Skocz do zawartości


Zdjęcie

Senne spowolnienie...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Często w snach, niezależnie od ich tematyki czuję że moje ruchy są jakby spowolnienie, a obraz mam przymglony, jakbym miał łzy w oczach.... natomiast czasami jest zupełnie odwrotnie, jestem zupełni "sprawny" i wszystko jest wyraźne...
NIe wiem, takie zamglenie wysępuje głównie podczas koszmarów sennych :D
  • 0



#2

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Co do spowolnienia ... to chyba ma je każdy ... zawsze gdy w snie np. biegniemy ...
Co do "zamglenia" to w swoim wypadku niekojarze :D
  • 0



#3

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

hmm.... wcześniej nie sprecyzowałem... zamglenie występuje głównie w snach, które dzieją się w moim domu, może jest to z czymś związane, ale nie wiem z czym :D
  • 0



#4

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

hmm.... wcześniej nie sprecyzowałem... zamglenie występuje głównie w snach, które dzieją się w moim domu, może jest to z czymś związane, ale nie wiem z czym :D


:shock: to mnie zaskoczyles bo... ja mam to samo i tylko w domu! Dodam ze w miare czesto mam sny, w ktorych jestem w swoim mieszkaniu, jest noc, probuje zapalic swiatlo ale ono sie nie zapala. Jest mgla, jakby geste powietrze przez ktore Ciezko cokolwiek dostrzec. Dziwna sprawa. Nie sa to przyjemne sny, raczej koszmary.
  • 0



#5

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dziwna sprawa. Nie sa to przyjemne sny, raczej koszmary.


Też tak sądze... wiele z tych snów, powiedzmy, spełniały moje najgorsze obawy.
Zresztą często to było coś w stylu zmiany wszystkich pozostałych w coś innego, coś nieludzkiego (może wydawać się to dzicinne, ale kiedyś bałem si manekinów i właśnie w nie się wszyscy w snach zmieniali), a co gorsza kilka razy śniło się to samo, dokładnie taki sam był bieg zdarzeń, ale przy kolejnych podejściach "docierałem dalej", ale im dalej ide tym trudniej jest sie poruszać i cokolwiek dostrzec :D
  • 0



#6

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A co myslicie o teorii dotyczacej wlasnie biegania (uciekania) w snach. Chodzi o to ze czasem ciezko jest biec, w ogole sie poruszac. Czy nie jest czasem tak, ze w snie na sile chcemy wykreowac sobie konczyny tzn nogi, rece, fizyczne cialo? A wystarczyloby tylko pomyslec chce tam sie znalezc i voila, jestesmy.
  • 0



#7

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nom... tylko nie w każdym śnie od razu mamy świadomośc tego że śnimy, czyli powstaje pewnego rodzaju błędne koło
  • 0



#8

Patryczek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 18
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A mnie ie wydaje ze we snie czas nie ma granic ... taki dłuuuuuuuuugi dla mnie sie wydaję... Sen ... oc o tym sądzicie ?
  • 0

#9

diodadioda.
  • Postów: 91
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Eurycide zgadzam się z tą teorią. We śnie nie ma przecież grawitacji sił fizycznych więc zapewne w panice jak uciekamy czy coś pewnie próbujemy fizycznie uciekać instyntkownie a tu " głową trza a nie mięsniami". Natomiast jak są sny miłe to mamy inny stan umysłu i dlatego poruszamy się bez problemów możemy latać itd.
Patryczek sny mają inną skale czasu to tak jak wogóle strefa duchowa. Zauważ badania naukowe, że nie mamy jednego snu. Co za tym idzie w kilka minut możesz przeżyć cały dzień ale tego nie odczujesz. A co do długości snu to chyba zależy ile z niego/nich pamiętasz.
  • 0

#10

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Bieganie w snach jest okropne. Faktycznie często oczy łzawią, obraz się rozmywa, czujemy się ociężali. Zwłaszcza gdy się czegoś boimy, gdy uciekamy.
  • 0



#11

~Blood.
  • Postów: 176
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Brrrr... nienawidze tego....
Najgorzej to przezylam wtedy, gdy snilo mi sie, ze rozpoczela sie siakas wojna... Uciekalam, ale z przogromnym trudem... ;/
  • 0



#12

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Można by to wykorzystać w LD. Codziennie po kilkanaście - dziesiąt razy trzeba robić sobie test na śnienie. Musimy wychodzić z założenia, że śpimy i na podstawie testów (np. sprawdzania godziny, próby przejścia przez ścianę i robienia rzeczy, które można zrobic tylko we śnie) stwierdzić, że jednak jesteśmy na jawie.
Istnieje duże prawdopodobieństwo, że podczas snu nasza podświadomość zrobi taki test i odkryje, że....śpimy, że jesteśmy we śnie. Wtedy można przejąć nad nim kontrolę, czyli nie bać się i mieć prawdziwe LD. ;)
  • 0



#13

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

to o wojnie ja mialem fajnie tylko, ze uczestniczylem w niej z "wlasnej woli", naladowali na mnie amunicje, dwa typy karabinow i granatnik, a trzeba przyznac ze chodzilem nawet szybko (widac bylo ze sen)
  • 0



#14

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Czyli zdawałeś sobie w pełni sprawę z tego, że to sen??
  • 0



#15

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

wydawalo mi sie to troche dziwne, ale zawsze chcialem znalezc sie na polu walki, wiec nie ingerowalem w to ;p
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych