Skocz do zawartości


Zdjęcie

Podświadome sny.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
26 odpowiedzi w tym temacie

#1

Nismo.
  • Postów: 27
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam, na wstępie powiem, że jest to pierwszy temat który zakładam, więc proszę o wyrozumiałość. Otóż, czasem miewam dziwne sny, są o tyle dziwne że ja dosłownie śnie.. i wiem że śnie jestem tego świadom... są to sny, zawsze gdy je mam, jeśli o czymś pomyślę to to się zdarza... na przykład: kiedyś 2 lata temu miałem sen i pomyślałem o kupnie samochodu (bardzo fajne przeżycie, i fajny samochód) przeniosłem sie w 97r. znaczy poprostu wiedziałem że tam byłem tzn że to ten rok, oczom mym ukazałało sie audi s3, niegdyś zakupione przez mojego ojca. miałem wiele takich przypadków. Za każdym razem, wiedziałem że śnie, i to o czym sobie pomyślałem pokazywało się przed moimi oczami (w śnie na jawie) i uczestniczyłem w tej sytuacji, krótko mówiąc robiłem co chciałem. Pewnego dnia, po takim śnie, ... pomyślałem sobie że poszukam czegoś na ten temat w sieci, znalzłem wiele ksiażek, nie czytałem, powiem szczerze ponieważ nie odczuwałem potrzeby z tego co wiem, tych snów nie każdy doznaje, JEST sposób żeby je częściej doznawać, znam go i wyjawie. Otóż, gdy zwykle kładziemy spać powiedzmy o około 23, (następny dzień jest wolny ;) ) budzimy się nie wiem,... może o 8 i jesteśmy wypoczęci, wtedy najlepiej próbować spać gdyż te sny się wtedy dzieją... sprawdziłem, rzeczywiście, tak jest. Moje pytania:
1): Czy ktoś kiedykoldiek uświadczył takiego snu na jawie?.
2): Wie coś na ten temat np jakieś ciekawostki ;) .

Temat jest autentyczny, nie żartuję, ani nie kłamię, i nie jest to spowodowane tym że jest 4, i nie spałem. Poprostu, czytam to forum do późna, zresztą pewnie nie zasnę. Sam osobiście wyjawię że takich snów ... odkąd pamiętam miałem kilkadziesiąt jest to spora liczba jak na mój sen, regularnie nie sypiam. Pozdrawiam, czekam na odpowiedzi, jestem ciekaw, opini.
  • 0

#2

Amnezja.
  • Postów: 99
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witaj. Po tym co przeczytalem, mam wrazenie iz masz poprostu wizje. Niektorzy ludzie tak maja, np sni im sie ze znajduja portfel z kupa forsy i na nastepny dzien naprawde go znajduja (Troche glupi przyklad ale to nic :) )... :P . Ja tez czasami miewalem takie sny, w ten sposob nawet uniknalem straty telefonu :D
  • 0

#3

Pixxel.
  • Postów: 156
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja też mam podobne sny. np. dzisiaj chyba byłem na granicy snu i jawy i po prostu spałem i coś mówiłem! To nie jet dla mnie rzadkie zjawisko ;) . Czasem jak zasypiam też mam takie półświadome sny, które są pod moją kontrolą.
  • 0

#4

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Świadome śnienie. Poszukaj na forum pod nazwą LD.
  • 0



#5

Martyna.
  • Postów: 56
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ciemność, odniosłeś/aś się do wypowiedzi Pixxela czy Nismo?
  • 0

#6

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Martyna właściwie odnosiłem się do pytania Nismo, ale sądzę, ze to o czym napisał Pixxel to jest to samo.

półświadome sny, które są pod moją kontrolą.

Klasyczny przykład.
  • 0



#7

Nismo.
  • Postów: 27
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witaj. Po tym co przeczytalem, mam wrazenie iz masz poprostu wizje. Niektorzy ludzie tak maja, np sni im sie ze znajduja portfel z kupa forsy i na nastepny dzien naprawde go znajduja (Troche glupi przyklad ale to nic smile1.gif )... tongue1.gif. Ja tez czasami miewalem takie sny, w ten sposob nawet uniknalem straty telefonu grin.gif

Nie, to nie są wizje... nie mogą być skoro śniłem, o tym co już było a ja tylko o tym pomyślałem i to sie dział. Dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam ;) .
  • 0

#8

mroczna.
  • Postów: 4
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mam 13 lat i tylko raz w zyciu mialam sen ktory wydawal sie prawdziwy- inne sa sztuczne, latam, przenosze sie z miejsca na miejsce, nagle z ogrodka kolezanki przenosze sie do starego zamku z wielka sala dziura w podlodze i wiszącym na lancuchu krulu bez korony(wisial nad dziura, lancuch jakby wyrastal mu z czubka glowy) innym razem mi sie snilo ze jestem na strychu u babci i jest tam klatk a z martwa sowa(babcia mieszka w bloku nie ma strychu i nienawidzi zwierzat, co wiecej sen byl... ANIMOWANY!)
mialam terz dziwny sen ktory chce opisac:
jest u mnie taki plac abaw, obok chodnik a po drogiej stronie chodnika wielki trawnik. ja stalam na chodniku i gralam w... wielkie szach z harrego pottera jedynki( film obejzalam pierszy raz dopiero po... roku?) ale byly identyczne!
w snie dziwne bylo to ze jakby naprawde sie dzial. sama decydowalam jaki bedzie kolejny ruch, probowalam obiec plansze do okola i uciec... z wlasnej woli potem w srodku nocy sie obudzilam, wpadlam na pomys ze poprosze kogos przechodzocego o pomoc w rozgrywce, natyhmiast zasnelam i zrobilam to! potem 2 noce z zedu snil mi sie ciog dalszy snu...

mieszkam na czwartym pietrze . innym razem snilo misieze wyszlam na klatke schodowa, i nagle z pod moich drzwi zaczela wylwac sie woda. po chwili klatka tonela az po sufit... probowalam przeplynacna parter i wyjsc. gdy sie obodzilam, bylam strasznie zmeczona, jak po plywaniu, lezalam nieruchomo, wyglodalam jak foto osoby plynocej kraulem, i nie moglam zlapac oddech, jakkgdybym, wlasnie plynela pod woda...
czy ktos rozumie dlaczego mam takie sny? nigdy mi sie nie snilo cos normalnego, ze znajduje kase, kupoje gitare o ktorej maze, czy nawet jestem na koncercie huntera... help me:/ jak ktos rozumie te sny to pisac na moje gg 11310821!!!
  • 0

#9

reaper.
  • Postów: 532
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nismo, to typowy przykład świadomego śnienia (lucid dreaming - LD). Tak jak napisał ciemność poszukaj czegoś na forum, a informacji o tym zjawisku jest tu naprawdę bardzo wiele.
Mroczna
, masz sny jak każdy inny, a że nie śni ci się "kupno gitary" to zwykły przypadek ;)
  • 0

#10

exio.
  • Postów: 492
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

nom mnie też wygląda to na LD czyli świadomy sen, ale tak bez ćwiczeń ? : O od jak dawna masz takie sny ?
  • 0



#11

Nismo.
  • Postów: 27
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm od bardzo dawna pierwszy miałem w wieku chyba 12 lat czyli 4 lata temu teraz ostatni miałem w te wakacje, ogólnie takich znów na 2 miesiace przyapada mi ich około 5-7.
  • 0

#12

psxman1 @ hedonist.fora.pl.
  • Postów: 68
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mroczna nie dubluj tematów. Taka mała sugestia na boku. sorry za OFFTOP
  • 0

#13

exio.
  • Postów: 492
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie zaobserwowałeś nic dziwnego zanim zaczęły Cię nękać? Hmm no nie wiem, nie wydarzyło się coś dziwnego, innego czy po prostu zaczęły się bez przyczyny ? : O
  • 0



#14

Nismo.
  • Postów: 27
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co zauważyłem? hmm było to w wakacje, i na 100%, musiałem być wypoczęty i położyć sie na pare minut... wtedy te sny sie dzieją.. wiesz.. spróbuj iść normalnie spać a następnie popołudni się zdżemnąć, na 90% sen bedzie miał miejsce... a co twojego pytania... nie nic dziwnego się wtedy nie działo ;) .
  • 0

#15

Spyryt.
  • Postów: 67
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Do LD nie trzeba żadnych ćwiczen ,wystarczy zachować odpowiedni stan świadomości.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych