Skocz do zawartości


Latajacy czlowiek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#31

Nicole-collie.
  • Postów: 783
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Co do tego kopcenia nóg. To tylko silniczek odrzutowy, a że akurat na nogi mu ten dym leci...

Nie mówcie, że nie widzieliście w telewizji takiego kombinezonu...ja taki widze w discovery, a czasem nawet na reklamach są....
  • 0

#32

mojo.
  • Postów: 355
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To niestety nie jest ten kombinezon...
Nie dostrzegacie na plecach spadochronu??


No tak przeciez on musi miec spadochron tak?
Bo inaczej jakim cudem by wyladował.....polata sobie ... otwiera spadochron i gitara gra:P
  • 0

#33

twinsen.
  • Postów: 171
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"Nikt do tej pory nie przeżył upadku z samolotu z dużej wysokości, jednakże nowa technologia ma umożliwić bezpieczne i szybkie dotarcie do ziemii. "

Po pierwsze są udokumentowane przypadki lądowania i przeżycia ludzi po tym jak nie otworzył im się spadochron główny ani zapasowy. Kiedyś w czasie ćwiczeń amerykańskiej armii grupa rangersów wyskakiwało kolejny z samolotu. Sierżantowi nie otworzył się żaden ze spadochronów. Skoki odbywały się z wysokości 4000m. W czasie lądowania przebił się on przez korony drzew co spowodowało wyhamowanie prędkości po czym wpadł do wody (były to moczary).

Tutaj macie link do filmu na którym skoczkowi nie otworzył się do końca spadochron prędkość spadania 80 mil na godzinę czyli 120 km/h wpadł w krzaki porzeczek czy coś takiego i przeżył:
http://www.joemonste...bez-spadochronu

Poszukajcie na googlach jest trochę relacji i nagrać z wypadków spadochronowych, które zakończyły się szczęśliwie.

A co do kombinezonu. Jestem skoczkiem spadochronowym. Parę razy skakałem. To co ma ten facet na sobie jest normalnym kombinezonem akrobatycznym. Nie ma w nim nic nadzwyczajego. Dym?? z rzekomego silnika odrzutowego?? ludzie.... w czasie skoków pokazowych przy nogach zamontowane są flary świetlne lub dymne aby było widać tor lotu spadającego i ku ogólnej uciesze tłumu zwiększyć efekt.


"+Legalize" Po co to komu?? chociażby dla wojska. Desant spadochronowy widać na tle nieba jak cholera. Spadochron wojskowy z czasów komunizmu np SD-83 miał prędkość spadania do 8 metrów na sekundę trochę mało prawda?? ale to graniczna liczba co do wytrzymałości ludzkiego organizmu przy impaktowym uderzeniu w ziemie. a teraz wyobraź sobie desant żołnierzy bez spadochronów spadających z prędkością 2 albo 3 razy większą do tego bez czaszy spadochronu umożliwiającego ich lokalizację na niebie.
  • 0

#34

Luck K.
  • Postów: 50
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No ciekawe... może powstanie jakiś nowy sport exstremalny
pod nazwą np "jak zginiesz to twoja wina" :D
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych