Skocz do zawartości


Zdjęcie

Złoty Ząb


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1

publiusenigma.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Opowieść tą usłyszałem w przedziale pociągu jadącego z Wrocławia do Gdańska.Siedziałem przy drzwiach przedziału ,a rozmawiało ze sobą dwóch starszych panów o trudnym do określenia wyglądzie.Przyglądałem im się przez dobre kilka godzin ,ale nie wiem czy dzisiaj zdołałbym ich rozpoznać.Myśląc że śpię panowie ci rozmawiali o dziecku które jakoby miało urodzić sie w jednym z pod warszawskich szpitali krótko po wprowadzeniu stanu wojennego w Polsce.Otóż dziecko to miało przyjść na świat z wyrżniętym ząbkiem będącym w złotej koronce .Lekarz położnik odbierający poród nakazał usunięcie ząbka będącego jakoby zagrożeniem dla życia noworodka.
Ząbek jako kuriozum trafił do laboratorium wojskowego (w związku z obowiązującymi prawami stanu wojennego )i został tam zbadany przez wojskowych analityków.Ku ich zdziwieniu okazało się ,że stop złota z którego była wykonana koronka
pochodził ze złota używanego w XII wieku na południowych terenach dzisiejszej Hiszpanii będących w owym czasie pod władaniem Maurów.Odkrycie to spowodowało ogromne zamieszanie w kręgach wojskowych.Panowie ci przez jakiś czas związani z tą sprawą zostali od niej odsunięci ,a wszystkie akta przekazane do władz centralnych i ściśle utajnione.
Nie wiadomo do dzisiaj jakie są losy dziecka i jego matki i co stało się ze złotą koronką.
Być może któryś z forumowiczów wie coś na ten temat ???
  • 0

#2

Szarlej Darknes.
  • Postów: 28
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciezka sprawa. Ja jestem z wroclawia, popytam rodzicow mozeee ktos cos wie..
Zakladam ze tych 2 panow jest zwiazanych z wroclawiem, albo wsiedli na stacji pomiedzy wroclawiem a gdanskiem...

Niestety google milczy... watpie zeby dalo sie cos ustalić .
  • 0

#3

UFO-man.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Naprawdę dziwne ale ja przypuszczam że potem oddali ten ząbek mamie dziecka jako becikowe :P . A zresztą to dziecko jest już stare o ile w ogóle żyje.
  • 0

#4

Indianin.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Stare jak nie wiem... jakies 26 lat ma :D
  • 0

#5

Yuna.
  • Postów: 115
  • Tematów: 5
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może te dziecko było kimś zupełnie innym w poprzednim wcieleniu.
  • 0

#6

Navarion.
  • Postów: 123
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dziwna ta sprawa... Publiusenigma może usłyszałeś lub dowiedziałeś się czegoś więcej? Jeśli google milczy lipa...
  • 0

#7

publiusenigma.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiem tylko to co usłyszałem.Do tej pory nie udało mi się zdobyć więcej informacji na ten temat.
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych