Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pin Wprowadzisz... Gałką Oczną


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1

lukasz.8881.
  • Postów: 95
  • Tematów: 10
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

PIN wprowadzisz... gałką oczną

Amerykańscy uczeni już wiedzą, jak poradzić sobie ze złodziejami, którzy przy bankomatach podglądają nasze PIN-y do kart. Wymyślili, by numery wprowadzać... gałką oczną.

System, który stworzyli uczeni z Uniwersytetu Stanford, składa się z kamer emitujących promienie podczerwone. "Patrzą" one, na którą cyfrę na klawiaturze zerkamy. Jeśli na którejś z nich zatrzymamy wzrok na dłużej niż kilka sekund, to ten numer wybierze komputer bankomatu.

Dzięki temu nikt nie widzi, które przyciski wciskamy na klawiaturze i nawet, jeśli złodziej ukradnie naszą kartę, to i tak nie będzie w stanie się nią posłużyć. Na razie jednak uczeni z kalifornijskiej uczelni nie wiedzą, kiedy ten system wejdzie do masowej produkcji.

http://www.dziennik....ArticleId=57268
  • 0

#2

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

ciekawe, ciekawe ;) jak przeczytałem nazwę tematu, to myślałem, że wprowadzą przy bankomatach czytniki siatkówki :P po prostu patrzysz i już masz dostęp do konta :]
  • 0

#3

kris.
  • Postów: 86
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

chyba lepszy pomysl z patrzeniem bo gdybys byl przy kasie to pewnie by Ci oko wydlubali
  • 0

#4

Shadow.
  • Postów: 77
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hmm to teraz będą patrzeć na oczy gdzie patrzymy :P te wynalazki mnie zaskakują
  • 0

#5

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zastanawiam sie jak oni niby zamierzają to zrobić. Które oko ta ich kamerka będzie śledziła? (Bo jak oba to by trzeba było dwie kamerki założyć). I jak się taka kamerka zorientuje na którą cyfrę akurat jest skierowany nasz wzrok? Przecież te klawiaturki są takie malutkie - patrząc na nie nie widzimy konkretnego klawisza tylko całą klawiaturkę.
  • 0



#6

bini.
  • Postów: 163
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawe jak poradzą sobie ze ślepimy ludźmi bądź z takimi co mają zeza lub inną wadę wzroku.
  • 0

#7

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

bini takim osobom pozostaje klasyczna metoda. :-)
Szczerze mowiac to juz ktorys z takich "rewolucyjnych" pomysłow... Wątpie żeby wszedł w życie w najblizszym czasie
  • 0

#8

Spyryt.
  • Postów: 67
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja wątpie żeby wogóle wszedl w życie.
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych