pretensje ale chec poznania twego zdania na ten temat. Chyba ze mam wierzyc ze znajdujesz takie kwiatki i tlumaczysz je potem bez sprawdzenia sensu i wiarygodnosci wylacznie by zapchac czyms forum ku uciesze gawiedzi. I w zaden sposob nie utozsamiasz sie z tlumaczonym tekstem.

Jesli tak jest to mam pytanie:
Jaki jest sens robienia czegos takiego?

Jesli tak nie jest:
Jaka jest twoja opinia na temat sygnowanego badz co badz twym nickiem artykulu?

[ Dodano: 2006-04-17, 23:14 ]
Dorzuce za ktosiufem inna stronke, ktora tez polecam ,gdyz nieco lepiej przeglada sie niz ta "nasowska".
Gdyby tylko polowa z forumowiczow je przejrzala , to i polowa artykulow ze zdjeciami by znikla z tego forum. Ze wstydu nad tym co zawieraly.

http://ilewg.lpi.usr...sources/apollo/
  • 0

#33

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chetnie dowiem sie skad takie dane z artykulu :

"To jest aktualna ilość zdjęć wykonanych podczas sześciu misji Apollo:  

Apollo 11...........121  
Apollo 12...........504  
Apollo 14...........374  
Apollo 15..........1021  
Apollo 16..........1765  
Apollo 17..........1986 "

I chetnie sie tez dowiem jakich zdjec, z czym oraz z jakich katalogow brakuje?

Oto oficjalny i znany mi spis albumow misji Apollo udostepnionych przez  NASA:
Apollo Image Atlas
Apollo 11   9 Magazines    1407 Images  
Apollo 12   14 Magazines    2113 Images  
Apollo 14   14 Magazines    1336 Images  
Apollo 15   19 Magazines    2640 Images  
Apollo 16   22 Magazines    2801 Images  
Apollo 17   23 Magazines    3581 Images  

I wyciag tylko pierwszego magazynu z misji Apollo 11:
Magazine N   AS11-36-5291 to AS11-36-5432    [142 color images (0 surface; 28 orbital; 114 other)]  
A magazynow jest 9.

Kolejny wiec dowod na zywienie sie glupotami i potem bezmyslne powielanie ich.
Koniec piesni.


Ekchm a wziales pod uwage to co jest napisane w artykule? Zdjecia zrobione podczas EVA - aktywnosci astronautow poza modulem ladownika. Kazda misja miala wyznaczone takie "strefy" czasowe. Dane o ilosci pochodza ze strony, ktora rowniez mozna bylo znalezc na podstawie artykulu. Oto ona: http://www.hq.nasa.g...alsj/frame.html życze miłego liczenia.
  • 0



#34

VomitroN.
  • Postów: 63
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ok. Zatem dodaj sobie wszystkie wykonane zdjecia w czasie calej misji Apollo, odejmij te z EVA, postaw je sobie w relacji i powiedz mi co jest nie halo w tak aktywnym dokumentowaniu pobytu astronautow na Ksiezycu?
Przeciez widac ktore zdjecia i jak czesto byly robione po sobie. Materialow zdjeciowych jest i tak bardzo duzo, zwazywszy na fakt ze przeciez nie po ladne widoczki z Ksiezyca tam polecieli.
Wiec o co chodzi? Czemu to ma sluzyc?
Ciekawosc co to by sie stalo gdyby NASA oznajmila ze wszystkie zdjecia zostaly przeswietlone zabojczym promieniowaniem. Wtedy byscie mieli pole do popisu nie?

I tak zle i tak niedobrze :)
  • 0

#35

NHolokaust.
  • Postów: 653
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie wtrącając się do dyskusji, mam jedno pytanie, choć nie wiem czy przypadkiem nie padało w innym temacie:
Czy ktoś już dostrzegł ślady lądowania cżłowieka na księżycu przez teleskop?
Chociażby tą przeklętą flagę?
Ewentualnie cokolwiek innego, bo oczywistym wydaje się fakt, że nawet astronomowie-amatorzy dysponujący sprzętem za dajmy na to 3000-5000 zł (czyli de facto o dość dużych możliwościach) powinni takowe zauważyć.
  • 0



#36 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

w czasie misji apollo z armstrongiem na czele? :smile:
  • 0

#37

VomitroN.
  • Postów: 63
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zauwazam ze czasem nielatwo zrozumiec twoje wypowiedzi, wiec nie bardzo jest sie do nich jak odniesc. No chyba ze to czesc jakiejs bardziej zlozonej koncepcji myslowej.
  • 0

#38 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

podajesz sie za inteligentnego wiec sam sie domysl...drwiny odstaw na bok...
  • 0

#39

VomitroN.
  • Postów: 63
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bez urazy .To nie sa drwiny, ja pytam powaznie bo czasem nie nadazam za twymi przeskokami myslowymi.

Gdzies ty znalazl ze sie podaje za inteligentnego? Jesli wnioskujesz to z mych wypowiedzi jest mi bardzo milo, jesli znalazles gdzies tekst za tak pisze, zacytuj prosze.
  • 0

#40 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

nie chodzi o to czy podajesz sie za inteligentnego bo napisales tylko sam wnioskuje czytajac Twoje posty...czasem jestes arogancki, takie sa moje odczucia...

darujmy sobie nieprzyjemne wymiany zdan bo to do niczego nie doprowadzi nas...

co do mojego skoku myslowego....zastanawiam sie jaki masz stosunek do wypowiedzi armstronga o jego misji ...o tym co mowil itd. wiarygodny czy nie? :smile:
  • 0

#41

VomitroN.
  • Postów: 63
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do roznych wypowiedzi Armstronga jestem jak zwykle podejrzliwy i sceptyczny.
Musze slyszec wypowiedz lub miec pewnosc ze pochodzi z wiarygodnego zrodla.
Jakis czas temu krazyla opowiesc jak to Armstrong zmienil wiare na islam, po tym jak raz w czasie wizyty w ktoryms z islamskich krajow uslyszal muezina ( czy jak on tam sie nazywa) nawolujacego spiewnie z wiezy na meczecie do odprawiania modlow.
Stwierdzil ponoc ze ten dzwiek juz slyszal na Ksieyzcu , przec co islam jawi mu sie przekonujaca wiara aby na nia przejsc, skoro takie dzwieki slychac nawet w kosmosie.

Historia niesamowita, zaczela nawet zyc swoik wlasnym zyciem, ale niestety jak sie okazalo nie byla nieprawdziwa. Stad zanim zabiore glos lubie sie upewnic czy warto.

Co do mojej arogancji, musze ci przyznac troche racji. Ale dzieje sie to dosc rzadko i tylko kiedy reaguje na jakies oczywiste impertynencje. W innych przypadkach jestem potulny jak baranek. :)
  • 0

#42 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

ciekawa sprawa z tym islamem :smile: dziwne ze nie slyszalem o tym wczesniej :hmm:
  • 0

#43

mipon.
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

skoro amerykanie nie wyladowali na ksiezycu i to wszystko jest jedną wielka bajka to dlaczego ZSRR nieczego nie odkryło?gdyby była choć mała szansa na to zeby ogłosic światu że amerykanie nie wylądowali na ksiezycu i podac jeszcze na to dowody,to ZSRR byłoby pierwsze które mogłoby to zrobić bo przecież między tymi państwami toczył sie wyścig o to kto pierwszy zdobedzie Srebrny Glob prawda?dlatego nie chce mi sie wierzyc że nikt nigdy nie chodził po naszym satelicie bo Rosjanie napewno wykryliby w tym jakiś haczyk i jak najprędzej ogłosiliby że ameryka oszukała cały świat a jednak nic takiego nie miało miejsca,mogli oszukac samych siebie czyli ameryke ale całego świata a tym bardziej Rosjan nie zrobiliby w bambusa napewno.
  • 0

#44 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

ja tez tak mysle ale im czesciej sie temu przygladam to mam wiecej watpliwosci :-/
  • 0

#45

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja nie mam wątpliwości co do fake'ów zdjęć i filmów - to fakt!
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych