Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy To Ufo?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
28 odpowiedzi w tym temacie

#1

rewolucjonalista.
  • Postów: 416
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

witam!
W miniony weekend bylem z rodziną nad jeziorem, wziolem aparat i strzelalem fotki nieba, wody, krajobrazu, ludzi itp. W domu ogladalem sobie fotki i na jednej znajduje sie cos bardzo dziwnego ale nie wiem co to jest wtedy kiedy robiłem ta fotke na niebie nic nie widziałem chcialem se zrobic fotke lasu, łąki + niebo. Nie wiem napewno to nie ptak, lecz nie wiem co to moze byc a w y jak myslicie? Prosze nie patrzec na date bo nie mam ustawionej dobrej w aparacie cyfrowym.

Duzy rozmiar:

Dołączona grafika

Przyblizenie:

Dołączona grafika
  • 0

#2

Gress.
  • Postów: 17
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wydaje mi sie że jest ot kropelka wody. Padało wtedy? Na pierwszym zdjęciu po prawej stronie jest "coś" podobnego.
  • 0

#3

takitam.
  • Postów: 271
  • Tematów: 75
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Piękne zdjęcie Lasu, jeziora i UFO :)
Oczywiście posypie się masa krytyki, znając życie. mam nadzieje, że nie tym razem. Bo efekt przyciemniania wyszedł mi zdumiewająco:
Pierwsze - zbliżenie

Dołączona grafika


Drugie - zbliżenie i lekkie przyciemnienie
Dołączona grafika

Trzecie - zbliżenie i mocne przyciemnienie

Dołączona grafika


bardzo ładny efekt, widać że zdjęcia są prawdziwe :)

Kropelka wody, ptak, latawiec, bumerang, piłka (i co jeszcze nie wymyślicie) odbija słabo (lub w ogóle) światło, a tym bardziej nie tworzy własnego :)
PS, samolot ma skrzydła - tak, na przyszłość :)
  • 0

#4

Bbodex.
  • Postów: 15
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie to jest zwykle zabrudzenie na obiektywie... Nic wiecej... Wyjdz sobie na dwor jak jset mrzawka i cyknij kilka fotek a napewno bedziesz miec choc jedno zdjecie z podobnym jak nie takim samym efektem na zdjeciu... :)
  • 0

#5

rewolucjonalista.
  • Postów: 416
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@ Gress

Wtedy nie padało, jak by padało nie wyciagał bym aparatu.

@ takitam

Wiem własnie jak robiłem te zdjecie tego obiektu wogole nie widziałem. Dopiero jak popatrzyłem na fotke zobaczylem ze cos na niej jest.

Apropo robiłem ją nad jeziorem Kozy niedaleko Słupska skad pochodze.

Dołączona grafika

Kiedys juz w tym regionie widziałem tez ufo lezac w samochodzie przez okno zobaczylsismy ufo z czerwonymi swiatlami.


@ Bbodex

tak? zaburzenia buhe ok wyjdz na dwor jak bedzie mrzawka i zrob taka fotke zobaczymy. i juz to ktorys raz powiem - nie padało..


A to zdjecie zrobione 3 minuty po tym co ukazuje dziwny obiekt jak wiec jak moglo padac jak nawet nie kropilo?

Dołączona grafika
  • 0

#6

takitam.
  • Postów: 271
  • Tematów: 75
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie prawda, bystrość czasem się przydaje :)
Zobacz, że można określić odległość między trzema obiektami. Jeżeli byłby to jedynie bród ... każdy obiekt był by na tej samej płaszczyźnie. Widzimy również (na moim powiększeniu) że obiekt jest 3d, a nie płaski.
  • 0

#7

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jedno jest pewne, to cos sie nie porusza i jest stacjonarne (no chyba ze masz jakiegos nowego Power Shota), krotko mowiac, jak zwykle zwykly syf na aparacie. P.s. bawia mnie takie "profesjonalne" analizy smieci :P
  • 0

#8

rewolucjonalista.
  • Postów: 416
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

jak by był syf to na nastepnym zdjeciu tez by sie ukazal, bo byl zrobiony odrazu 3 minuty po tym nie wylanczajac aparatu i go nie czyscac.
  • 0

#9

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ok faktycznie, tak wiec, jest to UFO, pytanie tylko co to jest. Patrzac na niebo i na hustajace czubki drzew widac ze niezle wieje i szykuje sie na deszcz, jak na moje to nisko latajace jaskolki (badz inne ptactwo) czyli tzw. Blurfo.
  • 0

#10

rewolucjonalista.
  • Postów: 416
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

nie bylo zadnego deszczu czy to do was nie dociera? :| pozniej wyszedlo slonce i wial wiatr nic nic wiecej..
  • 0

#11

Gress.
  • Postów: 17
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zajmujecie sie tylko tym "ufo" po lewej stronie ale po prawej jest to samo... czyżby 2 ufo ?
  • 0

#12

takitam.
  • Postów: 271
  • Tematów: 75
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

''Ok faktycznie, tak wiec, jest to UFO, pytanie tylko co to jest.''
logika Pana administratora, którego śmieszą analizy śmieci :)
A może Pan szanowny administrator zna sytuacje z bumerangiem? Jeżeli zna niech odrobinę ruszy łepetyną :)

Zajmujecie sie tylko tym "ufo" po prawej stronie ale po lewej jest to samo... czyżby 2 ufo ?

Tobie również nie zakazuje nikt myśleć - MYŚL!
Zobacz, jakiej jakości są maksymalne zbliżenia większego obiektu? I teraz poMYŚL co byśmy dostrzegli oglądając te mniejsze obiekty :)
  • 0

#13

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

'Ok faktycznie, tak wiec, jest to UFO, pytanie tylko co to jest.'' logika Pana administratora, którego śmieszą analizy śmieci smile1.gif

To moze Ty rusz lepetyna i sprawdz co znaczy skrot UFO. Moze wtedy w koncu sie dowiesz ze UFO to wszystko co lata i nie da sie tego zidentyfikowac, czyli niezidentyfikowane obiekty latajace. I panie megalomanie przestac innym mowic ze bystrosc by im sie przydala, ze maja myslec, ruszyc lepetyna, bo jak widzisz samemu czasem Ci tego brakuje.
  • 0

#14

rewolucjonalista.
  • Postów: 416
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Patrzac dokladniej po prawej stronie zdjecia tez widac 2 obiekty..

Dołączona grafika

??!!
  • 0

#15

Gress.
  • Postów: 17
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

takitam - chodzi mi o to - http://img406.images.../ufo0qg2ld8.jpg . Fajnie by było gdybyś nie raz poMYŚLał i spojżał następny raz na fotke. :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych