Skocz do zawartości


Zdjęcie

Motocyklista Nie Zauważył Utraty Nogi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1

lukasz9.
  • Postów: 305
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Japoński motocyklista dopiero po przejechaniu dwóch kilometrów od miejsca wypadku spostrzegł, że stracił w nim nogę - podał dziennik "Mainichi Shimbun".
54-letni pracownik biurowy wybrał się z grupą przyjaciół na przejażdżkę motocyklową po mieście Hamamatsu w prefekturze Shizuoka na wyspie Honsiu. Motocyklista niefortunnie wszedł w jeden z zakrętów i uderzył w przydrożną barierkę.

Mężczyzna poczuł wprawdzie przeszywający ból w nodze, jednak do chwili zatrzymania się na najbliższym skrzyżowaniu nie zauważył, że w wypadku utracił kończynę poniżej kolana. Amputowaną nogę podnieśli jego znajomi. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, ale jego zmiażdżonej kończyny przypuszczalnie nie uda się już uratować.

onet.pl
  • 0

#2

freaky_styley.
  • Postów: 63
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

myślę, że był zaskoczony, kiedy zauwazyl, ze czegos mu brakuje. :P
  • 0

#3

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jak można stracić pół nogi i nie zauważyć tego :aaa: , po prostu szczyt spostrzegawczości.

- Where is your leg dude?
- Uhh I Don`t Know man!
:o

Pop prostu loool
  • 0

#4 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

To chyba efekt szoku pourazowego (tak to chyba się nazywa?)
Czytałem gdzieś, że osoby po utracie kończyn w wypadku, potrafiły przebiec - w szoku - na kikutach kilkadziesiąt (kilkaset) metrów nie będąc świadome utraty kończyn dolnych.
Czy to prawda - nie wiem, bo brzmi to nieprawdopodobnie?
  • 0

#5

zulugula.
  • Postów: 281
  • Tematów: 86
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Rozmawiałem kiedyś z ojcem chłopaka który był na komisji lekarskiej byłem i ja wtedy z bratem.Trzymał on klisze z RTG.Chcieli go do wojska chwycić,miał on złamaną miednicę w dwuch miejscach.Jego ojciec opowiadał o tym wypadku.Jechał ciągnikiem przewrucił się do rowu tak że kabina przygniotła mu nogi na wysokości bioder,on będąc z połamaną miednicą wyszedł z traktora na nogach podszedł kilka metrów i usiad na zboczu rowu i już się nie podniusł.... :o
  • 0

#6

Vivere Parvo.
  • Postów: 238
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kurna to musiało boleć. Aż ciarki przechodzą.
  • 0

#7

Azyl.
  • Postów: 142
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hee ... ale żeby nie poczuć że noga odleciała :D
  • 0

#8

2007.
  • Postów: 256
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dobrze, że nie stracił głowy, bo... nie miałby czym tego faktu zauważyć ;)
Wcale nie jest to takie niemożliwe, znam przykład z autopsji jak podczas gry na boisku w piłkę nożną kolega nadział się wewn. stroną uda na podporę ławki (nie było desek, sam stelaż) i pobiegł grać dalej. Dopiero po chwili ktoś zauważył, że leje się krew, wtedy dopiero kolega oprzytomniał i uzmysłowił sobie, że ma dziurę w nodze. Zabrało go pogotowie na założenie szwów. Wszystko dobrze się skończyło. Ale jak się traci kończynę to prawdziwy hardcore. Widocznie umysł jeszcze pamięta, że ma nogę a mózg nie zareagował odpowiednio do powagi problemu tzw. efekt pamięciowy, fantomowy brakującej kończyny tak jak by ona nadal była. Tak opisują to chirurdzy, którzy amputowali jakąś kończynę pacjentowi a sami pacjencji dodają, że przez pewien czas od tego "zabiegu" odczuwają brakującą kończynę. Ciekawe co jeszcze mózg i umysł potrafią zdziałać. Może nie ma rzeczy niemożliwych a jest jedynie nasze przeświadczenie o tym, że coś jest niemożliwe bo wszyscy tak uważają.
  • 0

#9

Zyzio.
  • Postów: 86
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

,,Jeśli podświadomości sie wmówi że ma się utraconą konczynę to będzie się ją miało'' Tak twierdzi Joseph Murphy w swojej książce pt,, Potęga Podświadomości'' Nie wiem czy to do końca prawda ale nie chciałbym tego doświadczyć :/
  • 0

#10

Maikeru.
  • Postów: 36
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

O :lol2: !!!!
Z drugiej strony bardzo ciekawe :D
  • 0

#11

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jak można, jadąc na motorze nie zauważyć, że się niema nogi!? o.O Jak wstał niezauważając że niema nogi? O.o Bo wnoszę, że po uderzeniu w barierkę się przewrócił.
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych