Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ufo Nad Splitem Info Z Npn


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1

Mao.
  • Postów: 88
  • Tematów: 61
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tekst z serwisu NPN:

Źródło i zdjęcia: http://npn.org.pl/in...w...amp;ucat=1


Z Chorwacji nadszedł do nas niedawno materiał zdjęciowy przedstawiający przelot rzekomego NOL-a nad Splitem położonym nad Morzem Adriatyckim, głównym miastem okręgu splitsko – dalmatyńskiego, zamieszkanym przez ponad 200.000 osób.

Emilia M. sfilmowała nieznanego pochodzenia obiekt nad swym domem 16 sierpnia 2007r. około godz. 20:13. Wedle relacji świadek, NOL podczas lotu zmieniał swój kształt, jednak był zbyt wysoko, aby można było wykonać dobrej jakości nagranie. Świadek znajdowała się na zewnątrz i wówczas podczas jazdy rowerem, w pewnym momencie na północy ujrzała dwa jasne światła unoszące się nad górą Kozjak (780 m. n.p.m.).


Powiększenie obiektu [za: UFODIGEST].
- Światło po lewej zgasło, podczas gdy prawe zaczęło gasnąć powoli. Po około 2 minutach prawe światło pojawiło się ponownie w tym samym miejscu na niebie, przeleciało na wschód i zgasło, tak jak przedtem – relacjonuje świadek. Wróciłam do domu około 20:12 i spojrzałam w tamtą stronę z okna mojego mieszkania. Następnie nad górą pojawił się poruszający się bardzo szybko wielki czarny obiekt w kształcie dysku. Myślałam, że to samolot, ale te przecież nie latają tak nisko i szybko i również zwykle nie nadlatują z tamtej strony.

Część owej obserwacji udało się zarejestrować na filmie wykonanym przy pomocy aparatu cyfrowego, dlatego też nie jest on najlepszej jakości.

Zobacz nagranie: UFO nad Splitem [UFODIGEST]

- Obiekt nie posiadał żadnych świateł i nie wydawał dźwięków. Leciał z północy (ze strony góry Kozjak) na południe (ku mnie). Zwolnił, wciąż lecąc w moim kierunku. W czasie ruchu zmieniał kształt, od dysku do kuli – dodaje.
Jak mówi świadek, po tym jak obiekt pojawił się nad jej domem, gdzie mogła obserwować go bardzo dobrze, zatrzymał się w miejscu na ponad 2 minuty, po czym zmienił kształt na dyskopodobny i po tym czasie zaczął poruszać się powoli na wschód, następnie zniknął.

Split jest miejscem często nawiedzanym przez NOL-e, czego świadectwem są inne fotografie nieznanych obiektów latających, które otrzymaliśmy z tego miasta. W przypadku nadesłanego filmu jego nie najlepsza jakość uniemożliwia nam wyciągnięcie jednoznacznych wniosków. Na uzyskanych powiększeniach dostrzec można jednak obiekt o kształcie porównywalnym z dyskiem oraz kulą.

Opracowanie: Serwis NPN
20 Aug 2007 by NPN
  • 0

#2

earth2057.
  • Postów: 213
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przewodniczący Mao Spilit jak sam napisałeś(aś) leży w Chorwacji więc dlaczego umieściłeś(aś) go w kategorii Obserwacje Polska. Co do tematu to myślę, że "...nie był łun taki najgorszy..."

dj_cinex : Poprawione - czytaj przeniesione do dobrego działu.

  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych