Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nasa Udostępni Swoje Archiwa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1

trk.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

NASA udostępni swoje archiwa



50 lat badań kosmosu znajdzie się niedługo w jednym miejscu w internecie. NASA opublikuje większość swoich archiwów.

National Aeronautics and Space Administration (NASA) podpisała 5-letnią umowę z Internet Archive na opublikowanie i zarządzanie wirtualnym archiwum organizacji. Znajdzie się w nim około 12 milionów zdjęć i obrazów oraz 100 tysięcy godzin filmów - pisze CNET.

Nowy serwis ma prezentować głównie osiągnięcia NASA z 50 lat jej działalności, ale zobaczyć tam też będzie można pomysły nawet z początku XX wieku (archiwum sięgać ma do 1915 roku). Według przedstawicieli organizacji będzie to największe cyfrowe archiwum, które da ludziom wyobrażenie o tym, jak wygląda świat poza naszą planetą.

Dziwi jednak wybór partnera, czyli Internet Archive. NASA od ponad roku współpracuje z Google, z pomocą którego stworzyła między innymi Google Mars (wirtualną mapę Marsa). Uznano jednak, że lepiej z udostępnieniem kolekcji naukowej poradzą sobie w Internet Archive.

Start nowego serwisu zapowiadany jest na przyszły rok, prawdopodobnie przed oficjalnymi obchodami 50-lecia organizacji.



http://di.com.pl/news/17332,5.html
http://news.com.com/...-9763731-7.html
  • 0

#2

kris.
  • Postów: 86
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

NASA opublikuje [B]większość[/B] swoich archiwów.
czyli roumiem ze raczej nie bedzie tam "alianow"
  • 0

#3

bonifacy_krak.
  • Postów: 232
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Eh wszystkie zdjęcia pewnie przerobione i wszystko co nie wygodne zostało wymazane. Mam na myśli UFO!
  • 0

#4

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Pozostały czas poświęcą na "upiększanie" zdjęć :)
  • 0

#5

biniol.
  • Postów: 45
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

czyli roumiem ze raczej nie bedzie tam "alianow"


Czytając tego njusa doszedłem do tego samego wniosku xD
  • 0

#6

trk.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

he he Nol jest chyba ostatnią rzeczą jaką może zaprezentować NASA na tych zdjęciach . Opublikowanie tych zdjęć ma uświetnić obchody 50- lecia NASA więc raczej zaprezentowane będą sukcesy tej organizacji także możemy zapomnieć również o katastrofie Challengera czy Columbii


  • 0

#7

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Eh wszystkie zdjęcia pewnie przerobione i wszystko co nie wygodne zostało wymazane. Mam na myśli UFO!

No tak oczywiscie, nie ma to jak z gory cos zakladac. Chocby dali 100 % dowody na to, ze pokazali 100 % archiwow, to wam i tak to nie wystarczy. Juz powoli nudna staje sie ta moda, ze jesli Nasa czegos nie pokazuje, to napewno jest to ukrywane. Nigdy nie zrozumiem tej logiki, to tak jakbym sobie ubzdural ze Biedronka ma podziemne bazy do klonowania ludzi, a nic sie o tym nie mowi, bo je ukrywaja. W ogole ciekawi mnie, ze nikogo nie interesuja zdjecia wszechswiata, kosmosu, tylko temat od razu zostal sprowadzony do UFO.

P.s. trk nie sadzisz ze NOLe to tez bylo by wielkie osiagniecie NASA ?
  • 0

#8

trk.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nol by był wielkim osiągnięciem Nasa pod warunkiem że by był przez ten podmiot zbudowany a jak nie raz można było się przekonać amerykanie nie są skoży do publicznego pokazywania swoich najnowszych "dzieł".A jeśli ktoś nie chce czegoś pokazać to wydaje się naturalne że ma coś do ukrycia.
  • 0

#9

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

a jak nie raz można było się przekonać amerykanie nie są skoży do publicznego pokazywania swoich najnowszych "dzieł"



A konkretnie czego ? i amerykanie czy w koncu NASA ? bo wojsko USA a Nasa to co innego.
  • 0

#10

earth2057.
  • Postów: 213
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Timat mądrze prawisz!!!! Ale i tak zaraz ktoś napisze że 100% zdjęć NASA zostało sfałszowanych bo było na nich UFO albo najlepiej Bill Clinton który palił trawę(ale się nie zaciągał)
:beer:
  • 0

#11

trk.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A amerykanie to nie Nasa o ile mi wiadomo jest to amerykańska agencja pierwotnie powołana w celach militarnych czyli jakieś korzenie wojskowe posiada.

A konkretnie czego ?

Pierwsza myśl jaka mi wpadła do głowy to choćby Strefa 51 rząd Usa oficjalnie przyznał się do jej istnienia w 93/94 r.
  • 0

#12

tom3k.
  • Postów: 127
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Już nie jest śmieszne to wszystko. Nawet nie jest nudne. Jest zwyczajnie głupie.
Owszem, każdy może mieć swoje zdanie i wierzyć w co chce, ale - damn it - zdjęć póki co nie ma, a spekulacji mnóstwo.
Niedługo ludzie będą robić wszystko, by tylko nie pracować w NASA. Czego nie pokażą - fake. Czego nie powiedzą - kłamstwo. Czymkolwiek się tam zajmują - są częścią wielkiego spisku na skalę światową.
Według mnie takie pitolenie nie przyniesie nam jakichś nieodkrytych prawd. Skoro każde zdjęcie NASA to retusz(póki nie pokazuje ono floty gwiezdnej Klingonów), to może cały kosmos to też ściema? Właśnie, i tak wiadomo, że Ziemia to sztuczny twór noszony na grzbiecie żółwia...
Jak będą zdjęcia, to się poduma nad ich prawdziwością. Póki co nie widzę żadnego sensu w tym całym psioczeniu.
  • 0

#13

earth2057.
  • Postów: 213
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chodzi Ci chyba o strefę 51 bo "Strefa 11" to był taki program, a właściwie zespół programu "Nie do wiary"
  • 0

#14

trk.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chodzi Ci chyba o strefę 51 bo "Strefa 11" to był taki program, a właściwie zespół programu "Nie do wiary"



ehehe drobny błąd ale jestem trochę dziś przytłumiony w każdym razie dzięki za zwrócenie uwagi.
  • 0

#15

Deneb.
  • Postów: 20
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nigdy nie zrozumiem tej logiki, to tak jakbym sobie ubzdural ze Biedronka ma podziemne bazy do klonowania ludzi, a nic sie o tym nie mowi, bo je ukrywaja.



Według mnie takie pitolenie nie przyniesie nam jakichś nieodkrytych prawd. Skoro każde zdjęcie NASA to retusz(póki nie pokazuje ono floty gwiezdnej Klingonów), to może cały kosmos to też ściema?


:D Tiamat poprostu poległem jak to przeczytałem , widze że już masz naprawde dośc teori spiskowych.

tom3k też masz racje.
Najlepiej gadać ze świat to jeden spisek itd. bo najlepiej jest oczerniać coś i być wolnym od udowadniania tego bo to przecież spisek a jego udowodnić sie nie da.
No ale takie forum niestety przyciąga ludzi uwielbiających tematyke spiskową świata ( bez urazy) :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych