Skocz do zawartości


Zdjęcie

Samoczynne Zapalenie Się Światła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1

koVaal.
  • Postów: 87
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam. Jakiś czas temu, przed wyjazdem wakacyjnym, zdarzyła mi się dziwna rzecz. Mianowicie, przez parę dni brałem w nocy, o 1:30 antybiotyk. Pewnej nocy, gdy nie mogłem zasnąć i po prostu leżałem z zamkniętymi oczami, zobaczyłem przez zamknięte powieki najpierw biały błysk, a potem żółte światło żarówki. Pomyślałem "Pewnie mama wstała i zapaliła światło". Otworzyłem oczy i odkryłem, że wszyscy domownicy śpią, a światło najwyraźniej samo się zapaliło (ciekawe jest też to, że zapaliło się minutę przed 1:30, za moment zadzwonił budzik). Co ciekawe, żarówka, która się zapaliła była już od pewnego czasu spalona, a w każdym razie nie działała. Babcia stwierdziła, że to jakieś ostrzeżenie z zaświatów, znak, że coś może się wydarzyć podczas wyjazdu. I wydarzyło się - w sobotę skręciłem nogę podczas górskiej wycieczki. Teraz nie wiem co o tym myśleć, a wy co sądzicie?
  • 0

#2 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Co ciekawe, żarówka, która się zapaliła była już od pewnego czasu spalona, a w każdym razie nie działała

I to jest chyba wyjaśnienie tego niby fenomenu.
Żarówka była pod napięciem i coś w niej nie stykało (poluzowane kabelki w oprawce żarówki), lub w samej lampce, czy też innej oprawce.
Gdzieś, coś styknęło, poszedł prąd i żarówka sama z siebie zapaliła.
  • 0

#3

koVaal.
  • Postów: 87
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tyle, że żarówka nie była pod napięciem, przełącznik był wyłączony.
  • 0

#4

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja też przychylam się do tego co powiedzial osiris. Poza tym zaświaty ostrzegałyby przed skręceniem nogi? Troche to naciągane, myśle że nie fatygowaliby się aby cię przed tym ostrzec. Poza tym to nie miało wpływu na nic.
  • 0

#5 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Myślę, że można to jakoś racjonalnie wyjaśnić, chociaż na ten moment nic mi nie przychodzi do głowy.
Jakiś elektryk by się przydał z forum www.elektroda.pl
  • 0

#6

Głupiec.
  • Postów: 86
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem żbikuś i osiris mają racje. Może zrobiło się jakies spięcie itp.
  • 0

#7

Kams.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

:lol Spięcie które spaloną żarówkę przywróciło do sprawności?Ludzie dajcie spokój. :sux:
  • 0

#8 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

:lol Spięcie które spaloną żarówkę przywróciło do sprawności?Ludzie dajcie spokój. :sux:

Jeżeli się zapaliła jest to dowód na to, że - pozornie - spalona i niedziałająca żarówka mogła się zaświecić.
Czy chcesz nam wmówić, iż do żarówki wszedł świętojańsi robaczek, czy coś wtym stylu?
  • 0

#9

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja odpowiem na to tak..
Moja babcia miewa sny prorocze, ALE charakteryzują się one tym, że widzi w nich czy rozmawia ze swoją zmarłą mamą (czasem i tatą, jeśli się nie mylę). Po takim śnie, babcia wie, że coś złego wydarzy się w rodzinie. Jednak to zło przybiera różne formy. Czasem ktoś nam bliski umiera, czasem ma wypadek, albo po prostu zachoruje na grypę (i leży w łózku przez tydzień ;) ).

Teraz nieco inny przykład z tą samą babcią, która zresztą.. miała też do czynienia z duchami, ale to opisywałam w innym temacie. 3 lata temu moja najbliższa rodzina (rodzice i siostra) miała wielkie powody ku temu, by się o mnie zamartwiać, tym bardziej, że mieszkałam wtedy za granicą. W tym dniu zadzwoniła do domu moja babcia, zapytała co słychać i usłyszała, że wszystko ok. Nie chciała uwierzyć, więc wypytywała dalej. Mama ją jednak jakoś przekonała. Po 15 minutach babcia znowu zadzwoniła i powiedziała, że wie, iż coś jest nie tak. Wtedy mama przekazała jej, że wszyscy bardzo martwią się o mnie. Skąd babcia wiedziała? Nie, nie ze snu. Tego dnia, przed południem, moi dziadkowie wybrali się na spacer. Gdy zbliżali się do lasu, na babcię naskoczył czarny kot. Był bardzo agresywny i nie chciał się odczepić :o Dziadek musiał go jakoś odegnać, ale ten skakał nadal jak oszalały. Spacer szybko się skończył, a babcia już wiedziała, że coś się święci..
Moje "zniknięcie" było jednym wielkim nieporozumieniem i pewna osoba niepotrzebnie narobiła szumu, ALE faktycznie moi rodzice mogli wtedy myśleć o najgorszym. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło.

Wydaje mi się, że przypadek z żarówką, to też swoisty rodzaj przestrogi. Zło, przed którym dostajemy ostrzeżenie, niekoniecznie musi zwiastować wielką tragedię, lecz np. skręcenie nogi (jak pisze autor tematu). Takie jest moje zdanie na ten temat. Nie wykluczam działania sił "z zewnątrz".
  • 0



#10 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

A ja odpowiem tak.
Każdą dziwną sytuację można powiązać z następną i domniemywać, iż jest to jakieś proroctwo.
Szczególne upodobanie mają w tych sprawach ludzie starszego pokolenia.
Ja sam nasłuchałem się niesamowitych historii od takich ludzi.
Odgrywali oni w tamtych czasach rolę mediów, które teraz przejęły to na siebie.
Kiedyś nie było TV, internetu, ba nawet radia, więc ktoś musiał spełniac rolę centrum rozrywki.
Przy kawce, herbatce i ciasteczkach snuto przedziwne historie mrożące krew w żyłach.
Było bardzo fajnie i nastrojowo.
Teraz tę rolę przejęły np. fora tego typu jak to. :-)
  • 0

#11

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Każdą dziwną sytuację można powiązać z następną i domniemywać, iż jest to jakieś proroctwo.

Świetnie to ująłeś! Ciekawi mnie jedna rzecz (no bo domyślam się, że gasiłeś to światło) czy przełącznik był "włączony" czy też "wyłączony" gdy światło się świeciło.
  • 0

#12

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Każdą dziwną sytuację można powiązać z następną i domniemywać, iż jest to jakieś proroctwo.
Szczególne upodobanie mają w tych sprawach ludzie starszego pokolenia.

Ja nie napisałam, że to jest proroctwo, tylko że nie wykluczam działania sił "z zewnątrz" ;)
Jeśli chodzi o sny prorocze itp. sprawy, które przytrafiają się osobom starszym.. Sama spotkałam się z ubarwianiem pewnych historii, jednak to, czego doświadcza moja babcia oraz to, co przytrafiało się mojej ś.p. babci, odziedziczyłam ja. A wiesz.. na babcię ani się nie czuję, ani nie wyglądam :P Wszelkich kłamstw zaś się wystrzegam.
  • 0



#13 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Tacita, moja wypowiedź nie miała na celu dezawuowanie Twojej babci, a tym bardziej Ciebie.
Babcią może nie jesteś, ale babką na medal, to na pewno. ;-)
  • 0

#14

koVaal.
  • Postów: 87
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. :> A co do pytania Beritha... Przełącznik gdy szedłem spać był wyłączony, a gdy światło się zapaliło - był włączony. Nikt nie mógł go włączyć, powiew wiatru z okna byłby za słaby, tak samo jak np. przypadkowa mucha, która np. by na nim usiadła(żeby uniknąć ew. pytania - nie mam żadnych zwierząt domowych)
  • 0

#15

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Osiris:
Ok, rozumiem ;) Bardzo dziękuję za ostatnie zdanie :D

Tak sobie właśnie pomyślałam.. KoVaal - obejrzałeś żarówkę po tym fakcie? Jak wygląda ten.. wiesz.. pręcik czy żarnik? Jest cały czy zerwany?
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych