Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak To Jest Z Tą Miłością


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
94 odpowiedzi w tym temacie

#46

Mentoris.
  • Postów: 225
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ha może mi się powiedzie

Nie wiem co Ci na to odpowiedzieć, bo widzisz, to jest tak:
Zjawisko które warto przeżyć, ale dostarcza nie tylko wspaniałych przeżyć, ale i też wielkich cierpień, trosk, i obaw, takich których byś nie chciał na pewno przeżywać, jednak w sumie nie chcesz aby się to skończyło. Coś podobnego do działania narkotyku. (chyba... Nie miałem przyjemności ćpać) :)
  • 0

#47 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Czy istnieje ta od pierwszego wejrzenia? Czy można spojrzeć na kogoś i od razu zapałać pożądaniem i w końcu prawdziwą miłością?Czy istnieje miłość czysta, niczym nieskalana, szczera, ofiarna i do grobowej deski?Czy możliwa jest miłość bez zdrady, rozwodu i fałszu w dzisiejszym świecie?Czy potrafimy jeszcze kochać tak.. książkowo?

Nie czytałem wszystkich postów, ale moja odpowiedź na wszystkie powyższe pytania brzmi - NIE!
Mam swoje lata, więc uważam, iż mogę być kompetentny w tych sprawach, zresztą nie tylko z powodu lat, ale i stosownego doświadczenia w tej materii. :P
Ileż to było miłości i miłostek, trudno zliczyć, aż przychodzi czas opamiętania, i szuka się taką miłość, która nie wygaśnie przy byle podmuchu wiatru przeciwności.
Pamiętajcie - najbardziej trwała miłość, to taka, której podwaliną jest rozsądek, a nie buzujące hormony.
  • 0

#48

Azyl.
  • Postów: 142
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oj jak jakbym ja chciał przeżyć prawdziwą miłość :hmm:

Dla mnie miłość to poważna sprawa ... więc raczej jeszcze muszę poczekać "nie_mam" w tym doświadczenia :oops:
Miłość o pierwszego obejrzenia czy istnieje ? Według mnie TAK
Czy istnieje miłość czysta ? No pewnie że TAK, ale obie "połówki" muszą być sobie bardzo wierne
Czy potrafimy kochać książkowo ? TAK tylko że to wymaga dużo poświęcenia i romantyzmu :roll:

PS: Żyję w przekonaniu że jestem najbrzydszym człowiekiem na świecie, więc moje szanse na to że ktoś mnie pokocha są takie że jutro wygram w lotto (czyli 1 na 1 000 000)... Wiem że to pewnie chore ale musiałem to napisać nie miałem komu się wyżalić ;( , więc proszę nie zmieszać mnie z błotem ... po prostu nie mam komu się wyżalić ;(
  • 0

#49 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Azyl, nie bój się i Ty dostąpisz tego uczucia.
Prawdziwej miłości nie zaznają - przede wszystkim - osoby o nieskazitelnej urodzie, bo mają zbyt wygórowane oczekiwania, i są zbyt egocentryczne.
Twoje szanse na zaistnienie gorącego, wielkiego uczucia są o wiele większe, niż u nich.
  • 0

#50

Azyl.
  • Postów: 142
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Osiris o byś miał rację ;)
  • 0

#51

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Pamiętajcie - najbardziej trwała miłość, to taka, której podwaliną jest rozsądek, a nie buzujące hormony.

I to, mysle jest doskonala puenta dla tego tematu. Mysle dokladnie tak samo. Same hormony i emocje jeszcze nigdy nie przetrwaly proby czasu w zwiazku, a ludzie w mlodym wieku mysla, ze jak jest uczucie, to sam ten fakt do szczescia juz wystarczy. Ale wiem jedno, warto to przezyc, mimo wszystko :D przynajmniej jest co wspominac.
  • 0

#52

earth2057.
  • Postów: 213
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Timat jak zwykle w sedno trafiłeś. Masz u mnie 5 za puentę trzymaj się koleś !!!
  • 0

#53 Gość_Queen Henemet Amon Hatszepsut

Gość_Queen Henemet Amon Hatszepsut.
  • Tematów: 0

Napisano

Podejrzewam, ze Krolowa, ktora na pewno przewyzsza srednia wieku wiekszosc forumowiczow, wie lepiej

Z naciskiem, na "przewyższa średnią wieku większość" jak sądzę. :hmm:
Tylko bardzo proszę, nie umieszczaj mnie wśród pacjentów lekarza geriatry z łaski swojej.
Będę ci bardzo wdzięczna, bo to jednak nie mój przedział wiekowy.

Wracając do tematu:

Milość ci wszystko wybaczy smutek zamieni ci w śmiech
Milość tak pięknie tlumaczy zdradę i klamstwo i grzech
Choćbyś ją przekląl w rozpaczy, że jest okrutna i zla
Milość ci wszystko wybaczy Bo milość mój mily - to ja...


Tak śpiewała Hanka Ordonówna o "milości"w dwudziestoleciu międzywojennym. Piosenka piękna i być może odpowiada na choć część pytań, postawionych przez Tacitę. Miłość ma to do siebie, że za każdym razem jest prawdziwa dla tych, którzy dają się jej ponieść, bez względu na cenę jaką płacą za swoje - czasem bardzo ulotne szczęście.

"Pieśń nad pieśniami"
w przekładzie mojego ukochanego poety, Jerzego Żuławskiego (moim zdaniem najlepszy przekład, jakiego kiedykolwiek dokonano).

"Połóż mnie jak pieczęć na twoim sercu,
jak pieczęć na twym ramieniu,
bo jak śmierć potężna jest miłość,
a zazdrość jej nieprzejednana jak Szeol,
żar jej, to żar ognia,
płomień Jahwe"
(8,6)
  • 0

#54

MestorPL.
  • Postów: 20
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Istniej miłość nieskazitelna i czysta jak diament, lecz w czasach nadmiernej publikacji seksu, zboczenia które są spotykane na użytku codziennym, miłość ta jest coraz rzadziej spotykana... :/

jeśli chodzi o zdradę to niestety jak w poprzedniej mojej wypowiedzi świat jest przesączony seksem, co wzbudza w ludziach o wiele większe pożądanie do płci przeciwnej niż kiedyś, są oczywiście wiele innych przyczyn jak brak zaspokojenia podstawowych potrzeb emocjonalnych, ale moim zdaniem częstym przypadkiem jest pociąg do odmienności, do zmian które nie raz przezwyciężają miłość....

miłość od pierwszego wejrzenia... hmm... jak dla mnie to po części duże pożądanie, a po części to coś, to uczucie którym chcemy owinąć daną osobę i nigdy nie wypuścić :) to ktoś dla którego możemy poświęcić wszystko i właśnie to czujemy, chodź miłość od pierwszego wejrzenia często jest mylona z zauroczeniem, chodź często obie pryskają w miarę poznawania partnera, chodź nie zawsze:)

Czy potrafimy jeszcze kochać tak.. heh romantycznie:) na pewno potrafimy, tylko pytanie czy nasz 21 wiek nie przyczynia się do tego, że coraz częściej nie chcemy,czy dzisiejsze czasy nie kuszą nas tak bardzo że zapominamy jak miłość potrafi być piękna??

Miłość jest wspaniałym uczuciem, człowiek nie mający miłości, nie potrafiący kochać tak naprawdę nie ma nic... (nie)stety miłość jest nam potrzebna. Potrzebujemy kochać i być kochanym.

Jak dla mnie odpowiednim odzwierciedleniem miłości jest hymn o miłości, sam często do niego wracam jak zapominam czym jest miłość...

a to jakby ktoś szukał:

HYMN O MIŁOŚCI:
Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący.
Gdybym też miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice, i posiadał wszelką wiedzę, i wszelką możliwą wiarę, tak iżbym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym.
I gdybym rozdał na jałmużnę całą majętność moją, a ciało wystawił na spalenie, lecz miłości bym nie miał, nic bym nie zyskał.
Miłość cierpliwa jest,
łaskawa jest.
Miłość nie zazdrości,
nie szuka poklasku,
nie unosi się pychą;
nie dopuszcza się bezwstydu,
nie szuka swego,
nie unosi się gniewem,
nie pamięta złego;
nie cieszy się z niesprawiedliwości,
lecz współweseli się z prawdą.
Wszystko znosi,
wszystkiemu wierzy,
we wszystkim pokłada nadzieję,
wszystko przetrzyma.
Miłość nigdy nie ustaje,
[nie jest] jak proroctwa, które się skończą, albo jak dar języków, który zniknie, lub jak wiedza, której zabraknie.
Po części bowiem tylko poznajemy, po części prorokujemy.
Gdy zaś przyjdzie to, co jest doskonałe, zniknie to, co jest tylko częściowe.
Gdy byłem dzieckiem, mówiłem jak dziecko, czułem jak dziecko, myślałem jak dziecko. Kiedy zaś stałem się mężem, wyzbyłem się tego, co dziecięce.
Teraz widzimy jakby w zwierciadle, niejasno; wtedy zaś [zobaczymy] twarzą w twarz: Teraz poznaję po części, wtedy zaś poznam tak, jak i zostałem poznany.
Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy: z nich zaś największa jest miłość."
1 Kor 13,1-13


  • 0

#55

Mentoris.
  • Postów: 225
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pamiętajcie - najbardziej trwała miłość, to taka, której podwaliną jest rozsądek, a nie buzujące hormony.

Może jeszcze i ja dorzucę się do spuentowania tematu. To co pisze powyżej można jeszcze poprzeć pewną cenną złotą myślą, której autora niestety nie pamiętam, a która mniej więcej brzmi tak:

"Nikomu jeszcze się nie udało postawić ołtarza miłości na materacu"


  • 0

#56 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

A teraz trochę durnych przemyśleń, ale z przymrużeniem oka.
Będę mniej romantyczny, a więcej prozaiczny.
Miłość jest jak wódka.
Odurza, zabiera rozum i wprawia w euforię, a potem zostaje kac, ból głowy, suchość w gardle oraz zaczerwienione oczy (w tym wypadku od płaczu)
Ileż analogii.
Rada następna jest taka.
Jeśli nie chcesz zaznać prawdziwego bólu, to się nie zakochuj.
Ból zęba - w porównaniu z tym, co przeżywa zawiedziony w niespełnionej miłości - to balsam. :lol
  • 0

#57 Gość_Queen Henemet Amon Hatszepsut

Gość_Queen Henemet Amon Hatszepsut.
  • Tematów: 0

Napisano

Bardzo cenne spostrzeżenie Mentoris. Zgadzam się całkowicie i absolutnie.
  • 0

#58

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jeśli nie chcesz zaznać prawdziwego bólu, to się nie zakochuj.
Ból zęba - w porównaniu z tym, co przeżywa zawiedziony w niespełnionej miłości - to balsam. :lol

Bo miłość jest jak żmija.. męczy, dusi i zabija.... Chyba że ktoś przyjdzie z antidotum, a wtedy wszystko zaczyna się od nowa ;)
Znacie piosenkę The Blowers Dauther?

DAMIEN RICE
"The Blowers Daughter"

And so it is
Just like you said it would be
Life goes easy on me
Most of the time
And so it is
The shorter story
No love, no glory
No hero in her sky

I can't take my eyes off of you
I can't take my eyes off you(....)
I can't take my eyes...

And so it is
Just like you said it should be
We'll both forget the breeze
Most of the time
And so it is
The colder water
The blower's daughter
The pupil in denial

I can't take my eyes off of you
I can't take my eyes off you(....)
I can't take my eyes...

Did I say that I loathe you?
Did I say that I want to
Leave it all behind?

I can't take my mind off of you
I can't take my mind off you(....)
I can't take my mind...
My mind...my mind...
'Til I find somebody new


I jedno z tłumaczeń:

-Córka odpychania-

Więc jest dokładnie tak, jak mówiłaś że będzie...
Przez większość czasu życie obchodziło się ze mną łagodnie.
Lecz nadszedł ten czas...
Historia jest krótka:
Brak uczuć, szczęścia brak,
żadnych na Jej niebie gwiazd...

Nie mogę oderwać oczu od Ciebie
Nie mogę oderwać oczu...

Więc jest dokładnie tak , jak mówiłaś że będzie...
Przez większość czasu towarzyszył nam ten powiew, o którym oboje zapomnimy.
Lecz nadszedł ten czas...
Zapał ostygł,
córko odpychania,
uczennico zaprzeczania...

Nie mogę oderwać oczu od Ciebie
Nie mogę oderwać oczu...

[Czy powiedziałam, że Cię nienawidzę?
Czy powiedziałam, że chcę zostawić to wszystko za sobą? ]

Ref.
Nie mogę przestać myśleć,
Nie mogę przestać myśleć o Tobie,
myśleć... myśleć...
Do czasu, kiedy znajdę kogoś nowego...


Myślę jednak, że warto mieć nadzieję, że spotka się tego jedynego, tą jedyną..
  • 0



#59 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie mogę oderwać oczu od CiebieNie mogę oderwać oczu...

Nie mogę przestać myśleć,Nie mogę przestać myśleć o Tobie,myśleć... myśleć...

Ta wredna chemia, wypalająca serce i mózg. :wall:
Może kiedyś znajdą jakieś antidotum na miłość, bo to momentami straszna, bolesna choroba. :ksiadz:
  • 0

#60 Gość_Queen Henemet Amon Hatszepsut

Gość_Queen Henemet Amon Hatszepsut.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie demonizuj. :) Za pomocą silnej woli wszystkiego można się pozbyć z organizmu, miłości również. ;)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych