Skocz do zawartości


Zdjęcie

Iphone - Gorzej Niż Przewidywano


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1

takitam.
  • Postów: 271
  • Tematów: 75
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

iPhone - gorzej niż przewidywano

Pomimo olbrzymich wysiłków marketingowych Apple’a iPhone sprzedaje się znacznie słabiej, niż przewidywali analitycy. Co nie znaczy, że słabo.

AT&T, które ma wyłączność na wykorzystywanie iPhone’a w USA poinformowało, że w ciągu pierwszych dwóch dni od premiery telefonu umowy na jego podłączenie do sieci podpisało 146 000 osób. Dobrze oddaje to liczbę sprzedanych telefonów, gdyż do ich wykorzystania konieczna jest aktywacja w sieci AT&T. Rzeczywista liczba sprzedanych urządzeń jest prawdopodobnie minimalnie wyższa niż wspominane 146 tysięcy.

Analitycy przewidywali, że w ciągu pierwszego weekendu - telefon zadebiutował w piątek - zostanie sprzedanych 500-700 tysięcy urządzeń. Sprzedaż była więc znacząco niższa, a więc przepowiadana wspaniała przyszłość iPhone’a stoi pod znakiem zapytania.

Aby uświadomić sobie rzeczywiste znacznie iPhone’a wystarczy porównać go z poziomem sprzedaży innych telefonów komórkowych. Nokia, największy producent tego typu urządzeń na świecie, sprzedaje w ciągu kwartału około 100 milionów telefonów. Codziennie w ręce klientów trafia więc średnio 1,1 miliona urządzeń Nokii. Biorąc pod uwagę fakt, że fińska firma ma bardzo bogatą ofertę można przypuszczać, że w dniu premiery przynajmniej niektóre modele sprzedają się w liczbie 70-80 tysięcy sztuk dziennie.

Nokia bez specjalnych zabiegów marketingowych jest więc w stanie sprzedać mniej więcej tyle samo telefonów co szeroko reklamowany iPhone.

źródło: X-bit laboratories
  • 0

#2

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wyłączność na at&t jest tutaj duzym problemem. jestem pewien, ze wyniki były by dużo lepsze gdyby dało się go kupic bez simlocka
  • 0

#3

michciu.
  • Postów: 350
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

już lepiej kupić sobie jakąś nokię z serii n lub smartpohone'a motoroli, ten iPhone to cegla przeogromniasta, tym można zabić !
  • 0

#4

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja tam wolę mojego Sony Ericssona k510i :P
iPhone'a traktuję tylko jako ciekawostkę.
  • 0



#5

Azyl.
  • Postów: 142
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla mnie też jest to trochę nie wygodny sprzęt ;p
No ale jakbym był bogaty też bym sobie kupił coś takiego :D
Na razie odpowiada mi mój piękny SE K 750i ... ;]
  • 0

#6

dzienciolek.
  • Postów: 16
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na razie odpowiada mi mój piękny SE K 750i ... ;]

Sam takiego mam wiem co to za "skarb" A wracając do Iphone'a to co to za nowoczesna komórka która nie obsługuje Javy,Nie posiada technologii 3G a do tego okrojony aparat 2MPX bez możliwości kręcenia filmików
  • 0

#7

Mikus31.
  • Postów: 43
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bluetooth ogranicza się do słuchawki i nie ma możliwości wysyłania MMS'ów.
  • 0

#8

mojo.
  • Postów: 355
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Na razie odpowiada mi mój piękny SE K 750i ... ;]


Też takiego posiadam i wiem ze i tak jest mi mało....kiedys o nim marzyłem ....a teraz chce more...cały czas more - im wiecej bajerów tym lepiej:)
  • 0

#9

xxblaze.
  • Postów: 105
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

iPhone to takie wielkie pudełko z ekranem. Ja preferuje jak to nazwaliście "pięknego k750i" którego oczywiście posiadam :)
  • 0

#10

Nismo.
  • Postów: 27
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm, IPhone, słyszałem o nim, kiedyś na tvn'ie w faktach bodajże w wakacje. Mówili właśnie że ipohone będzie jak plaga i żeby ludzie w końcu przestali kupywać ten shit. Jak widać poskutkowało, sam posiadam ipoda ale nie jak przeciętna rodzina amerykańska, 6 ipodów.
  • 0

#11

Alyna.
  • Postów: 328
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

[url="http://www.thebestpageintheuniverse.net/c.cgi?u=iphone"]http://www.thebestpageintheuniverse.net/c.cgi?u=iphone[/url] <--- UWAGA strona zawiera trochę przekleństw, żeby potem nie było na mnie :cafe:
Tu jest świetna strona o Iphone. I tak ten autor zawsze ma rację :P . Ja osobiście mam Sagem MyX-7 i wszyscy sie śmieją, że to cegła, ale mi się podoba no i mogę wysyłać MMSy :]
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych