Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ice-kod, który Ratuje Życie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1

KaśkaK.
  • Postów: 108
  • Tematów: 13
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zakoduj w komórce numery telefonów swoich bliskich

ICE - kod, który ratuje życie


Trzy literki, kilka cyfr - to wszystko zapisane w Twoim telefonie komórkowym. Poświęcisz na to - góra - kilka minut... I kto wie, kiedy przydarzy Ci się wypadek, być może właśnie te kilka minut zadecydują o Twoim zdrowiu lub życiu.

O tym pomyśle napisaliśmy w czwartek w Super Nowościach. Nie spodziewaliśmy się tak żywego odzewu naszych Czytelników. Niektórzy z Was proponowali, żeby redakcja nagłośniła ponownie pomysł kodu ICE.

Przypominamy więc, że ICE - In Case of Emergency, czyli ''w nagłym wypadku'' - pomysł, aby jeden, dwa numery telefonów do najbliższych kodować w swojej komórce tymi trzema literkami, zrodził się wśród włoskich ratowników. Kiedy ratownicy pojawiają się na miejscu wypadku, a porozumienie się z poszkodowanym jest utrudnione, a czasem wręcz niemożliwe, tylko szybki kontakt telefoniczny z jego bliskimi pozwala natychmiast zebrać podstawowe informacje, które ułatwiają ratownikom niesienie pomocy. A przecież komórkę ma teraz niemal każdy... I fakt ten trzeba wykorzystać z pożytkiem dla ofiar wypadków i służb ratowniczych.

Dyskusja o sensowności wprowadzenia tego rozwiązania w Polsce toczy się już na wielu forach internetowych, m.in. wśród policjantów, ratowników medycznych i lekarzy, a nawet producentów samochodów.

ANDRZEJ BARAN


http://www.pressmedi.....?u_file=h.txt
  • 0

#2

Danki.
  • Postów: 360
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

ten pomysł moze pewnie uratować życie conajmniej kilku osobom. ale dobrze by było zapisać sobie również w komórce kilka informacji takich jak grupa krwi itp.
  • 0

#3 Gość_nick

Gość_nick.
  • Tematów: 0

Napisano

widziałem juz akcje na forum, na wp też chyba o tym było

przydatna sprawa ale i tak mało ludzi bedzie o tym pamietac.
  • 0

#4

Mentoris.
  • Postów: 225
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zapisanie grupy krwi w komórce jest bezsensowne. Kiedyś byłem w szpitalu w nagłej potrzebie i zachodziła potrzeba przetoczenia mi krwi. Znałem grupę, wraz z czynnikiem Rh, ale dla lekarzy to nic nie znaczyło, bo nie miałem jej potwierdzonej na żadnym oficjalnym dokumencie. Zrobiono ponowne określanie grupy, na zasadzie "że mogłem się pomylić, lub źle zapamiętać." Liczy sie tylko oficjalnie potwierdzony blankiecik z oficjalnego badania grupy krwi"
  • 0

#5

Broken.
  • Postów: 178
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja to mam.
  • 0

#6

qnik1.
  • Postów: 46
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a ja nie...co nie znaczy że nie chce...
Uważacie, że to ma , aż tak duże znaczenie?
wg mnie, gdy ratownicy ratują czyjeś życie, taki działanie ma większy priorytet PO zakończeniu akcji reanimacyjnej
finito
  • 0

#7

Fremen.
  • Postów: 44
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ma to olbrzymie znaczenie... Czasami trzeba podać BŁYSKAWICZNIE jakieś leki a poszkodowany może być na nie silnie uczulony... Rozmowa z żoną/mamą/tatą/bratem/kimkolwiek bliskim może według mnie uratować życie... W kwestii innych urazów, przebytych chorób itp, ktoś może mieć wszczepiony rozrusznik i defibrylator raczej by do zdrowia nie pomógł wrócić... Nie miałem, tu się dowiedziałem, teraz mam :)
  • 0

#8

Vogue.
  • Postów: 34
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ale dobrze by było zapisać sobie również w komórce kilka informacji takich jak grupa krwi itp.


A co, nie pamiętasz?

To mogłoby być bardzo przydatne, na pewno dzięki temu 'ICE' kodu ktoś przeżyje, i to nie jeden raz...
  • 0

#9

KaśkaK.
  • Postów: 108
  • Tematów: 13
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A co, nie pamiętasz?

poszkodowany może być nieprzytomny i pamięć o grupie krwi na nic się nie zda.
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych