Skocz do zawartości


Zdjęcie

Yonaguni - podwodne ruiny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#16

Kudłaty.
  • Postów: 89
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli zdjęcia są autentyczne to na 99% są to uformowania wykonane przez mieszkańców tamtych rejonów.... takie oszlifowane głazy niemogły powstać od tak sobie i niesądzę aby to "stworzyła" matka natura....
  • 0

#17

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Oszlifowanie, oszlifowaniem, to jest mozliwe do zrobienia prez nature, mi bardziej chodzi o proporcje tych blokow w stosunku do siebie, troche ciezko mi uwierzyc ze to natura zrobila. Kurde co ja gadam, przeciez jestem sceptykiem :lol : No ale zeby obiektywnie to stwierdzic trzeba by bylo obejrzec wszystkie dostepne zdjecia, co zaraz uczynie, bo te dwa u gory moga dzialac na wyobraznie.

[ Dodano: 2006-10-28, 17:04 ]
Nie znam sie na geologii itd. ale jesli zdjecia nie sa zmanipulowane, to sam juz nie wiem co mam o tym myslec :-| czy natura potrafi stworzyc takie dokladne struktury ?, bo to juz nie sa przypadkowe formacje jak twarze na marsie, piramidy itd. ja tam widze duzo proporcji i zamierzonego dzialania. Na tym duzym posklejanym z malych zdjeciu widac nawet posag jakiejs geby, a to nie wyglada mi na gre swiatel i cieni.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

#18

Kudłaty.
  • Postów: 89
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nom może natura potrafi oszlifować tak skały ale czy z taką precyzją aby aż takie formy się utworzyły to niewiem... Jakbyś był uprzejmy Tiamat, i podał kilka linków do kilku zdjęć które wydają Tobie się za interesujące... z góry dziękuję... peace
  • 0

#19

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Pozatym spojrzcie na te schody, nie wyglada to na twor przypadkowy, zreszta czemu mialoby tam nie byc jakiejs atopionej cywilizacji ? nawet jako sceptyk nie widze nic na przeszkodzie. jak dla mnie sprawa otwarta, chyba ze ktos znajacy sie na geologii mnie oswieci.

Kudłaty wlasnie wkleilem powyzej ;)

[ Dodano: 2006-10-28, 17:10 ]
Chociaz szczerze mowiac, patrzac na calosc tej budowli z gory jej struktura jest troche bez sensu :/
  • 0

#20

Kudłaty.
  • Postów: 89
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wielkie Dzięki Tiamat, :smile: ale powiedz mi czy takie uformowania mogła stworzyć natura?? jeżeli miał byś rację dla mnie było by to coś niezwykłego.... ale narazie trzymam się wersji, że stworzyła to jakaś cywilizacja... ;-)
  • 0

#21

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Narazie szukam na necie wszystkiego co z tematem zwiazane, bo mnie to zainteresowalo. Pozniej cos pewnie skrobne.

[ Dodano: 2006-10-28, 17:14 ]
Aha i jak chcesz poogladac foty poprostu wpisz w google Yonaguni i zaznacz zeby szulalo grafiki.

[ Dodano: 2006-10-28, 17:35 ]
http://f.sfd.pl/sb.a...60424233344.jpg

Znalazlem inna fote twarzy i zaczyna mi troche hoaxem smierdziec :/
  • 0

#22

Borte Czino.
  • Postów: 431
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem natura, jak znajdą tam pod wodą ślady bytności człowieka na tym terenie, to można zacząć przypuszczać, że faktycznie była tam jakaś cywilizacja.
Pisząc ślady mam na myśli: ceramika, narzędzia jakieś, może kości, coś co mogłoby przypominać nie wiem.. no budynki mieszkalne(nie widzę tam na razie nic takiego).
  • 0

#23

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No wlasnie, tez mnie troche dziwi "niepraktycznosc" tych budowli, jedynie ladnie i ludzko to wszystko wyglada, ale nie wiem do czego mogloby sluzyc cos takiego, bez pomieszczen, sladow dzialalnosci itd. Wlasnie przeczytalem ze te budowle moga byc wynikiem dzialania silnych pradow morskich, ale nie przekonuje mnie to, zbyt duzo jest roznorodnosci i skomplikowanych podobnych nam struktur jak np. te schody. Tylko dokad te schody prowadzily juz nie pokazali.
  • 0

#24

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No dajcie spokój żadna natura nie stworzy takich cięć jakie widzimy na zdjęciach...
  • 0

#25

Borte Czino.
  • Postów: 431
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Najwidoczniej stworzy, twierdzenie, że człowiek stworzył całkowicie bezcelowe miasto ze schodami na które musiałby się wspinać przy pomocy liny jest absurdalne.
  • 0

#26

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nikt nie ma pojęcia do czego służyły te budowle ale fakt, że nie potrafimy tego wytłumaczyć tylko dlatego że mamy za małą wyobraźnie nie oznacza, że stworzyła je natura...
  • 0

#27

Borte Czino.
  • Postów: 431
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Właśnie to jest najprostsze rozwiązanie, które powinno się zastosować. Jak znajdzie się dowody, że jest to twór człowieka, ślady jego bytności itp. to i szerzej będzie się o tym mówić :)

IMO twór naturalny, a nawet jeśli jest to dzieło człowieka, to na pewno młodsze niż 8000 lat. Oczywiście nie wykluczam żadnej opcji, po prostu staram się na to patrzeć racjonalnie:)

Mam nadzieję, że coś znajdą, wtedy poznamy nieco lepiej ten obszar. Puszczając wodze fantazji, jeśli stworzył to człowiek to może to być miasto Harrapańczyków ( pofantazjować zawsze można) ;)
  • 0

#28 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Saladyn, Dlaczego kamienie pod wodą sa zaokrąglone?? Woda napewno nie spowodowała by powstanie ostrych formacji, kątów na skale.

Dołączona grafika
Spójrz na to. Widzisz ten podwójny łuk?? Woda czegoś takiego nie zrobi.

Dołączona grafika

Albo to. Czy to woda może tak idealnie ściąć?



Jeśli chodzi o naczynia. Być może pod piachem, trochę głębiej coś by się znalazło. Tysiące lat pod wodą mogły zrobić swoje.





Tiamat, ciekawe fotki. Również szukam innych informacji oraz zdjęć na ten temat.
  • 0

#29

Borte Czino.
  • Postów: 431
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wydaje mi się, że woda potrafiłaby zrobić ostre krawędzie. Szczerze to nie znam się na tym, zaznaczam tylko, że owe struktury nie przypominają mi miasta stworzonego przez człowieka. Nie ma budynków miezkalnych, nie ma właściwie nic oprócz tych rzekomych schodów.
  • 0

#30 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Saladyn, jak już mówiłem czas robi swoje. Nie znamy historii tego miejsca, ani tego co tam się wydarzyło tysiące lat temu. Jedno co wiem , to że te formacje nie wyglądają na naturalne.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych