Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zapach z nikąd...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#16

dotted_tongue.
  • Postów: 19
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Też często czuję jakieś dziwne zapachy. Niedawno poczułam coś na rodzaj ciasteczek i 'domu babci', nie wiem jak to określić, cały dzień byłam przekonana, że moja babcia na pewno umarła, ale na szczęście to się nie stało. Zazwyczaj czuję zapachy słodkie, słodyczy, ciast i ciasteczek, placków jabłkowych, ale często też nagle czuję zapach... gotowanej krwi o_o... nigdy nie czułam w realu zapachu gotowanej krwi, ale jak to czuję, to podświadomie jestem pewna, że to to. Generalnie fuj, ale zapachy ciast mi nie przeszkadzają ;D Od dwóch dni w mojej kuchni czuję zapach gofrów, chociaż gofrownicy nigdy nie miałam, a nie robiłam tam nic takiego. I teraz mam ciągle na nie ochotę ;p
  • 0

#17

Wojte3ek.
  • Postów: 51
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a co wy wogle sądzicie o tych zapachach? co myslicie o tym wszystkim?
  • 0

#18

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

w takim wypadku powinien interweniować moderator. ktoś ma problem - a ktoś inny mówi mu że ma raka mózgu, bo gdzieś słyszał.. laugha.gif laugha.gif laugha.gif yucky.gif Afganka - poczytaj o ojcu Pio i zapachu.

Ja bym sie wcale tak z tego nie smial, niczego nie wolno lekcewazyc, jak dla mnie bardziej wartosciowy post o tym raku niz odsylaniu do lektury o. Pio (nie ujmujac nic o. Pio).
  • 0

#19

Arsen.
  • Postów: 84
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wytwór wyobraźni naszego mózgu. Jeśli można zobaczyć coś, czego tak naprawdę nie ma, to można również coś poczuć :) .
  • 0

#20

Wojte3ek.
  • Postów: 51
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wytwór wyobraźni naszego mózgu. Jeśli można zobaczyć coś, czego tak naprawdę nie ma, to można również coś poczuć


To jest już jakieś wytłumaczenie. Mnie osobiście interesuje świat bardziej duchowy ale dla zwykłych zjadaczy chleba to już jest coś konkretnego
  • 0

#21

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

coś jakby ktoś rozsypał w powietrzu przypaloną mąkę wymieszaną ze starą krwią

często też nagle czuję zapach... gotowanej krwi o_o


Myślę ,że mówimy tu o tym samym zapachu. Hmm, cieszę się ,że nie tylko ja to czuję ^^. Tylko czym może być to u ciebie spowodowane? Może ty też kiedyś przeżyłaś wstrząśnienie mózgu?

A tak a propo - nie żebym tylko ten zapach czuła. Czasem ni z tego ni z owego nachodzi mnie zapach siarki (to w różnych momentach i nie potrafię tego z niczym powiązać, co nie zmienia faktu ze lubię zapach siarki) a także ...zapach kościelnych kadzideł (jakimi są okadzane trumny na pogrzebach) który jak zauważyłam pojawia sie zawsze gdy mam jakiś kontakt z moją zmarłą ciotką (pierwszy raz to poczułam w dniu jej śmierci i zapach ten "nawiedzał mnie" jeszcze przez parę kolejnych dni podczas których działy się niesamowite rzeczy - przedmioty się same poruszały, drzwi same sie otwierały itp. Zapach ten towarzyszył mi także gdy próbowałam "odprowadzić ją do światła". Co mi chyba wyszło bo od tego czasu zapach ten pojawił się tylko raz - po tym obudziłam się ze snu w którym pojawiła mi się jako duch prosząc żebyśmy pamiętali o niej podczas wigilii)
  • 0



#22

dotted_tongue.
  • Postów: 19
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Myślę ,że mówimy tu o tym samym zapachu. Hmm, cieszę się ,że nie tylko ja to czuję ^^. Tylko czym może być to u ciebie spowodowane? Może ty też kiedyś przeżyłaś wstrząśnienie mózgu?


Hmm, bardzo możliwe, że to ten sam zapach. Nie, nigdy nie miałam wstrząśnienia mózgu. Ee... Chyba ;p . Raz, dawno temu, z dużą prędkością zeskoczyłam z trzepaka, pośliznęłam się i z ogromnym impetem uderzyłam czołem w krawężnik, na chwilę zrobiło mi się ciemno przed oczami, a potem mocno bolało. Jednak nie byłam w szpitalu, jakiś czas mi dokuczało, ale nie wiem, czy to można zdiagnozować jako wstrząśnienie mózgu, nie znam się ;d

W każdym razie sam zapach jest obrzydliwy, nienawidzę go czuć. Też odczuwasz wtedy lekki niepokój?
  • 0

#23

Lis.

    jeden, jedyny i prawdziwy

  • Postów: 638
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja kiedyś oglądałem z mamą film (była w tedy około 1 w nocy) i z nikąd czuje zapach wiosennych kwiatów: tulipany, lilie, róże i wiele innych. Zapytałem czy też czuje ten zapach, a ona zdziwiona odpowiada "tak". Po chwili zapachu nie było już czuć. Gdzieś słyszałem że zapach kwiatów oznacza że Matka Boska jest w pobliżu.
  • 0



#24

Blackhorn.
  • Postów: 123
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A macie w pokoju gdzie stoi telewizor jakieś kwiaty? Być może to one wydzieliły ten zapach. U mnie w domu stoi sporo zieleniny i czasem wieczorem czuć ładny zapach, który wydzielają właśnie kwiatki.
  • 0

#25

Afganka.
  • Postów: 102
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sama byłabym skłonna raczej uwierzyć że to raczej jakiś omam węchowy, ale przecież jeśli są omamy wzrokowe, to wtedy kiedy dana osoba usilnie wierzy, że coś ujrzy, a ja bynajmniej nie pragnełam poczuć zapachu wiórek kokosowych...
  • 0

#26

Hunter.
  • Postów: 302
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Z jednej strony może to być związane z jakimś duchem, bo wielokrotnie czytałem że duchy wydają różne zapachy, najczęściej przykre, ale to zależ od natury ducha, a po drugie to właśnie z powodu wstrząśnienia mózgu masz czasem takie omamy zapachowe(że tak się wyrażę) jeśli można mieć halucynacje, to można też mieć takie rodzaju omamy, takie jest moje zdanie, ale jednoznacznie nie da się tego stwierdzić:)Ale chyba nie masz się czego obawiać gdyby to był zły duch to raczej nieczuła byś przyjemnego zapachu ,tak myślę i pozdrawiam:)
  • 0

#27

Martyna.
  • Postów: 56
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak, też słyszałam że duchy posiadają jakiś określony zapach. Poza tym również zdarzało mi się, że czułam zapach.. bo ja wiem.. tak jakby budyniu :D Przyzwyczaiłam się juz do tego, choć ostatnio nie spotyka mnie to już. Myślę, że to się zaczęło wkrótce po tym, jak uderzyłam się bardzo mocno głową o szafkę. To raczej nic groźnego :)
  • 0

#28

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

nie wiem, czy to można zdiagnozować jako wstrząśnienie mózgu

Jeżeli jeszcze przez parę kolejnych dni ci to dokuczało to bardzo możliwe ,że miałaś lekkie wstrząśnienie mózgu i nawet o tym nie wiesz.

Też odczuwasz wtedy lekki niepokój?

Odczuwam. Ale zawsze wiązałam to z tym ,że logicznie rzecz biorąc wszelakie halucynacje czy to wzrokowe czy jakiekolwiek inne powinny być powodem do niepokoju. Zwłaszcza jeżeli się wie ,że są skutkiem wstrząśnienia mózgu.

Heh. Najgorzej było jak mnie "zapaszek" łapnął tuż przed rozpoczęciem listeningu na maturze pisemnej z angielskiego ^^. Myślałam ,że wykituję - zwłaszcza ,że z listeningu nigdy nie byłam dobra ^^. Ale na szczęście w połowie pierwszej scenki zapach gdzieś uleciał i dalej już było w porządku.
  • 0



#29

Astral.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

chcialbym zauwazyc ze halucynacje nie wystepuja czesto i nie wystepuja bez powodu i watpie aby przedstawione przypadki byly omamami wechowymi. z tego co wiem to sa chyba 3 poziomy nawiedzenia przez demony (z czego ten ostatni najgorszy czyli opetanie jest niezwykle niebezpieczny) - ale co do tych informacji moga byc niemale zastrzezenia - no ale moim zdaniem to co przezywacie to wlasnie przyklad tego pierwszego poziomu nawiedzenia czy jak to nazwac, bo w zasadzie nie ma to wplywu na nic innego tylko na wasze samopoczucie czyli nic groznego... a co do duchow o roznych zapachach to slyszalem o tym, ale duchy sa bardziej zwiazane z miejscami niz osobami wiec to dziwne ze Afganka czuje platki kokosowe na miescie czy gdzies tam...
  • 0

#30

zulugula.
  • Postów: 281
  • Tematów: 86
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Martyna jak się uderzyłaś w głowe i do innych kieruje,wymioty nie wystąpiły,wstrząs mózgu można łatwo zdiagnozować bez lekarza.Gdy krew z nosa poleci i nudności z wymiotami to na 80% wstrząs mózgu murowany.A zapachy to niewiadomo może nasz mózg potrafi też zakodować zapachy z przed kilku lat niewiadomo?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych