Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prawdziwa Natura Reinkarnacji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

#46 Gość_eru75

Gość_eru75.
  • Tematów: 0

Napisano

Bóg nie zaprzecza istnieniu reinkarnacji ? Niby w jaki sposób, skoro jesteś taki mądry ?

exio, jeśli mógłbyś odpowiedzieć na to pytanie byłbym wdzięczny. Jestem bardzo ciekaw odpowiedzi :P
  • 0

#47

viatora.
  • Postów: 303
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dla mnie odp jest jasna - istnienie Boga nie zaprzecza istnienia reinkarnacji. Niby czemu by mialo? :/ Powiedzialabym, ze istnienie Boga wrecz pociaga za soba istnienie reinkarnacji... bo kto by mial ja "wymyslec" jesli nie Bog?
  • 0

#48

exio.
  • Postów: 492
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

czlowiek szukajacy innego "lepszego" wytlumaczania swojego istnieia i zycia po smierci

exio, jeśli mógłbyś odpowiedzieć na to pytanie byłbym wdzięczny. Jestem bardzo ciekaw odpowiedzi :P


ehhh trudno jest mi mowic o czyms czego nie ma, według mnie nie ma reinkarnacji, jak znajdziecie mocniejsze dowody na to ze jest to moze wrocimy do rozmowy
  • 0



#49

viatora.
  • Postów: 303
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ale jesli wymyslilby to czlowiek to nie byloby tyh charakterystycznych "dowodow" reinkarnacji, czlowiek nie sprawilby ze dziecko pamietaloby poprzednie wcielenia itp itd. Czlowiek moze wymyslec radio, bron lub czekolade ale reinkarnacje... niebardzo. Chyba, ze tylko i wylacznie jako sucha teorie.
  • 0

#50 Gość_eru75

Gość_eru75.
  • Tematów: 0

Napisano

ehhh trudno jest mi mowic o czyms czego nie ma, według mnie nie ma reinkarnacji, jak znajdziecie mocniejsze dowody na to ze jest to moze wrocimy do rozmowy

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Naprawdę widzę, że wysiliłeś się niesamowicie odpisując na pytanie użytkownika +Macha :/

czlowiek szukajacy innego "lepszego" wytlumaczania swojego istnieia i zycia po smierci

Tę samą argumentację można wysunąć w dyskusji o dowodach na istnienie jakiegoś boga.
  • 0

#51

exio.
  • Postów: 492
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

ale jesli wymyslilby to czlowiek to nie byloby tyh charakterystycznych "dowodow" reinkarnacji, czlowiek nie sprawilby ze dziecko pamietaloby poprzednie wcielenia itp itd. Czlowiek moze wymyslec radio, bron lub czekolade ale reinkarnacje... niebardzo. Chyba, ze tylko i wylacznie jako sucha teorie.


ja ostroznie do tego podchodze nawet nie wiadomo czy to sa przezycia z poprzednich wcielen nie ma na to 100% pewnosci, jezeli bedzie wiecej dowodow o wiekszej mocy ktroe mnie przekonaja to sposzcze leb i przyznam wam racje co do reinkarnacji ale jak narazie dla mnei cos takiego nie istnieje
  • 0



#52

viatora.
  • Postów: 303
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no nie ma niezbitych dowodow, to fakt, naukowcy te wszystkie regresje, hipnozy i wspomnienia wrzucaja do smietnika jak narazie.
  • 0

#53

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jestem niemal pewien, że za naszego życia żadnych taki dowodów ludzie nie znajdą, chociaż myślę, że badanie zachowania się elektronów to właśnie dobry kierunek i może mile się zaskoczę w przyszłości. Chociaż jeśli jakikolwiek dowód się najpierw pojawi, to na istnienie duszy, a znalezienie niezbitego, super duper niezaprzeczalnego dowodu na reinkarnacje może potrwać wieki. Tylko dziwi mnie to, że właśnie w przypadku reinkarnacji są(skoro dla niektórych nie są to żadne dowody) jakiekolwiek PRZESŁANKI, a w przypadku koncepcji chrześcijańskiej życia po śmierci, nie ma kompletnie żadnej, a ludzie łykają to szybciej bez zastanowienia.
  • 0

#54

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jestem niemal pewien, że za naszego życia żadnych taki dowodów ludzie nie znajdą, chociaż myślę, że badanie zachowania się elektronów to właśnie dobry kierunek i może mile się zaskoczę w przyszłości. Chociaż jeśli jakikolwiek dowód się najpierw pojawi, to na istnienie duszy, a znalezienie niezbitego, super duper niezaprzeczalnego dowodu na reinkarnacje może potrwać wieki. Tylko dziwi mnie to, że właśnie w przypadku reinkarnacji są(skoro dla niektórych nie są to żadne dowody) jakiekolwiek PRZESŁANKI, a w przypadku koncepcji chrześcijańskiej życia po śmierci, nie ma kompletnie żadnej, a ludzie łykają to szybciej bez zastanowienia.


Chessman jest ogólnie dobry nie tylko w tym temacie !
  • 0



#55

viatora.
  • Postów: 303
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

e? jak to nie ma zadnych przeslanek zycia po smierci? sa i to takiego samego 'kalibru' jak w przypadku reinkarnacji. A o opowiesciach ludzi dot smierci klinicznej i byciu na 'tamtej stronie' ty nie slyszal? :P
  • 0

#56

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

e? jak to nie ma zadnych przeslanek zycia po smierci? sa i to takiego samego 'kalibru' jak w przypadku reinkarnacji. A o opowiesciach ludzi dot smierci klinicznej i byciu na 'tamtej stronie' ty nie slyszal? :P


osobiście byłem po tamtej stronie po tragicznym wypadku i widzę to troszkę inaczej :rotfl:
nie ma to nic wspólnego z tym co się powszechnie mówi
tylko ktoś kto tam był może o tym porozmawiać reszta to domysły itp :drink:
Przykro że kogoś zawiodłem ale tamta strona wygląda zupełnie inaczej
Nie ma żadnego tunelu i świetlistych istoy
  • 0



#57

viatora.
  • Postów: 303
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

tzn jak? bo opowiadania ludzi sa w wiekszosci zbiezne.
  • 0

#58

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tak jak objawienia
  • 0



#59

viatora.
  • Postów: 303
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

tos opowiedzial ze szczegolami ;)
  • 0

#60

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

tos opowiedzial ze szczegolami ;)



dobra to obiecuję na forum że niedługo o tym opowiem
daj mi czas do końca miesiąca :drink:
wyslę Ci osobista wiadomość jak to opiszę :cafe:
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych