Skocz do zawartości


Zdjęcie

Brednie O Końcu Świata


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1

wezyr99.
  • Postów: 96
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie martwcie się, w najbliższym czasie końca świata nie będzie. A w każdym razie na pewno nie będzie to taki "koniec", w którym świat zostanie ostatecznie zniszczony, a wszyscy ludzie uśmierceni i osądzeni. Chrześcijanie od samego początku istnienia ich religii wyczekują końca świata, a przecież w Biblii jest napisane, że nikt poza samym Bogiem nie zna tej daty. Nie znają jej ani święci ani Aniołowie, a skoro nikt jej nie zna, więc jest oczywiste, że nikt nie ma prawa podawać jej do publicznej wiadomości.

Proszę mi wierzyć, że nie znam ani jednej przepowiedni, która by się spełniła, a w swoim życiu czytałam ich mnóstwo. Pochodziły one z różnych okresów i od różnych autorów, na przykład od jasnowidzów, ale również ze "świętych" objawień, ale jedyną rzeczą, którą dzięki nim "zyskałam" były nieprzyjemne stany lękowe. Dziś mogę powiedzieć z całą pewnością, że absolutnie nie należy wierzyć w żadne, a szczególnie starodawne i przerażające przepowiednie dotyczące przyszłości świata! Takie przepowiednie można co najwyżej traktować jako ostrzeżenia dawane ludzkości, że jeśli nie zawróci ze złej drogi, wtedy jej przyszłość może być tragiczna. Ani przyszłość konkretnego człowieka, ani całego świata nie jest odgórnie ustanowiona, lecz ulega zmianom w zależności od naszych decyzji i działań. Tego, co naprawdę się zdarzy nie wie nikt, ponieważ przyszłość jest kształtowana na bieżąco. Jesteśmy wolnymi ludźmi, a nie bezwolnymi marionetkami poruszanymi przez jakieś potężne kosmiczne czy boskie siły i dlatego sami kształtujemy swoją przyszłość, każdego dnia podejmując nieskrępowane działania.

Ci, którzy straszą końcem świata mają w tym swój interes. Są to albo przywódcy sekt, którym zależy na tym, żeby napędzić do swojej grupy jak najwięcej wyznawców i skutecznie opróżnić ich kieszenie (któż nie wyrzeknie się wszelkich dóbr materialnych w obliczu Sądu Ostatecznego?), albo psychopaci, którzy żerują na ludzkim lęku, sprzedając za grube pieniądze wszelkiego rodzaju "pseudonostradamusy" i przepowiednie dla naiwnych.

Tuż przed rokiem 2000 na ulicach, a zwłaszcza przed wielkimi supermarketami i stacją metra w centrum miasta stało mnóstwo ludzi, którzy wciskali przechodniom ulotki z ofertami swoich kościołów. Było tam napisane, że koniec jest już blisko i że jest to ostatnia chwila, aby "załatwić sobie" zbawienie. Ktoś, kto w to uwierzył mógł mieć naprawdę wielki kłopot z wybraniem właściwej oferty, ponieważ każda podawała, że jest to jedyna właściwa ścieżka, a wszystkie pozostałe prowadzą ku potępieniu. W tej sytuacji chyba najwłaściwsze byłoby przystąpienie do wszystkich tych sekt i kościołów jednocześnie, w nadziei, że któraś z ofert jest tą prawdziwą.

Jako ciekawostkę podam, że Mormoni tuż przed Sylwestrem 2000 ogłosili, że nie przyjmują już nowych wyznawców, ponieważ już jest za późno i kto się nie załapał, ten nie będzie zbawiony. Jeśli do nich nie wstąpiliście przegapiliście niepowtarzalną szansę!!!

Panika na świecie wybuchała zawsze przed końcem każdego stulecia, a tysiąclecia szczególnie! Z niepojętych dla mnie przyczyn taka okrągła data wzbudza jakieś niepokoje. Niekiedy, u progu nowego stulecia, świat stawał się świadkiem prawdziwie dantejskich scen! Ci, którzy znają historię naszej cywilizacji wiedzą o tym i nie nabierają się na bajki o końcu świata, ponieważ są przygotowani to na i wiedzą, że od wieków w takim okresie lawinowo narasta psychoza, podsycana sprytnie przez tych, którzy wiedzą, że można na tym ubić niezły interes.

Rzeczą, która naprawdę może się zdarzyć w najbliższym czasie jest koniec obecnej cywilizacji, a właściwie kres obecnego porządku świata. Można to oczywiście nazwać końcem świata, a mówiąc dokładniej byłby to koniec "naszego świata". Sądzę jednak, że nie ma czego żałować, ponieważ na pewno nie będzie gorzej. Może być tylko lepiej.
  • 0

#2

mmaakkss.
  • Postów: 26
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dobrze prawisz. ; )
  • 0

#3 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Chrześcijanie od samego początku istnienia ich religii wyczekują końca świata

A czy możemy im tego zabronić?
Niech sobie wyczekują.
Ja nie specjalnie się tym wszystkimi zapowiedziami przejmuję. Amerykanie szczególnie upodobali sobie straszenie wszystkim czym popadnie. Widać to po katastroficznych filmach, które hurtowo produkują od lat. Jest to świetny materiał do robienia pieniędzy, więc go wykorzystują.
Dla kościołów różnej maści jest to tez gratka i sposób na pozyskanie następnych wiernych (czytaj frajerów do płacenia pieniędzy)
  • 0

#4

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Po pierwsze, temat ten był omawiany wiele razy, i nawet zwolennicy 2012 wiedzą, że to KONIEC świata nie będzie. Po drugie, chyba nie czytałeś właściwych przepowiedni :) Sam się tym specjalnie nie interesuję, ale pamiętam, że było paru takich, którzy naprawdę potrafili przewidzieć wiele wydarzeń.
  • 0

#5

Mentoris.
  • Postów: 225
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Koniec obecnego porządku świata, koniec cywilizacji jaką znamy, to na pewno. Ostatecznego końca nie będzie nigdy.
  • 0

#6

stb.
  • Postów: 111
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Koniec obecnego porządku świata, koniec cywilizacji jaką znamy, to na pewno. .


Zadziwiające jak niektórzy mogą być czegoś pewni, zwłaszcza w takich sprawach :) .
  • 0

#7

wezyr99.
  • Postów: 96
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

temat ten oczywiście nie ma na celu, krytykować i wyśmiać poglądy tych którzy w koniec świata wierzą...to tylko moje osobiste zdanie i przemyślenia na ten kontrowersyjny temat. Pozdrawiam!
  • 0

#8

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tuż przed rokiem 2000 na ulicach, a zwłaszcza przed wielkimi supermarketami i stacją metra w centrum miasta stało mnóstwo ludzi, którzy wciskali przechodniom ulotki z ofertami swoich kościołów. Było tam napisane, że koniec jest już blisko i że jest to ostatnia chwila, aby "załatwić sobie" zbawienie. Ktoś, kto w to uwierzył mógł mieć naprawdę wielki kłopot z wybraniem właściwej oferty, ponieważ każda podawała, że jest to jedyna właściwa ścieżka, a wszystkie pozostałe prowadzą ku potępieniu.


Pamiętam na niektórych (o zgrozo ) były nawet podane numery kont :wall:
XXI wiek :cafe:
  • 0



#9

AreczQo.
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Właśnie dlatego nie wierzę w tę idiotyczną datę 2012... Nikt nie wie kiedy to będzie...
  • 0

#10

wezyr99.
  • Postów: 96
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jedna z sekt działających w małopolskim województwie, tuż przed sylwestrem wdrapała się w białych pięknych odświętnych strojach an szczyt jakiejś tam góry w jaworzynie krynickiej i czekała na "swój armagedon" nic się nie stało a schodzących ze szczytu pytali ludzie co z tym końcem świata Ci mówili że w tym momencie upadł świat duchowy człowieka... :/

Kilka dni później ta sama sekta dawała ogłoszenia do poboru do swej świątyni wyzwolenia, wpisowe około 1000 zł...na plakacie zapisali że duchowy świat już upadł a na fizyczny już wnet przyjdzie pora...wszystko to napisane było w ten sposób że w ludziach budziło lęk. I zgadnijcie...1980 osób (około) zapisało się do tej grupy (w okresie 1 tygodnia) od pojawienia się tego plakatu....

I jak tu nie mówić że ktoś robi biznes na końcu świata ?? Naprawdę nie znamy dnia ani godziny i nie ulegajcie "fałszywym prorokom" którzy jako jedyny dar mają umysł akwizytora i potrafią wcisnąć ludziom same brednie. Bądźmy wszyscy roztropni w tym co robimy... :drink:
  • 0

#11 Gość_Nibru

Gość_Nibru.
  • Tematów: 0

Napisano

Co ja myślę o "bredniach o koncu świata" i tym że ktoś chce na tym zarobic ??

a no to, że nasza planeta ziemia rządzi sie swoimi prawami i nie interesuje ją
to czy ktoś chce na tym zarobić czy też nie.

pojecie ''koniec swiata" oznacza dla mnie tyle co "naturalna kolej rzeczy", wg majów nie koniec swiata w 2012 tylko koniec pewnego cyklu - zresztą mozna o tym poczytać na forum..

narobilismy tu już wystarczająco dużo syfu,
codziennie absurdy, głód, wojny, globalna manipulacja, choroby, miejscami przeludnienie, władza pieniądza..
i możnaby tak pisać..

a 2012 to MATEMATYKA, nie wiersze, nie wizje na haju, nie starofrancuskie przepowiednie.
pozdrawiam
  • 0

#12

Alkazam.
  • Postów: 90
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oglądając dzisiaj Teleexpress z moją mamą powiedziala że TO JUŻ jet koniec swiata :P a ja na to mamo koniec świata będzie za 4 lata LOL
  • 0

#13

comandos109A.
  • Postów: 21
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

KOŃCA swiata nie bedzie. Musimy zasiedlic marsa. :brawo: :brawo:
  • 0

#14

pawcio723.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wierzyc czy niewierzyc to sie zobaczy napewno kiedys to nastapi, nikt tego nie wie ale i tak dla mnie to mniej wazne
  • 0

#15

Pietras.
  • Postów: 19
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Według mnie koniec świata w 2012 roku to wielka bzdura . Wiadomo że kiedyś musi to nastąpić jest to potwierdzone przez astronomów , gdy słońce się wypali nie będzie warunków do życia . Wole teorie oparte na wiedzy , która ma jaki kolwiek sens , a nie na jakiś wymysłach .
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych