Skocz do zawartości


Zdjęcie

Oryginał czy kopia?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#16

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A co do jego braci to nie jest powiedziane że ich nie miał. Biblia mówi ze Jezus miał braci. Jeśli ktoś chce opiszę dokładniej mój punkt widzenia co dotego tematu.
Są dowody wystarczy że poczytasz troszkę podreczników od historii lub pooglądasz sobie od czasu do czasu Discavery :P


Czekam niecierpliwie ale nie z Discavery ale z Biblii :cafe:
Nie chcę Twojego punktu widzenia tylko konkretów
Przecież badasz Pismo Święte ?
  • 0



#17

Wojte3ek.
  • Postów: 51
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ok co do jego Braci to rozpiszę się na ten temat wieczorkiem. Wogle nowy temat zrobie bo to trochę wymaga opisywania:)
  • 0

#18

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Skoro jesteś badaczem Pisma myślałem że odpowiesz szybko
No trudno poczekamy :cafe:

Jeszcze mi odpowiedz jaki wpływ miał Stary Testament na rozwój Islamu
  • 0



#19 Gość_Queen Henemet Amon Hatszepsut

Gość_Queen Henemet Amon Hatszepsut.
  • Tematów: 0

Napisano

Historyczne istnienie Jezusa jest faktem potwierdzonym przez badaczy starożytności, więc wiemy, że istniał naprawdę. Był człowiekiem światłym i wykształconym, znakomitym psychologiem - jeśli wierzyć przekazom nowotestamentowym.
Był człowiekiem któremu przypisano boskie cechy wszystkich wyznawanych wówczas bogów, zamiana wody w wino (na weselu w Kanie Galilejskiej) była przecież specjalnością Dionizosa...

PS. Jezus miał i braci i siostry.

Ile razy można to jeszcze wałkować.
  • 0

#20

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wojte3ek, poprosił mnie, abym w jego imieniu zamieścił poniższy tekst, gdyż sam nie może tego zrobić z powodu bana.

---

TEKST USUNIĘTY
EDIT AlienGrey: Wojte3ek dostał bana i on już dobrze wie za co, jeśli jeszcze raz zamieścisz jego tekst, też dostaniesz bana.

  • 0

#21

Wojte3ek.
  • Postów: 51
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ktoś zadał pytanie odnośnie braci Jezusa??? Myślę że wiele mogą tu wyjaśnić te oto fragmenty pisma Św. Mat. 12:46-50, Mar.3:31-35, Łuk.8:19-21
Chciałbym skupić się na Ew. Łukasza z tego względu że jak wszyscy dobrze wiemy on najwnikliwiej badał życie Jezusa.
W Łuk.8:19-21 czytamy. „I przyszła do niego matka z braćmi jego, ale nie mogli dotrzeć do niego z powodu tłumu. I doniesiono mu: Matka twoja i bracia twoi stoją na dworze i chcą widzieć się z tobą. On zaś odpowiedział im: Matką moją i braćmi moimi są ci, którzy słuchają Słowa Bożego i wypełniają je”.
Moim zdaniem te fragmenty jasno nam mówią o tym że Jezus miał braci. Jednak sceptycy i katolicy twierdzą że nie tłumacząc że przyszli do niego bracia w wierze. (czyli tacy których łączy wiara w Boga) Dla mnie takie tłumaczenie nie trzyma się kupy i jest bez sensu.
Ew Św Jan. 7:1-9, Mat 13:53-58 też ciekawe fragmenty, które mówią że miał nie tylko braci ale i siostry:)
Więc jeśli te fragmenty mówią nam o tym że Jezus miał rodzeństwo to oznacza także że Maryja była zwykłą kobietą. Nie przeżyła całego życia w czystości jak to ogłasza wszem i wobec w miejscach w których ponoć do dziś się ukazuje. Więc kim tak na prawdę jest? Myślę że ten post zapoczątkuje wkrótce powstanie nowego tematu.

Pozdrawiam.... Wojciech
  • 0

#22

Arthein.
  • Postów: 65
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Myślę, że artykuł ten ukazuje jak naprawdę powstał Jezus. Zostały mu przypisane i nadane cechy, a także czyny wielu innych bogów i bohaterów z starożytnych religii. Uważam, że nie ma istoty na tym świecie tak doskonałej jak opisuje to biblia. Nie mówie jednak, że Jezus w ogóle nie istniał, mógł żyć jedank napewno nie posiadał wszystkich tych cech...
  • 0

#23

Wojte3ek.
  • Postów: 51
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Powiem w ten sposob. Ludzie którzy nieznali Biblii przypisali Mu pewne rzeczy nie dlatego ze byli głupi ale dlatego ze to było łatwiejsze i mieli na tym zysk
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych