Skocz do zawartości


Zdjęcie

Moja Fobia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1

daammk1.
  • Postów: 38
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Awizofobia - lęk przed ptakami.

Przypuszczam że mam takie coś. Zapadły mi w pamięci szczególnie 2 przypadki z dzieciństwa mogące wpłynąć na moje lęki. 1.Byłem u babci na wsi ,ktoś złapał koguta i chciał mi pokazać ,kazał mi go pogłaskać. Gdy wyciągnąłem ręke kogut podziubał mnie :cry: 2.Oglądałem jakiś horror ,nazywał sie chyba ,,Ptaki'' gdzie ptaki atakowały ludzi. Na nastepny dzień mama mi powiedziała że obudziłem sie w nocy i miałem jakies ataki ,wyglądało to jak bym machał rękoma chcąc odgonić atakujące mnie ptaki :mrgreen:
Obecnie można powiedzieć Boje Sie Ptaków :P Nie wejde do pomieszczenia do ktorego wleciał mały wróbel. Kiedyś ptak wleciał do domu, siedziałem zamknięty na klucz w łazience dopuki nie wyleciał... Gdy jakiś ptak przeceli blisko mnie dopada mnie chwilowa panika ,serce zaczyna walić ,źle sie czuje. Gdy mam przejść obok skrobiących w ziemi kur ,omijam je szerokim łukiem ,nie wspomne o kogucie ;) Na samą myśl zetknięcia sie z ptakiem ogarnia mnie przerażenie. Może wydawać sie to śmieszne ale wiem że to siedzi w mojej głowie. Nie boje sie żądnych innych zwierząt, bardzo lubie psy. Dzieki za wysłuchanie :>

#2

tomason.
  • Postów: 168
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Strach zwalcza sie strachem, takie moje zdanie :) mieszkasz na wsi?

#3

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Normalka. Ja się boję odkurzaczy :D niedawno to odkryłam. Od jakiegoś czasu nie znosiłam dźwięku odkurzacza i zawsze wolałam wyjść z domu jak był włączony. Ale dopiero niedawno, jak odkurzacz się popsuł i wyje bardziej niż zwykle zauważyłam ,że na sam dźwięk zaczynam panikować i poprostu wieje z domu (a razem ze mną moje dwa koty które też najwyraźniej cierpią na "odkurzaczofobie" LOL). Efekt tego taki ,że w moim pokoju nie było odkurzane już z pół roku :-D

Co do zwierząt to ja sie kiedyś bałam pająków ale już sie nie boję (znaczy..nikt mnie nie zmusi żebym takiego dotknęła - no chyba ,że takiego dużego , "udomowionego"- ale zabić go np. kapciem sie nie boję). Może twoja "ptakofobia" też po pewnym czasie ustąpi?



#4

tomason.
  • Postów: 168
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Fobia sama nie ustapi, trzeba ja zwalczyc, przemoc sie i przyzwyczaic do ptakow :)

#5

Millowisck.
  • Postów: 257
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

a ja sie boje chodzic do piwnicy , wtf

#6 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie lubię guzików.
Ciekawa fobia - co?

#7

Sangre Sani.
  • Postów: 24
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja się boję dentystów :D .

#8

metody11.
  • Postów: 317
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Fobie są bardzo niebezpieczne i to nie ma znaczenia, guzik czy ciemność. Wszystkie prowadzą do nerwic i załamań, trzeba się ich pozbyć. Jeden z najlepszych sposobów to dotarcie do źródła ich powstania i rozwiązanie problemu na płaszczyźnie mentalnej. Robi się to tak: siada się bardzo wygodnie w pomieszczeniu cichym, najlepiej, w którym czujemy się bezpiecznie i by nam nikt nie przeszkadzał. Zaczynamy myśleć o czymś przyjemnym i gdy poczujemy, że jesteśmy rozluźnieni zaczynamy cofać się w naszą przeszłość szukając zdarzeń, które wywołają u nas lek strach. Wtedy przypominamy sobie, co było powodem traumy i musimy sobie wytłumaczyć, że to nie jest ważne, że to źle żeśmy zrozumieli i to odwołujemy, bo to jest śmieszne i nie istotne. I szukamy następne zdarzenia itd. Jednym słowem jak nie wytłumaczymy naszej podświadomości, to ona zawsze będzie to nam przypominać i domagać się z coraz większym naciskiem, bo takie jej zadanie. :cafe:

#9

Yuna.
  • Postów: 115
  • Tematów: 5
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hm... ja się boję pająków.
I boję robić przewroty, fikołki i wiele innych. Brr...
Cyrkowcem, to ja bym nie została... ;)

#10 Gość_shiyoto

Gość_shiyoto.
  • Tematów: 0

Napisano

/co do zwalczania fobii, to zgadzam się z #metody11/
tylko że czasami samo myślenie może nie wystarczyć, i trzeba będzie sprawdzić w praktyce czy lęku już niema


hmm.. ja się boję
czegokolwiek co pełza, w zasadzie to tylko takich dużych gąsienic, przeraża mnie ten ruch:D bo dżdżownic się nie boję. :P

#11

Yuna.
  • Postów: 115
  • Tematów: 5
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A węży? ;>

#12

PerfectShadow.
  • Postów: 36
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja z kolei mam owadofobię, nie wiem jaka byłaby uczona nazwa. W każdym razie, mam paniczny lęk przed owadami. Nie mogę spać gdy po pokoju lata choćby i jedna mucha, pszczół, os i szerszeni boję się wręcz panicznie... czyżby animowany Kubuś Puchatek zniszczył moją psychikę do tego stopnia? :D
Zabawnym faktem jest, że pająkami (a przynajmniej nie tymi większymi) się nie przejmuję, gdy moja kuzynka (często u nas siedzi w wakacje) stoi pod ścianą (kolejna fobia w rodzinie :)) po prostu potrafię przyłożyć mu komiksem i wyjść. I kto powie, że oglądanie Spider-Mana jest szkodliwe?

#13

Rastamanek.
  • Postów: 50
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja jak widzę pszczołę, osę, szerszenia, bąka to na chwilkę zamieniam się w małą bezradna dziewczynkę i uciekaaaaaam, ale jestem w stanie zabić, ale po chwilowym ochłonięciu ;p

#14

vena.
  • Postów: 40
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

moja mała fobia trwala przez ponad pol roku(tez jakos z prawie rok temu) bałam sie spac przy zgaszonym swietle bo ciagle mi sie wydawala ze cos sie na mniie gapi zawsze spałam z glowa do sciany ale i tak mialam uczucie ze cos sie czai za moimi plecami i poprostu samo uczuccie czyjejs obecnosc .. czasem wraca ale juz mineło probowalam to sobie jakos wytlumaczyc bo np mieszkam takiej wioseczce łambinowice gdzie sa poobozowe tereny i niedaleko wielki cmentarz (pare tys grobow) ale w koncu wolalam stwierdzic ze to tylko wyobraznia mozna powiedziec ze czasem lepij dla samego siebie jest znalesc jakies llogiczne zdrowe wytłumaczenie niz sie w to zagłebiac:)

#15

black_angel*.
  • Postów: 67
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

:aaa: pajaki :aaa:

wrrrrr nienawidze tych małych kudłatych i niekudłatych
robali .Najlepiej to jak by ich wcale nie było. ! Niewiem czemu ale zawsze jak
ma sie stac cos złego to zawsze mi sie pajak musi zsunac najczesciej te takie srednie
czarne brrrrr :aaa:

i jeszcze sie boje w nocy wyjsc z łozka po ciemku do kibelka :P


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych