Skocz do zawartości


Zdjęcie

Psionika.pl - To już koniec...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
81 odpowiedzi w tym temacie

#31

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja mogę pomóc przy programowaniu w php. Zresztą Fenix'owi już też pomagałem, gdy jeszcze "żył" ;]
  • 0



#32

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja od siebie mogę dołożyć złotą myśl przewodnią serwisu:

"próbuj, wierz, i tak Ci nic nie wyjdzie"

:D powiedzcie mi psionicy, jakie macie osiągnięcia w psionice ?
  • 0

#33

Szada.
  • Postów: 486
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Iv

"Fenix, jak sam mówił, umarł."

Boskiś :D

Az jak masz tą bazę to zróbmy coś przecież kurcze nie po to wszyscy z Was się starali żeby teraz to leżało u Ciebie na dysku.
W każdym razie, jeśli znajdą się ludzie którzy nie będą z siebie robili "guru" i nie będą opowiadali jacy to z nich psionicy i w ogolę czego to oni nie umieją, to serwis będzie istniał...
tylko po prostu teraz wiemy czego nie robić żeby się historia nie powtórzyła.

Chyba, że Eury się zgodzi i zrobimy nie tylko poddział ale cała dział o psionice i tutaj damy to wszystko co się zebrało na stronie Fenixa?
  • 0

#34

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chyba, że Eury się zgodzi i zrobimy nie tylko poddział ale cała dział o psionice i tutaj damy to wszystko co się zebrało na stronie Fenixa?


;) najpierw wolałbym przeglądnąć te artykuły
  • 0



#35

Szada.
  • Postów: 486
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

no wiem, tylko zasugerowałam takie rozwiązanie ;)
żeby nie offować.
zgadzasz się na taki pomysł? :D
to może Ci Az prześle próbkę i zobaczysz co tam jest
:D
w końcu mamy dużo psioników tutaj ;)
  • 0

#36

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

w końcu mamy dużo psioników tutaj ;)

no Ja ! mam pewne sukcesy, np uciszam szczekającego w nocy psa myślami :D powżnie
  • 0

#37

Azure.
  • Postów: 223
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@UP
Skad? ;o Znasz Fenixa?

Lol.. to ja zakładałem z nim tę stronę :)


to może Ci Az prześle próbkę i zobaczysz co tam jest



Większość po angielsku jest, oprócz tych przetłumaczonych przez naszą starą ekipę.
Wrzucę to gdzieś, i Ci linka dam Eurycide.

Użytkownik Azure edytował ten post 08.01.2008 - 22:59

  • 0

#38

Furion.
  • Postów: 39
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam!

Jak by ktoś potrzebował to mam wszystkie artykuły, te przetłumaczone i w oryginale + jakieś filmy zdjęcia, animacje itp. Szkoda że psionika.pl upadła. Wiele osób włożyło w ten serwis dużo czasu i pracy, i tym bardziej żałuje że tak się to wszystko skończyło. Było sporo pomysłów godnych kontynuowania, dlatego zachęcam do podniesienia serwisu na nowo. Ja musiałem odejść z braku czasu, zresztą pewnie jak większość staffu, dlatego do odbudowy psionika.pl potrzeba osób które ten czas znajdą.

W razie jakiejś potrzeby pisać na [email protected]

Pozdrawiam i życzę powodzenia
-Furion ;)
  • 0

#39

El3ndil.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Powiedzcie mi tylko, czy komukolwiek z was udało się dokonać czegoś w tym zakresie? Bo teoria nijak wiąże się z praktyką... Możecie dodawać artykuły, filmy i tego typu inne cuda, ale postawcie sobie pytanie, co w przypadku kiedy wszystko to jest jednym wielkim oszustwem? Marnowanie kasy, czasu i umiejętności na coś z góry niedostępnego nie jest chyba dobrym posunięciem. Przemyślcie to. Poza tym faktem odpowiedzcie mi na pytanie: jaki wpływ na wasz rozwój będzie miał portal, staniecie się w tym lepsi? Z doświadczenia wiem, że im więcej teorii nakłada się na ciebie tym odleglejszy jesteś w praktyce od postawionego ci celu. Nie chcecie by ludzie uważali was za guru, ale i tak się to stanie, ponieważ każdy kto wejdzie na tą stronę zada sobie pytanie: "co potrafi admin? może latać?" i tu prosta odpowiedź i związany z nią zawód :"Tak w gruncie rzeczy to nic".

"Fenix, jak sam mówił, umarł."

To pytanie bynajmniej nie było skierowane do wielkiego guru, kaznodzieji, szamana i czarownika, który zmartwychwstał by potwierdzić swój zgon rotfl

Użytkownik El3ndil edytował ten post 13.01.2008 - 00:44

  • 0

#40

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

El3ndil, przecież doświadczanie teorii w praktyce mówi właśnie o praktykowaniu teorii. Jak więc możesz twierdzić, ze teoria ni jak ma się do praktyki. Jedno wynika z drugiego. Inną sytuacją jest jeśli ćwiczymy i nic nam nie wychodzi. Można zadać sobie pytanie: nie trafiłem na swojego nauczyciela, jestem mało pracującym uczniem a może nie ten czas i kierunek moich zainteresowań.
Czy to że nie widzę i nie czuję muzyki, nie potrafię jej usłyszeć zanim ktoś nie naniesie ją na nuty. Później dla tego że nie posiadam w uchu membrany która odbierze wibrację powietrza w czasie kiedy muzyk gra... Czy też można twierdzić że nie ma muzyki? Jeśli nie posiadam możliwości słyszenia? To daje prawo do twierdzenia że muzyka jest oszustwem? Czy patrząc na tańczących mam uważać że są to zaburzeni osobnicy?
Lepsi, gorsi a może inni? Dlaczego oczekujesz na odpowiedzi... znajdź odpowiedz sam.
  • 0



#41

El3ndil.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No to spójrzmy w innym kierunku, znasz jakiś niezaprzeczalny dowód na to, że setki tych tutoriali się sprawdzają? W przypadku muzyki poprze cię całe społeczeństwo, natomiast tego niewiele osób. Wydaje mi się, że istniał(a może jeszcze istnieje) taki konkurs w USA na dowód istnienia telekinezy w którym główną nagrodą jest 1 mln $ i jakoś nikt temu nie podołał. Jeśli nawet są takie osoby, które to potrafią to zapewniam cię, że nie piszą tutoriali :D
W przypadku ogółu psi to wydaje mi się, że raczej teoria zwykle jest stekiem bzdur wymyślonych przez bujną wyobraźnię jakiegoś grona napaleńców (Przykładem jest owy Fenix, którego posty i wypowiedzi rozbudzają u mnie zażenowanie). Dlatego wydaje mi się, iż do czasu, aż żaden z was nie dowiedzie tego faktu lepiej zostać na tym portalu i nie mieć złudnych nadziei na coś tak odległego.

Użytkownik El3ndil edytował ten post 13.01.2008 - 14:41

  • 0

#42

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zapytam się jeszcze raz. Co ty zrobiłeś aby poczuć, zobaczyć energię. Tak, wiem. Umiesz to świetnie, narzekać, zaprzeczać a czasami i obrażać. Nie zaprzeczasz że istnieje muzyka. Masz dobrze wykształcony i rozwinięty ZMYSŁ słuchu. Ale kto powiedział że inne zmysły masz równie dobrze rozwinięte. Czy brak doznań związanych z jakimś zmysłem ( w domniemaniu nie rozwiniętym ) upoważnia Ciebie do twierdzenia, iż nic co nie jest związane z tymże zmysłem nie istnieje. Nie istnieje ponieważ TY ich nie odbierasz ? Ty swoimi może nie wykształconymi ich , nie odczuwasz? Dlatego nie istnieją? Toż to czysta ignorancja. Mam jednak nadzieję, że w ten sposób chciałeś zacząć: Być i odczuwać, Być i poznawać i odczuwać itd ;-)
  • 0



#43

Oren.
  • Postów: 71
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

^Up

Tutaj nie trzeba poczuć ,aby coś "wiedzieć". Niewidomy nie widzi i nie wytłumaczysz mu czym są kolory, a jeżeli całe społeczeństwo będzie niewidome to wątpię ,abyś dała radę im to wytłumaczyć Aidill. Jedno poprze drugiego w zatwardziałym zdaniu, które będzie nabierało siły wraz z kolejną potwierdzającą ją osobą.

Nie znam się na Psionice tak dobrze jak Aidill, jednak ja staram się potwierdzić ja w sposób, w jaki ona tego nie może zrobić.

-Mózg wysyła dane do każdego mięśnia, którym chcemy poruszyć. Fakt.
-Każda informacja jest przekazywana "impulsami elektrycznymi" poprzez nerwy. Fakt.

Teraz tak... powiecie za pewne ,że człowiek wytwarza za mało "impulsów elektrycznych" by móc cokolwiek zrobić. By móc to poczuć... Znalazłem rozwiązanie, wystarczy zmusić wiele mięśni do jednoczesnej pracy i jednocześnie kontroli nad nimi... Dałem już przykład jednego ćwiczenia ,które powodowało ,że dało się wyczuć płynący w nerwach impuls...

"Obie dłonie złóż w pięści, ręce wyprostuj przed siebie. Prawą pięścią, stroną najbardziej narażoną podczas walk dotknij bocznej krawędzi (od strony kciuka) lewej, splecionej w pięść dłoni. Następnie, gdy ręce są oddalone od Twojej klatki piersiowej zacznij zbliżać (stale "złączone" ręce) do siebie. Rób to powoli, mozolnie i opieszale. Na pewno poczujesz efekt po pierwszej próbie. (tzw. Ładowanie(PL.) - ulepszona wersja)"

Oczekiwany efekt: Czucie dziwnego mrowienia- elektryzowania ciała

Następnie. Twój mózg wysyłał informacje do ręki. Musiał wysyłać informacje do paru mięśni, których nazw nawet nie śmiem zapamiętać. Pewnie zaraz powiesz. "Po co mi ta wiedza, skoro i tak to mój mózg robi podświadomie? Przecież i tak nie da się kontrolować swojego umysłu..." Otóż mam drugie ćwiczenie, dzięki któremu będziesz mogła/mógł... poruszać ręką używając wizualizacji. Jednak to ćwiczenie jest inne i w nie trzeba uwierzyć ,by móc je wykonać. Podświadomość polega na tym ,że podpisujesz daną czynność do odpowiedniego efektu, a jeżeli nie uwierzysz ,że to jest możliwe, to nie uwierzysz ,że dany efekt osiągniesz wizualizując daną rzecz....

Drugie ćwiczenie (Może wydać się głupie- wiem :D )

"Połóż się na plecach i zacznij zginać w łokciu prawą ręką, luźną dłonią dotknij barku... Zegnij tak jeszcze ze dwa razy, po czym zamknij oczy .Wyobraź sobie swoją rękę i prosty "popychacz" hydrauliczny (takie dwie rurki) który jest ustawiony na twoim bicepsie i sięga mniej więcej w środku przedramienia. Następnie zacznij zginać ręką ,tak jakbyś podnosił/a ciężarek (zgięcie powinno sięgać od 90 st. do paru centymetrów nad barkiem nad barkiem.) i wyobrażał/a sobie ją ,która pracuje wraz z podnośnikiem. Rób to naturalnie. Jak zrobisz paręnaście powtórzeń to: pozostaw rękę luźno nad barkiem i dalej (z zamkniętymi oczami) -tylko- wyobraź sobie jak podnośnik zaczyna "podnosić" Ci rękę..."

Oczekiwany efekt: Świadome podnoszenie ręki poprzez wizualizację. (Ręka powinna mozolnie się podnosić)

A więc umiesz już stworzyć sporo impulsów elektrycznych (z pierwszego ćwiczenia) i potrafisz pokierować nimi przy pomocy wizualizacji do poszczególnych części ciała (z drugiego ćwiczenia)... O Kurcze! Przecież przy pomocy tych impulsów i podstaw fizyki można stworzyć sporo rzeczy... (Później coś obmyślę... jakiś widoczny efekt :P )

Psionicy podpinają nerwom jeszcze paręnaście dodatkowych zdolności ,a ludzie podobni do Aidill podpinają do nich czakramy... chyba sześć bądź siedem, nie ważne :D . Ważne jest to ,że to może działać! Psionika może być prawdą. Tylko może, lecz co jest pewne w dzisiejszych czasach?

Co do reaktywacji na paranormalnych Psioniki.pl ... Według mnie to dobra sprawa. Przydałby się też Fenix do tłumaczenia tekstów bardziej dogłębnie. Może by się również testowi poddał...

Pozdrawiam- piekielnie Zuy i pozytywistycznie nastawiony -Oren-
  • 0

#44

El3ndil.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zapytam się jeszcze raz. Co ty zrobiłeś aby poczuć, zobaczyć energię. Tak, wiem. Umiesz to świetnie, narzekać, zaprzeczać a czasami i obrażać.


I tu się mylisz, nie oceniaj innych ludzi tylko ze względu na to jakie teorie prezentują w swoich wypowiedziach. Przez 6 lat się tym interesowałem, ale ani razu nie udało mi się dokonać czegokolwiek w tym zakresie (pożądałem telekinezy ponad wszystko, a otrzymywałem "prorocze sny", deja vu i tym podobne bzdety). Miałem kilka pomysłów na rozwinięcie owej zdolności, ale to jest jak igranie z ogniem(chyba się domyślasz do czego dążę? :] ).

Reasumując - czytałem sporo wypowiedzi i jakoś nikt nie potwierdził słuszności tychże tez, dlatego obecnie trzymam spory dystans do tego przy czym staram się przywołać na ziemię osoby, które marzą o wyjątkowych zdolnościach i z zapałem wsłuchują się w słowa zapisane w niesprawdzonych źródłach.

Użytkownik El3ndil edytował ten post 22.01.2008 - 20:12

  • 0

#45

Hunter12.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do reaktywacji na paranormalnych Psioniki.pl ... Według mnie to dobra sprawa. Przydałby się też Fenix do tłumaczenia tekstów bardziej dogłębnie. Może by się również testowi poddał...


Fenix prowadzi teraz stronę Tassadar Archives pod nickiem Tassadar. Kiedy zadałem mu pytanie czemu odszedł, powiedział, że chodzi o politykę i o pracę w niechcianym zespole....Nie wiem czemu, nie uargumentował tego dokładnie. Jak chcecie to mogę wkleić tutaj całą konwersację.

EDIT: Poprawka :P

Użytkownik Hunter12 edytował ten post 22.01.2008 - 20:38

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych