Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trójwymiarowy wyświetlacz do komórek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1

Danki.
  • Postów: 360
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Telefony komórkowe i kompaktowe aparaty cyfrowe są coraz częściej wykorzystywane do nagrywania krótkich filmów. Możliwe, że już całkiem niedługo w urządzeniach przenośnych będzie można cieszyć się obrazami trójwymiarowymi.

Firma Hitachi opracowała lekki wyświetlacz 3D, który teoretycznie może być zastosowany w odtwarzaczach multimedialnych lub innych urządzeniach przenośnych. System obrazu stereoskopowego składa się z 12-ściennego ostrosłupa wypełnionego lustrami oraz z wyświetlacza LCD.

Całość waży niespełna jeden kilogram.
Dołączona grafika

Źródło: http://www.physorg.com
  • 0

#2

Fikuzi.
  • Postów: 24
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na dzień dzisiejszy taki wyświetlacz do telefonu byłby dla mnie zbyteczny - dla mnie telefon jest ważny by odczytać, wysłać wiadomości bądź zadzwonić - z resztą wypasionego modelu też
nie posiadam: Nokia 6600 aczkolwiek ciekawy news - natomiast same ekrany 3d które na prawdę oddawały by efekt przestrzeni trójwymiarowej np oglądając jakiś super film akcji, horror to byłoby na prawdę coś :) ale tego można się pewnie w niedługim okresie czasu spodziewać :)
  • 0

#3

martajg.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na dzień dzisiejszy taki wyświetlacz do telefonu byłby dla mnie zbyteczny - dla mnie telefon jest ważny by odczytać, wysłać wiadomości bądź zadzwonić - z resztą wypasionego modelu też
nie posiadam: Nokia 6600

to ja cię pobiję :) mam... nokię 3330 :P wiem, cegła :P a to tak na marginesie... fajne byłyby wyświetlacze 3D, zawsze to coś nowego
  • 0

#4

eMCe.
  • Postów: 13
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Fajny bajer, ale za nim zechcą to wpakować do urządzeń przenośnych to będą musieli to troszeczkę 'odchudzić', bo telefon komórkowy o wadze kilograma już nie będzie taki fajny ;)
  • 0

#5

bini.
  • Postów: 163
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mogli by zrobić monitory trójwymiarowe do komputerów. Wrażenie w grach gwarantowane :>
  • 0

#6

xxblaze.
  • Postów: 105
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Fajny baje ale wydaję się to mi takie troche przy małe. A zarazem duże jak do telefonu.
  • 0

#7

Indigo.
  • Postów: 89
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wd mnie to tylko taki bajer który za parę lat wyjdzie z mody bo pojawi się coś nowego równie zbytecznego xP , lans,lans i jeszcze raz lans ...
  • 0

#8

NO_NAME.
  • Postów: 614
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

faaajne :D ale już sobie wyobrażam ile by taki bajer kosztował... a za kilkanaście lat to już będzie pewnie typowe wyposażenie telefonu i nikt nie będzie chciał komórki bez takiego wyświetlacza ;)
  • 0

#9

icewielki.
  • Postów: 12
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Najpierw w telefon wsadzą nam projektor, gdyż jest on już bardzo powszechnie stosowany i w sumie już go zminimalizowali i to właśnie stanie się na przełomie najbliższych moze 3 lat.
Potem dopiero jak dobrze pójdzie kiedy doczekamy się powszechnej sprzedaży "stacjonarnych" trój wymiarowych holograficznych wyświetlaczy można będzie myśleć o miniaturyzacji tego towaru szacuję że za min. 10 lat.
Chociaż z innej strony rozwój nanotechnoligii jest już tak widoczny (wciąż podniecam się technologią 45nm intela) że czas ten może znacznie się skrócić oraz dostarczyć nowych wynalazków raptem tych czysto Science Fiction.
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych