Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak przeżyć rok 2012


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
640 odpowiedzi w tym temacie

#631

Morningstar.

    לוציפר

  • Postów: 412
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wytrzymajcie jeszcze 56 dni :)
  • 0



#632

Pr!nC3ssOfMaF!a.
  • Postów: 27
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


Objawienie się Matki Bożej w Fatimie zostało oficjalnie uznane przez Kościół Katolicki.
...
Objawiam światu to, co ma
się zdarzyć między 1959, a
2012 rokiem.
Ludzkość zaniedbuje przykazania Boże. Szatan
zawładnął światem, siejąc nienawiść wśród ludzi i niezgodę.
Państwa produkują broń śmiercionośną, która jest zdolna
zniszczyć ziemię w kilku minutach. Większa połowa ludzkości
będzie w tragiczny sposób zniszczona przez wojnę atomową.
Powstanie wielki konflikt religijny, Islam przepuści atak na
Chrześcijaństwo. Powstaną wielkie zgorszenia w Kościele i w
zakonach. Bóg dopuści na ludzkość grady, ostre zimy, upalne
lata, powodzie, ogień, trzęsienia ziemi, czas nieprzychylny,
katastrofy, które powoli będą wykańczać ziemię"

Jeżeli się nie spełni ta przepowiednia to KK sam się unicestwił. Gdy przetrwamy sylwester 2012r to KK raczej też zachwieje się w posadach.

Większe połowa-liczę że to literówka, jednak zastanawia mnie selektywność broni atomowej-zwłaszcza że objawienie miało miejsce w 1917r.

Jeżeli ludzie się nawrócą i zaczną pokutować, modlić się i
praktykować uczynki miłosierdzia, świat może być ocalony. A
gdy się nie nawróci, to zginie.

Oczywiście musi być boczna furtka. Budząc się na kacu dnia 01.01.2013r stwierdzimy że świat się nawrócił...

Pewien człowiek, który
zajmuje w świecie wysokie stanowisko, zostanie zabity i to
wywoła wojnę atomową, która spowoduje straszne zniszczenia w
świecie. Ciemność ogarnie ziemię przez trzy dni - 72 godziny.

Tu nie chodzi o JFK? Atomówkami nikt nie rzucał...

Ci, którzy
czczą Matkę Najświętszą i rozpowszechnili Jej orędzie, nie
potrzebują się bać niczego, Ona ich uchroni od katastrofy.
...
Podczas gdy ziemia trząść się będzie, nie wyglądajcie na
zewnątrz, bo gniew Ojca Mego jest św., godny szacunku.
Kto tej rady nie posłucha, zginie w oka mgnieniu, bo serce
widoku tego nie wytrzyma. Szatan tryumfować będzie. Kto cierpi
niewinnie i zginie, męczennikiem wejdzie do Królestwa Mego.

Mała sprzeczność? Czy chodzi o duszę?

Ta kara, jaka spadnie, nie może być
porównana z żadną inną karą, jakie Bóg dopuszczał na
stworzenia od początku świata. 2/3 ludzkości zginie."

Jeśli w 2013 będzie nas blisko 3mld to będzie oznaczać że świat się nawrócił lub KK jest mistyfikacją.

Nie przejmujmy się zbytnio planami piekła - nie zrobi niczego
bez Woli Bożej
...
Szatan
zawładnął światem, siejąc nienawiść wśród ludzi i niezgodę.
Państwa produkują broń śmiercionośną, która jest zdolna
zniszczyć ziemię w kilku minutach.

Tej sprzeczności nigdy nikt mi nie wyjaśnił...



Wlasnie o to chodzi, ze KK zdeklarowal sie na ogloszenie tej tajemnicy, tajemnicy ktora od tak dawna byla inspiracja dla wielu fanatykow apokalipsy, przepowiedni a przede wszystkim- wierzacych. Skoro juz zostala ogloszona i nic z tych rzeczy pod koniec 2012 sie nie wydarzy to miliony ludzi odwroca sie od kosciola poniewaz wierzyli oni gleboko w slowa Swietych ( przynajmniej tak mi sie wydaje ) . Wielu z nich zmieni poglady lub po poporostu przymknie na to oko ale wsrod zdecydowanej wiekszosci wywola ona poruszenie, fala wiadomosci zaleje media, rozpoczna sie debaty i oszczerstwa kierowane w KK ( np. ze jest on nie wiarygodny ) itd...

Wiec czy oplacilo im sie ujawniac ja calemu swiatu ???
  • 0

#633

franas.
  • Postów: 23
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mogę prosić o katolickie źródło w którym podany byłby tekst przytaczany wyżej ?
  • 0

#634

klauduszts.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Hey. Znalezione w Wikipedii.

Data 21 grudnia 2012 roku n.e. według Długiej Rachuby to 13.0.0.0.0. 4 ahau 3 kankin. Część wyznawców teorii spiskowych uważa tę datę za koniec świata.

Badacze kultury i astronomii Majów są zgodni, że rok 2012 nie miał szczególnego znaczenia dla tego ludu. Układ gwiazd i Słońca 21 grudnia tego roku nie jest szczególnie rzadki i powtarzał się trzykrotnie w ciągu ostatnich 200 lat (jeśli pominąć ruch precesyjny Ziemi i ruch Układu Słonecznego w Galaktyce); co więcej przesilenie zimowe, przypadające na ten dzień, nie pełniło żadnej istotnej roli w religii i kulturze Majów. Żadna z zachowanych inskrypcji Majów nie wskazuje też na 21 grudnia 2012 roku jako na "koniec świata", a jedynie na koniec pewnej epoki.


W sumie nie znam się na tym, nie czytam o tym zbyt wiele, ale jak dla mnie wystarczy by przynajmniej w 98% być pewną, że żadna katastrofa się nie wydarzy. Zjecie mnie za to, że nic o tym nie wiem, ale nie mam zamiaru czytać tysiąca artykułów, bo moim zdaniem większość z nich to przypuszczenia mające na celu wywołać strach i co za tym idzie -paniczne postanowienie przetrwania (wydawanie pieniędzy na te bunkry itp.)
Przeczytałam również artykuł na tej stronie "Proroctwo Oriona na 2012r.". Szczerze na początku czytania aż mnie dreszcze przeszły, odczułam trochę strachu, ale pod koniec po prostu zwątpiłam... Te zdania o medytacji i diecie zniweczyły poważny temat, także w duchu skomentowałam to w taki sposób: "śmiech na sali". Więc nie wiem, czy jestem aż taką sceptyczką, czy po prostu nie spotkałam się jeszcze z takim dowodem abym w to wszystko uwierzyła. Pozdrawiam :)
  • 5

#635

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dziwne.
Matka Boska wydała oświadczenie w 1917 roku żeby świat się zmienił, po czym przyszła II wojna światowa i te wszystkie okrucieństwa - i co? i nic, żadnej reakcji sił wyższych...

Kiedyś ze w dyskusji poruszyliśmy zagadnienie opieki Matki Boskiej. Podobno nasz kraj jest pod Jej opieką od potopu szwedzkiego. Przez te kilkaset lat opieki nasz kraj cierpiał znacznie bardziej niż inne kraje pozbawione tej "opieki".
Jaki tu sens???

Dziwne też że takie ważne postulaty ogłasza nic nie znaczącym dzieciom z biednych rodzin, zamiast głowom państw czy ludziom mającym największy autorytet w świecie naukowym - vide Einstain.

W przypadku Matki Boskiej z Guadalupe to się całkiem dobrze sprawdziło. Jednak czemu nie zastosowano szerszej ingerencji? Ten typ angażowania się w nasze życie raczej podnosi nas na duchu lecz praktycznie niczego nie zmienia. Takie ingerencje nie mają wystarczającej siły przebicia-czy ta machina znajdująca się w naszych rządach jest aż tak mocna że boskie interwencje niewiele dają?
  • 0

#636

Arctur V..
  • Postów: 311
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

A co ze schedą literacko - kulturową? Jakoś nie widzę dzieł największych klasyków/kompozytorów/myślicieli na tej liście...
  • 0

#637

Pr!nC3ssOfMaF!a.
  • Postów: 27
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mogę prosić o katolickie źródło w którym podany byłby tekst przytaczany wyżej ?



Niestety dokladnych info nie znam
  • 0

#638

starscream.
  • Postów: 80
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

to co napisał autor kojarzy się z filmem 2012 :roll: ale z drugiej strony sianie takiej paniki jest korzystne pod względem materialnym ludzie kupują ksiązki o tej tematyce, jacys zagorzli fanatycy kupuja sprzęt itp. ujmując jest to jeden wielki marketing.

ps.przepraszam za błedy ;p
  • 0

#639

Kocica.
  • Postów: 399
  • Tematów: 8
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To jest tekst III tajemnicy fatimskiej, tylko tak wyrwane z kontekstu i bez ładu i skladu. Wygooglować sobie całość można :) Co do 2 wojny światowej, to została ona rzekomo przepowiedziana w II tajemnicy fatimskiej, ale jej treść ogłoszono dopiero po zakończeniu wojny, więc nie bardzo wiem, co mam na ten temat myśleć.
  • 0

#640

Pr!nC3ssOfMaF!a.
  • Postów: 27
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A co ze schedą literacko - kulturową? Jakoś nie widzę dzieł największych klasyków/kompozytorów/myślicieli na tej liście...




Ja tez nie, tego jeszcze nie mamy wiec moze "jakos" dodasz cos od siebie ??
  • 0

#641

kudi.
  • Postów: 161
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To jest tekst III tajemnicy fatimskiej, tylko tak wyrwane z kontekstu i bez ładu i skladu. Wygooglować sobie całość można :) Co do 2 wojny światowej, to została ona rzekomo przepowiedziana w II tajemnicy fatimskiej, ale jej treść ogłoszono dopiero po zakończeniu wojny, więc nie bardzo wiem, co mam na ten temat myśleć.

spisek i nie chęć do Paniki? Dobra musztarda po obiedzie :>
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych