Skocz do zawartości


Zdjęcie

Skad Biara Sie Duchy???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1

Nuridan.
  • Postów: 47
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam.
Któregoś razu oglądałem ciekawy film (w zasadzie dokument) o duchach.
Jeden z naukowców powiedział coś co mnie zaintrygowało...
Dokładnie jakaś teoria na temat duchów.
Głosi ona iż duchy...
A konkretniej teren który je otacza, zapisuje w sobie jakąś ilość informacji, energii) i przy odpowiednich warunkach (np klimatycznych) mogą one zostać odtworzone, w konsekwencji ukazują sie duchy....
Nie wiem co o tym myśleć ale, poza teorią powstawania duchów w skutek np. przykrego wypadku, jakiegoś żalu lub niezałatwionej sprawy... Ta wydaje mi sie dosyć prawdopodobna...
Co o tym myślicie????
-------- ----------- ----------- ------------ ------------
Pozdrawiam
  • 0

#2

viatora.
  • Postów: 303
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

heheh :) jezeli mamy dusze to duchy biora sie.... od nas. Po naszej smierci zostaje sie "duchem". Co do energii - czytalam kiedys o tym . Rzeczywiscie ciekawa teoria. Pewnie wiaze sie z emocjami czlowieka, ktory zmarl i np. nie moze rozstac sie: ze swoim domem, ulubiona rzecza, otoczeniem... chyba "powstawanie" duchow - to drugie, ktore wydaje ci sie bardziej prawdopodobne - laczy sie z tym pierwszym "sposobem" - energia. Powiedzialabym, ze istnienie czlowieka to nic innego jak skupisko ogromnej energii, ktora moze sie manifestowac w dowolny sposob w dowolnych warunkach. Czasem nawet mowi sie, ze jakis przedmiot "ma dusze" - czesto dotyczy to domow - niby zwykla budowla, rzecz martwa a czesto sie czuje w niej "cos", czesto wystarczy juz samo spojrzenie na dana rzecz. Wydaje mi sie, ze ma to zwiazek wlasnie z ta energia, ktora gromadzi sie przez laty w danym miejscu, im starsza rzecz lub im bardziej emocjonalne wydarzenia mialy tam miejsce tym bardziej wydaje sie ona charakterystyczna, ciekawa i skrywajaca jakas tajemnice - a przeciez to tylko rzecz.
  • 0

#3

Nuridan.
  • Postów: 47
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawa teoria:)viatora:)
Ale z tego co się orientuję to duch,zjawa czy dusza to to samo...
Wszystkie pochodzą od ludzi.
Choć sam fakt zapisywania sie energij w przedmiotach jest dość kontrowersyjny i bez potwierdzenia, to myślę ze jest bardzo prawdopodobny...
Monza tu sie posłużyć parapsychologia np. pobieranie energij z jakich przedmowie, można to tłumaczyć np w sposób...ze dany przedmiot ma w sobie jakaś ilość energii ale jeszcze "przestrzeń" wolna do której można dopisać "coś jeszcze"...trochę dziwnie i niedorzecznie to brzmi ale ja to tak widzę :)
  • 0

#4

viatora.
  • Postów: 303
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no przecie pisze, ze to to samo...
teoria o "zapisywaniu sie" energii wcale nie jest niedorzeczna... caly swiat sklada sie z szeroko pojetej energii, bez energii raczej nie byloby nic, ani otoczenia, ani nas. Wszystko sklada sie z czasteczek, atomow, ktore sie przeciez do siebie przyciagaja. Bez tego wszystko rozpadloby sie w drobny mak, a i ten "mak" pewnie by sie rozlecial jesli nie byloby sily - energii - ktora pozwalalaby sie laczyc elementom w pewna calosc. Istnieje teoria (i to dosyc znana) ktora mowi, ze ludzkie mysli to rowniez skupisko energii - a wydawaloby sie, ze to cos, co w rzeczywistosci nie istnieje i jest jedynie abstrakcja. Dusza ludzka to rowniez energia. Nie wiem czy wierzyc np w prawdziwosc i skutecznosc uzdrawiania ludzi przez bioenergoterapeutow ale jesli sa tacy, ktorzy to potrafia - to mozna wiec przekazac czesc "siebie" drugiemu czlowiekowi - czyli czesc dobrej, pozytywnej energii. Tak samo w wyniku przywiazania sie do jakiejs rzeczy mozna widocznie przekazac jej czesc swojej energii. Ja to widze wlasnie w ten sposob - ze ta energia to nie zaden "sposob powstawania duchow" - bo jesli chodzi o ludzi to sposob jest raczej jeden (nasza smierc), a ta energia to nic innego jak my. Nie wiem czy wyrazilam sie jasno lub chociazby z sensem bo nigdzie o tych teoriach dokladniej nie czytalam, tak mi sie po prostu wydaje. Przypomniala mi sie ta krotka historia o ktorej czytalam i w ktorej zakladano, ze sprawca jest energia - chodzilo o pozar jakiegos domu i lalke, ktorej wlascicielka byla dziewczynka,ktora splonela w pozarze (razem ze swoimi rodzicami). Nie wiem jak ale ta lalka nie splonela - z tego co pamietam to chyyyba w domu byl jeden jakby ukryty pokoj do ktorego ogien sie nie dostal i po wprowadzeniu sie do odtworzonego budynku (jakos tak, nie splonal on doszczetnie) innej rodziny rowniez z corka - dziewczynka znalazla ta lalke i bardzo ja polubila (przypuszczalnie do lalki tej bardzo przywiazana byla dziewczynka, ktora zginela). "Bez przyczyny" dom zamieszkany przez nowych lokatorow rowniez stanal w plomieniach i to jakos bylo powiazane wlasnie z ta lalka i faktem, ze poprzednia dziewczynka byla do niej bardzo, bardzo przywiazana - ale kurcze juz nie pamietam szczegolow ani tytulu ksiazki :/
ps edit - acha to bylo chyba cos takiego ze jakby przez ta lalke nowa dziewczynka miala "przeblyski" i widziala poprzedni pozar, jego przyczyne czy jakos tak i to uratowalo zycie nowym lokatorom.
  • 0

#5

(-XeX-).
  • Postów: 73
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wdg. mnie duchy, mary itd. to ciała ektoplazmatyczne, które składaja się głównie na energię, chcące się za wszelką cenę utrzymać na świecie. Pomyślcie - ducha kosztuje to napewno dużo energii, by się ujawnić. Ale po co? To ona przecież właśnie trzyma go na świecie? Właśnie dlatego że go trzyma na tym świecie to musi ja uzupełniać... jak? To proste - najbardziej człowiek traci siły gdy się czegoś boi. One o tym wiedzą. Dla nich ludzie są jak baterie, zrobią łuu, poruszą jakimś przedmiotem - znaja też nasze lęki przed ciemnością.... i sie żywią. Ale to tylko moja teoria...
  • 0

#6

Quarges.
  • Postów: 47
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przedstawiłem podobną teorię w innym temacie na forum ;) Moim zdaniem duchy naszych krewnych to tylko echa energetyczne, łudząco podobne do owej osoby jednak tylko pozornie...można łatwo zauważyć że duchy nie rozwijają się, nie zbierają nowych doświadczeń i są dokładnie takie jak w momencie śmierci...wszystko jest faktycznie związane z energią.

Inną sprawą są poltergeisty które według mnie mogą mieć dwa wytłumaczenia:
- są one wywoływane przez człowieka, ktory nieświadomie włada telekinezą, a o wyniki tego posądza ducha
- do naszego świata przenika świadomość istoty z innego wymiaru (na takiej zasadzie jak ludzie przenoszą się do innych wymiarów tj. buddyści podczas medytacji, indianie, ćpuny przy zażywaniu niektórych narkotyków)
  • 0

#7

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Sa trzy rodzaje duchów..
Albo niższe Ja, albo średnie albo oba połaczone (te duchy rzadko opetuja)..
Ale teoria że materia zachowuje jst prawdziwa.. Własnie to zjawisko wykorzystuje kazdy psychometryk..
  • 0

#8

Nuridan.
  • Postów: 47
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A swoją drogą jestem ciekaw czy jeśli np. duch, związany ze starym domem powracać do niego z za grobu.
TO jeśli np teren (z domem) zostanie zrównany z ziemia (zniszczony po prostu).
To duch dalej będzie trzymać sie tego miejsca? I gdy ludzie w nim mieszkający odejdą?
Wiec duch nie będzie miał skąd czerpać energii do swojego bytowania na świecie.
Słyszałem że duchy mogą podróżować za ludzmi, ale chodzi mi konkretnie o zapis energii w materii.
Pozdro.
  • 0

#9

Pellenor.
  • Postów: 31
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kiedyś przyjaciółka powiedziała mi że ludzie to energia na odpowiednim poziomie wibracji..Gdy umieramy nasze wibracje się zwiększają i jesteśmy niewidoczni dla innych..Jedynie ludzie z rozwiniętym trzecim okiem potrafią nas dostrzec ponieważ widzą(jakby nie było) stworzenia astralne...Jeśli duch pojawia się w jakimś miejscu to znaczy że jeszcze nie osiągną odpowiedniego poziomu energetycznego...KiCHu :) To co napisałes to filozofia Kahunów :) Wierzą że człowiek składa sie z niskiego Ja(instynkty np głód), średniego Ja(intuicja, sumienie) oraz wyższego Ja(moce boskie) Z tego co wiem jest inny podział duchow ale nie pamiętam go więc lepiej nie będę pisał bo jeszcze jakieś bzdury stworzę :) Jestem jednak przekonany że istnieje coś takiego jak duchy "ciężkie" które można zobaczyć np na cmentarzu...To takie duchy najbardziej podobne do ludzi..Chyba bardzo musieli cierpieć w chwili śmierci :/
  • 0

#10

Cha0s.
  • Postów: 24
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Też o tym slyszalem, że uczucia towarzyszące strasznej tragedii ludzkiej - wywieraja wielki wplyw na otoczenie... za czym idzie dusza zmarłej osoby pojawia sie co jakis czas... GDYŻ WSZYTSKO JEST ENERGIĄ :cafe:

Od strony Fantastyczno-Nuakowej - mozna by na ta teorie spojrzec jak na Hologram, który sam sie odtwarza...
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych