Skocz do zawartości


Zdjęcie

Samookaleczanie się


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#46

Drusilla.
  • Postów: 85
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niektorzy ludzie mający problemy w pewnym momencie nie mają juz siły, aby sobie z nimi poradzic. Wtedy szukają jakiegokolwiek sposobu, żeby zapomniec, odciąc sie od tego wszystkiego co ich smuci...Niektorzy znajdują takie chwilowe ukojenie w alkoholu, narkotykach, papierosach albo "pomagają" sobie za pomocą żyletki. Sami ocencie, który nałóg jest gorszy.

#47

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A po co Wy to komentujecie ? niech sie tnie w ch..re, jego skora, jego sprawa.

#48

Azel.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

chwalenie się sznytami nie jest dobre. Dla mnie to jest sprawa wstydliwa i zarazem intymna. Wstydzę się tego. Nie wiem co powiedzieć jak ktoś to zobaczy i się dopytuje po co to zrobiłem lub co to jest. To denerwuje.

Dobrej nocy krwiopijcy i nożownicy.

#49

Dagaz.
  • Postów: 83
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

osobiscie proponuje zapalenie fajki wodnej. Niestety sam jej jeszcze nie posiadam [paliłem, jak znajomy był..] ale na 18 mam dostac, a to juz w kwietniu ; >

#50 Gość_eru75

Gość_eru75.
  • Tematów: 0

Napisano

A po co Wy to komentujecie ?

Cóż, ja jako z natury dociekliwy chcę dogłębniej poznać ten "fenomen" ;) . A Twój post +Tiamat von Klein+, z całym szacunkiem, ale wiele do tematu nie wnosi ;)

@down
Nie zgodzę się z Tobą. Temat porusza problem, który doświadcza wielu ludzi. Właściwie temat ten ma charakter informacyjny - można dowiedzieć się co masochiści "widzą" w samookaleczaniu się, dlaczego to robią, etc :)

#51

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ten temat w ogole nic na forum nie wnosi, jesli juz mamy o wnoszeniu czegos rozmawiac.

#52

bartezh.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jedna z wielu rzeczy których nigdy zapewne nie zrozumiem.A wogóle nie widzę co w tym może być fajnego :(

#53 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Szczerze, to jak to czytam to mam chęć przeciąć sobie tętnicę szyjną... w tym temacie widzialna jest idealnie aura psychozy... Kiedyś wątpiłam, że tacy ludzie są na świecie, ale już mi przeszło><
Mi zawsze wszystko przechodzi jak się wypłaczę do poduchy, ale robię to rzadko, bo nauczyłam się życie olewać z góry, a chwile nawet całego załamania staram się przeżyć z godnością..nie mam żadnego nałogu, po prostu brak kontroli nad sobą mnie przeraża... nie wiem też co jest przyjemnego w chwaleniu się swoją słabością..no ale zboczenia są różne :cafe:

#54

Dagaz.
  • Postów: 83
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

psycholog nazwałby takie chwalenie sie 'wołaniem o pomoc" czy jakos tak .

MOże mówi o tym, by po prostu zacząc temat i jakies nioski? a teksty typu 'to jest sprawa, nie chwal sie" nie pomagają, i think.

#55

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

jak teraz ktoś mi tu powie, że rzucam bez sensu słowem 'emo' to skonam ze śmiechu.

sory ludzie, ale widzę że jesteście tacy 'dobrze jak jestem w centrum zainteresowania takiego typu, że wszyscy wokół mnie skaczą, bo wyglądam jakbym dużo przeszedł' i 'tnę się, żeby mi psychiczny ból odszedł' :D i jak to nie jest emo, to ja już ni e wiem co jest :D

moim zdaniem do takich metod uciekają się jedynie ludzie słabi, nie potrafiący samemu sobie poradzić z problemem. muszą szukać ucieczki od bólu, zamiast próbować zlikwidować źródło. ucieczka z bólu w ból, trochę to dziwne, nie sądzicie?

#56

Varg.
  • Postów: 92
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Eeee...Na początku roku szkolnego, na niebywale nudnej lekcji religii zrobiłem sobie 10 centymetrowe "kuku" cyrklem na ręce, po czym jeździłem sobie potem "narzędziem zbrodni" po ranie...Cholerstwo zrobiło się wielkie, a na drugi dzień strasznie zaropiało. Jaki ja głupi byłem...Na całe szczęście blizny prawie już nie widać.

A co do stresu i rozładowywania emocji...Nie lepiej włączyć sobie mjuzika i poczuć rok end rola? :mrgreen: Albo zrobić serie pompek, pobiegać, przejść się, zapalić, iść na rower, pójść na klopa, wypić piwo, pogadać z kimś albo pograć na gitarze? Hehe, jest tyle sposobów...A cięcie wydaje mi się najgłupszym.

#57

Dagaz.
  • Postów: 83
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

emo to emo, cięcie się moze byc osobnym problemem. Emo to subkultura [jeżeli nie- prosze o korektę i wybaczenie błedu] ludzi o konkretnym wyglądzie, swiatopoglądzie oraz muzyce. tyle.

#58 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Pyz, żeby być emo trzeba dodatkowo wyglądać jak emo, a nie każdy kto się tnie to preferuje...

@zbyt szybko rozmowa się toczy, więc się powtarzam :)

#59

Dagaz.
  • Postów: 83
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

temat prowokujący, wiec rozmowa leci ostro ;3

#60

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

spoko spoko, do zapuszczenia grzywki i zrobienia sobie na niej blond pasemka trzeba czasu! :D

poza tym, chodzi głównie o taki światopogląd o jakim mówiłem: 'nikt mnie nie kocha, świat mnie nie rozumie, mrok wyżera moje samotne serce, idę do kąta się pociąć'. wygląd to dodatek ;]


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych