Skocz do zawartości


Zbiegi Okoliczności


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Zainspirowała mnie wypowiedź jednego z userów na temat sterowania pogodą.
Opiszę jedną sytuację, która powtarza się od paru lat nagminnie.
Ostatnio bardzo mało wydzwaniam i też bardzo mało osób dzwoni do mnie.
Jest jedna prawidłowość, która sprawdza się w 100%.
Po tygodniu milczenia telefonu - nagle - w jeden dzień mam cały szereg telefonów od znajomych i różnych ludzi.
Dochodzi do takich sytuacji, że te telefony (połączenia) nakładają się na siebie.
Rozmawiam z jedną osobą i słyszę sygnał następnego połączenia.
Jest to strasznie irytujące.
Szlag mnie trafia, że przez tydzień nikt nie dzwoni, a potem mam lawinę połączeń
To zjawisko powtarza się dosyć regularnie i nie potrafię wytłumaczyć dlaczego tak jest.
Czy macie podobne sytuacje w swoim życiu?
  • 0

#2

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja z telefonami nie mam tak co tydzień, ale codziennie telefony od mojej mamy i taty nakładają się lub występują w małym przedziale czasowym. Tak samo mam z smsami od znajomych, kilka dni ciszy a jak już napiszą co słychać to nie wyrabiam z odpisywaniem.
  • 0

#3

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

nom dokladnie to samo u mnie. - tylko na gg np. jak jestem w domu i siedze na kompie to nikt nie pisze
ale jak ide na rower i wracam po 30min to odrazu 55354354365435 wiadomosci
  • 0

#4

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No coś w tym jest, też mi się to często zdarza na gg lub komie, może to ma jakiś związek z podświadomością :hmm: też prawie zawsze jak wezmę koma do ręki (np. wyjme z kieszeni) to akurat wtedy przychodzi sms lub ktoś dzwoni i mam tak prawie zawsze gdzieś 8/10 połączeń :aaa: moze to intuicja :hmm:
  • 0

#5 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

moze to intuicja

Tylko, czy nasza intuicja inicjuje te sytuacje, czy też odbiera sygnały od innych osób, a potem materializuje się sygnalizowana sytuacja?
Nie tłumaczy to też nawarstwiania się tych rozmów telefonicznych.
Wasze doświadczenia nie pokrywają się jadnak tak dokładnie z moimi, bo tu chodzi o inne odcinki czasu.
Przecież jest to wręcz nienormalne (żeby nie rzec paranormalne), aby po tygodniu (czasami dwóch) milczenia ni z gruszki, ni z pietruszki pojawiała się taka ilość połączeń niejednokrotnie nakladających się na siebie.
Raczej racjonalnie ciężko to wyjaśnić.
Zbieg okoliczności?
Tylko dlaczego tak cykliczny, bo te sytuacje powtarzają się nagminnie wg identycznego scenariusza?
  • 0

#6

UnjustifiedMurder.
  • Postów: 45
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja mam tak z gg.
albo np. z moją przyjaciółką w tym samym momencie coś powiemy,
zdarza sie to BAAARDZo często.

albo ja myśle sobie o jakiejś piosence, a ona zaczyna ją nucić
wyjmuje komórke a tu sms.
mam napisać smsa, czy na gg do konkretnej osoby, już wysyłam kiedy to przychodzi wiadomość od tej osoby.

więcej nie pamiętam
  • 0

#7

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kilka razy miałem tak, że trzymając telefon w ręku myślałem o pewnej osobie, a po chwili ta osoba do mnie dzwoni.
  • 0



#8 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

np. z moją przyjaciółką w tym samym momencie coś powiemy,

A dokładnie mówiąc to samo w tym samym momencie.
To jakby sychronizacja fal mózgowych, czy diabli wiedzą czego.
Też chciałem wspomnieć o tym zjawisku, bo uważam, iż jest ono dosyć specyficzne i - o dziwo - powszechne.
Jak to się dzieje?
Jakie mechanizmy są uwalniane, czy też uruchamiane, że dwie osoby - w tym samym momencie - myślą i mówią to samo?
Znam to zjawisko z autopsji i podejrzewam, że wielu z nas miało taki przypadek.
Co mówi o tym nauka?
Te pytanie kieruję szczególnie do sceptyków, którzy na wszystko mają jakieś racjonalne wytłumaczenie, lub wyjaśnienie poparte naukowymi wywodami.
  • 0

#9

LolWuT.
  • Postów: 171
  • Tematów: 10
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zbieg okolicznosci to nic tylko zwykly przypadek, tak wyszlo i nie ma w tym jakiegokolwiek wiekszego znaczenia
  • 0

#10

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie wiem czy ktoś zauważył, ale taka synchronizacja myśli występują najczęściej u rodzęństwa (bliźniąt), lub u osób które się dobrze znają, może podobne postrzeganie świata, podobne rozumowanie danej sytuacji ma tu związek :hmm:

I tak przy okazji LolWuT zauważyłem że ty w nic nie wierzysz jak ty sobie radzisz w życiu z taką postawą do swiata;)

pozdro :drink:
  • 0

#11

Quarges.
  • Postów: 47
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mówienie jednocześnie tego samego z inną osobą lub inne podobne przypadki są związane z silnym emocjonalnym połączeniem między dwoma osobami. Pewnie wszyscy słyszeli o tym, że ludy pierwotne a nawet rdzenna ludnośc w dzisiejszych czasach w Australii oraz Arktyce pozorumiewają się na bardzo dużych odlegościach falami mózgowymi.

A co do wspomnianego na początku tematu przypadku z telefonami to ciężko coś na ten temat powiedzieć...może powiedz coś więcej na ten temat, czy to są weekendy i co ciekawego jest z tym związane ;)
  • 0

#12

LolWuT.
  • Postów: 171
  • Tematów: 10
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I tak przy okazji LolWuT zauważyłem że ty w nic nie wierzysz jak ty sobie radzisz w życiu z taką postawą do swiata;)

Jesli ty za to wierzysz we wszystko co jest na tym forum, to na_pewno radze sobie lepiej od ciebie ;o A to z prostej przyczyny ze nie nadaje rzeczom normalnym, paranormalnego pochodzenia i zamiast wierzyc w paciorki, talizmany, taroty, numerologie i inne bzdury wole racjonalnie myslec i brac sprawy w swoje rece, chyba lepiej na tym wyjde niz np ktos kto idzie z problemami do wróżki? lub traktuje byle przypadek jako znak od boga.

Powiesz "to co ty robisz na tym forum?" a ja odpowiem, ze interesuja mnie takie rzeczy, ale to nie znaczy ze w to wierze. To tak jakbym studiował inną wiarę i kontrował argumentami jej założenia.
  • 0

#13

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dobra spokojnie tylko pytałem :mrgreen: ja też we wszystko nie wierze ;) po prostu po twoich postach odebrałem ciebie jako człowieka bez żadnej wiary w cokolwiek ale dobra to twoja osobista sprawa szanuje to :drink: pozdro.

Dobra wracamy do tematu -

Pewnie wszyscy słyszeli o tym, że ludy pierwotne a nawet rdzenna ludnośc w dzisiejszych czasach w Australii oraz Arktyce pozorumiewają się na bardzo dużych odlegościach falami mózgowymi.


Ja nie słyszałem :o możesz rozwinąć temat?
  • 0

#14

MySiEk.
  • Postów: 19
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dziwnym zbiegiem okolicznosci ;) pojawil sie artykul na ten tamat:
http://www.wiadomosc...nego_34563.html
Czy on coś wyjaśnia. Nie wiem. Pogląd jakiś jest na ten temat.

Według mnie wszystko zalezy od psychiki. No wiecie, taka zależność przyczyna rodzi skutek. A człowiek jako ze jest indywidualistą patrzy i zwraca uwagę na to co chce.
U mnie często też występuje takie coś, że siedzę na GG i nikt nie napisze. innym razem siedzę i nagle wszyscy piszą i nie mogę skoncentrować się na odpowiedziach bo juz sam nie wiem komu co odpisuję. Stwierdzam wtedy, że to po prostu przypadek. Oni mieli czas na to by usiąść do kompa i pisać. Tak jak ja. :mrgreen:
  • 0

#15

Quarges.
  • Postów: 47
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Można sobie poczytać na temat porozumiewania się na odległość:
http://www.apokalips...zosty zmysl.htm

Chciałbym się jednak dowiedzieć od założyciela tematu jak to dokładnie wygląda u niego z tymi telefonami, podtrzymuję zadane wcześniej pytania...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych