Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mój dom i moje historie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1

SeeK666.
  • Postów: 18
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mieszkam w nowym domu, a ściślej rzecz biorąc dom był całkiem nowy kiedy miały w nim miejsce dziwne rzeczy. Było okolo godziny 0.00, kiedy kładłem się spać, nie zdarzyłem zasnąć gdy nagle w moim pokoju usłyszałem czyjeś kroki. Przerazenie było tym wieksze, gdyż osoba zaczeła się zbliżać do mojego łóżka, w którym z reszta juz leżałem. Wyraźnie poczułem, iż ktoś nachyla się nade mną i... i nie robi nic więcej, uczucie było naprawde dziwne. Po chwili zebrałem sie w sobie i powiedziałem coś w stylu: "Zostaw mnie". Odczucie czyjejś obecności od razu znikneło. Sytuacja powtórzyła się bodaj 2 razy.

Innym razem była już godzina 1.00 (moze troche pozniej), w domu nocowała moja ciotka. Razem siedzielismy w salonie i ogladalismy film, gdy nagle na pietrze uslyszalem czyjes glosne, potężne kroki (jak gdyby kltoś miał na sobie cieżkie buty).
Od razu zerwałem się i pobiegłem by zobaczyć czy jedna z moich dwoch młodszych siostr czasem nie lunatykuje,,, ale okazalo się ze nie. Zeszedlem na dol i okazalo sie ze po chwili znow slyszalem to samo,,, z reszta nie tylko ja, moja ciotka byla przerazona. Nie spalismy całą noc. Moja ciotka jak powiedziala, tak zrobila, nie nocowala juz w moim domu nigdy wiecej.. od tamtego wydarzenia.

Kolejna sytuacja ktora miala miejsce w moim pokoju.. Korzystalem z komputera. Bylem w pokoju razem z moja siostra, nagle usluszalem drapanie kolo drzwi.. Pomyslalem nic to... Ale po chwili drzwi mocno uderzyly w sciane, ja i moja siotra malo nie dostalismy zawalu....


Moja mama opowiadla jak raz miala niespokojny sen,, ktos zaczal wypychac ja z lozka..

Wszystko skonczylo sie,,, co bardzo mnie dziwi po wizycie ksiedza i poswieceniu domu.
Niewiem czemu, ale mimo iz ja nie jestem do konca przekonany co do Boga, poswiecenie domu duzo dalo.. byc moze zbieg okolicznosci.. do dzis zastanawiam sie... przeciez ta religia to bajka...ale.
  • 0

#2

Nismo.
  • Postów: 27
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm, historia ciekawa, lecz czy prawdziwa?.
Załóżmy że tak. Duchy, z reguły, nawiedzają ludzi ponieważ chcą coś im przekazać, a to żeby pomogli im przejść na drugą strone, etc. Nie miałem nigdy ducha w mieszkaniu, chodź umarła w nim osoba (poprzedni lokator).. dzięki bogu. Co do religi poruszyłeś tu dwa tematy, religia i duchy... słuchaj co do duchów na 100% nie uwierze, gdyż masz 3 posty ;) , wiem że nie mam za dużo, ale wiesz.. czytam dużo ;) . Jeśli chodzi o boga, poświęcenie, to pomaga, musi, jeśli nie to pozostaje tylko egzorcyzm co też powinniście ty i Twoja rodzina uczynić od razu. To tyle ode mnie pozdrawiam.

Edit:
żeby nie robić 2 posta napiszę tu, otóż... podobno duchy, jakby zostają na ziemi TYLKO i wyłącznie dlatego że:
1): Człowiek ten za życia zginął śmiercią nagłą, której nie chciał. Przykład: Discovery channel, postawiono dom na gdzie kiedyś był przystanek i mordowano ludzi, potem te duchy ich nawiedzały.
2): Zdarzają się przypadki, że poprostu nie wrzucimy czegoś do trumny, czegoś do czego człowiek był przywiązany, więc będzie u nas "nocował" i "prosił" żebyśmy tą rzecz wrzucili do mogiły, np: okulary
No to tyle.
  • 0

#3

SeeK666.
  • Postów: 18
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Historie te sa 100% prawdziwe. "słuchaj co do duchów na 100% nie uwierze, gdyż masz 3 posty" to co napisales nie ma sensu, czemu oceniasz wiedze i doswiadczenia danej osoby na podstawie ilosci postow. Z reszta niewazne... offtopic bedzie.


Zapomnialem dodac, jezeli chodzi o moja mame, w noc kiedy cos staralo sie ja zepchnac z lozka byla rocznica smierci jej dziadka. To zdaje sie potwierdzac jedna z Twoich tez. A co do pozostalych moich historii (100% prawdziwych, nic nie dodawalem od siebie), nie mam jakieos rodzaju wytlumaczen. Szukalem, lecz nie znalazlem.
  • 0

#4

Blackhorn.
  • Postów: 123
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"słuchaj co do duchów na 100% nie uwierze, gdyż masz 3 posty" to co napisales nie ma sensu


TO ma sens, bo na pewno każdy prędzej uwierzyłby osobie, która jest po 300 postach niż nowicjuszowi, nie? No co, nie prawdę mówię?
  • 0

#5

Nismo.
  • Postów: 27
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak, nie ma to sensu, z twojego punktu widzenia SeeK666, natomiast z mojego ma, ale nie róbmy off topu. No załóżmy że wierzę :roll:
  • 0

#6

fructus.
  • Postów: 74
  • Tematów: 4
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wygląda na to, że duchy zamieszkują nie tylko stare domy.
  • 0

#7

Pixxel.
  • Postów: 156
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

religia to bajka... a to ciekawe a jednak się pomyliłeś i gdyby nie religia to byś wciąż robił w gacie. Może to Bóg daje ci do zrozumienia, żebyś zaczął w Niego wierzyć...
  • 0

#8

SeeK666.
  • Postów: 18
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

religia to bajka... a to ciekawe a jednak się pomyliłeś i gdyby nie religia to byś wciąż robił w gacie. Może to Bóg daje ci do zrozumienia, żebyś zaczął w Niego wierzyć...


Po pierwsze nie robilem w gacie... bez przesady, wszystko da sie racjonalnie wytlumaczyc. Fakt faktem zjawiska opisywane przeze mnie byly dziwne. Z reszta skad pewnosc iz to owe poswiecenie domu "przepedzilo ducha" ? Być moze w trakcie jego dopominania sie o swoje dostal to i dlatego dal spokoj? Piszesz swojego posta tylko z punktu widzenia wierzacego, wez, rozwaz inne warianty.

Jezeli chodzi o ilosc postow nadal was nie rozumiem... Być moze nie chodzi wam o doswiadczenie, ale o poznanie mnie. Ścislej mowiac ilosc postow = stopien poznania doswiadczenia danej osoby w danej tematyce. Tak to rozumiem. Mniejsza z tym, jak juz wczesniej pisalismy.


Być moze jestem pierwsza osoba ktora stara sie doszukiwac w swoich opowiadanich jakiegos llogicznego wytlumaczenia, ale to nie wazne... ja zawsze staram sie patrzec z mozliwie roznych perspektyw. Powodem dla ktorego napisalem tego posta bylo to, iz owego wytlumaczenia nie znalazlem. A fora tego typu znane sa z tego, iz ludzie wypowiadajacy sie na nich doszukuja sie prowokacji itp. Pomyslalem wiec, ze byc moze ktos spojzy z prerspektywy z jakiej mi nie udalo sie spojzec.
  • 0

#9

Pixxel.
  • Postów: 156
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wierzysz w duchy a Boga nie wierzysz, dziwne...
  • 0

#10

SeeK666.
  • Postów: 18
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wierzysz w duchy a Boga nie wierzysz, dziwne...

A co ma jedno do drugiego ? Pomysl... bog (o ile jest) nie koneicznie musi laczyc sie z duszkami...
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych