Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pare Filmów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Temat może wydawać się banalny ale faktycznie taki nie jest, stąd prosiłbym o konkretne komentarze.

Co sądzicie na temat filmów: Znaki, Osada, Kobieta w błękitnej wodzie, Fenomen(ten z Travoltą)?
  • 0

#2

MySiEk8.
  • Postów: 68
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To nie moja opinia, jednak warta przeczytania i zastanowienia się nad tym co pisze autor.

Opinia filmu ZNAKI
  • 0

#3 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Hmm... muszę się zgodzić z tym, że z filmu Znaki wiało nie grozą, ale nudą jednak film ten na pewno nie jest propagandowy... on nie miał na celu szerzenia jakiegoś poglądu o UFO, kosmitach i jednocześnie wierze w Boga- wydaje mi się, że on ukazywał podświadome nastawienie ludzi do tego typu spraw... każdy boi się spotkania z wyższą formą życia- chcąc nie chcąc leży to w naszej naturze- a w Znakach jest to jedynie uporządkowane i przedstawione... wychodzi w takim układzie na to, że nasze podejście do nieznanego, obcych, ich złych zamiarach, do piktogramów jako punktach kontrolnych są po prostu żałosne- i chwała filmowi, że to nam naświetlił... Wydaje mi się jednak, że reżyser nie potrzebnie w jednej z wypowiedzi wspomniał o świetnym jak dla mnie filmie"Wojna światów"- opiera się na tych samych fobistycznych poglądach, ale już bez wątków religijnych, co pozwala odetchnąć... poza tym jest genialnym dziełem, patrząc choćby na efekty specjalne- dodatkowa zaleta? Trzyma w napięciu do końca- więc spokojnie możemy go podpiąć pod kino rozrywkowe...

Jeśli chodzi o Osadę to jeden z moich ulubionych filmów...tu również możemy chyba doszukiwać się podłoża psychologicznego, jako chęci ukazania ucieczki człowieka od cywilizacji którą stworzył, a od której to jest w pełni zależny... nie możemy więc od niej uciec, nawet jeśli widzielibyśmy cały szereg stworów wywołujących strach na drodze do niej... nie powstrzymają nas nawet te racjonalne lęki, bo podświadomość i wiadome potrzeby i tak pociągną nas do postępu... ten film można oczywiście interpretować na wiele sposobów, zależnie do osoby, która tego dokonuje, dlatego choćby to dzieło zasługuje na uznanie... Tak samo jak Matrix, każdy interpretuje inaczej, ale zawsze da się znaleźć jakieś ciekawe przesłanie w jego treści ;)

Pozostałych filmów nie oglądałam niestety...
  • 0

#4

didii.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Filmy, które wymieniłeś, to prócz "Fenomenu", filmy M. Night Shyamalan'a, w których ludzie już usiłowali się doszukać przekazów "nie z tego świata". Polecam dokument, który jakiś czas temu był emitowany na Canal+, "The buried secret of M. Night Shamalan" Nathaniel'a Khan'a. Sam autor zaprzecza jakimkolwiek insynuacjom ze strony dokumentalisty. Jednak sam film robi dziwne wrażenie i przynajmniej mnie samej ciężko go zinterpretować do końca. Robi jednak wrażenie. Bez względu na wszystko jednak bardzo lubię wszystkie produkcje Shyamalana, choć nie widziałam dwóch pierwszych - "Praying with Anger" i "Wide awake".
Można jednak powiedzieć, że z całą pewnością wszystkie zawierają jakiś przekaz i są jak to się mówi "głębsze" niż większość ogólnie pojętych produkcji. Znaczy to iż oddziaływują one na nasze emocje i pobudzają do pewnych przemyśleń bez względu na wartkość i dynamikę akcji. W zgodzie z przedmówcą stwierdzę, że opowiadają one o naszych ludzkich lękach, choć zawsze jednak autor wpuszcza odrobinę ciepła w film, które powoduje, że nie są one przerażające i "nie straszą" tak jak mogły by to zrobić, ale nie o to chyba w nich chodzi.
Chętnie obejrzę filmy o podobnej tematyce, jeśli ktoś zna jakieś ciekawe pozycje, których jeszcze być może nie widziałam. Dzięki z góry.
  • 0

#5

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Bardzo dziękuje za wszystkie opinie, choć narazie niezbyt ich dużo :)

Wspomniany dokument widziałem i albo jest to kolejny świetny pomysł Shyamalana na film, albo... ;)


Spodziewałem się takich recenzji Znaków z Waszej strony.
Czekam jednak na pozostałe filmy :)
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych