Skocz do zawartości


Zdjęcie

Znaleziono Szczątki Ludzkie Sprzed Miliona Lat


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#31

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Którzy kreacjoniści twierdzą że świat ma 5000 lat???
Jakiś przykład proszę - oprócz ortodoksyjnych żydów dla których jest teraz rok 5767 od stworzenia świata.
  • 0

#32

LolWuT.
  • Postów: 171
  • Tematów: 10
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie ma tak, ze "ktorzy" jesli ktos jest kreacjonista to tak mysli bo takie są zalozenia kreacjonalizmu! Nie przecze ze ktos wierzy wybiorczo, wyciaga sobie troche z tego i troche z tamtego... Ale kurde, przedewszystkim powinno sie znac pojecia :o
  • 0

#33

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No chyba raczej nie znasz się na sprawie. Poczytaj sobie trochę o kreacjonizmie - już w pierwszym byle jakim opracowaniu zobaczysz jak różne nurty są reprezentowane w kreacjonizmie a nurt uznający wiek Ziemi na 5000 lat jest marginesem.

Ja jestem kreacjonistą - uważam że fizycznie człowiek jest dziełem ewolucji natomiast psychikę zawdzięczamy obcym genom. To też jest kreacjonizm.
  • 0

#34

LolWuT.
  • Postów: 171
  • Tematów: 10
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

przeczytalem to co jest na wikipedii(chociaz tam mowi sie o 6000 tys lat), nie sadze by byla tam pomylka + widzialem duzo nakreconych wykladow prowadzonych przez kreacjonistow na temat wlasnie powstania swiata. Nie myl swoich przekonan z kreacjonizmem, fakt zaklada on to ze ziemie stworzyl bog ale oprocz tego ma on swoje zasady i twierdzenia!
  • 0

#35

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Już ja dobrze wiem jakie mam poglądy i nie musisz mnie uświadamiać bo coraz częściej widzę że ty się mylisz i piszesz rzeczy o których nie masz pojęcia :D

W polskiej wikipedii jest słabe opracowanie bo nie uwzględnia wielu aspektów które istnieją w kreacjonizmie. Już opracowanie w anglojęzycznej wiki jest lepszy: http://en.wikipedia....iki/Creationism bo pokazuje że teoria inteligentnego projektu zawiera sie w kreacjonizmie. Ja właśnie jestem zwolennikiem teorii inteligentnego projektu. Chyba że wiesz lepiej kim jestem :D
  • 0

#36

LolWuT.
  • Postów: 171
  • Tematów: 10
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

kreacjonizm jako pojecie surowe jest dokladnie tym czym ja powiedzialem ze jest, faktem jest tez to ze jesli dodasz do niego 2 wyrazy "inteligentnego stworzenia" to zamienia sie juz w calkowicie inne pojecie... Wiec nie rob ze mnie głupa na siłe, bo to ty przedstawiles sowj punkt widzenia jakby był jedynym mozliwym.

P.S. Argumenty kreacjonizmu inteligentnego stworzenia wcale nie sa inteligentne i w wiekszosci sa wyssane z palca np

-Swiatlo z gwiazd dociera do ziemi miliony lat, wiec skoro swiat ma od 5 do 10 tys lat to niepowinnismy widziec gwiazd na ziemi
-kracjonisci tlumacza to sobie tak ze bog stworzyl gwiazdy razem z swiatlem juz na drodze do ziemi... co jest kompletnym nonsensem...
  • 0

#37

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Człowieku, co ty mi za kit wciskasz na siłę :D Wiem co myślę, wiem jakie mam poglądy i umiem je nazwać - jeszcze raz sobie przeczytaj co tu jest napisane i nie wciskaj mi głupot o jakimś świetle gwiazd bo ja w ogóle o tym nie mówię: http://en.wikipedia....iki/Creationism
Inteligentny projekt to kreacjonizm czy ci się to podoba czy nie. To że coś nie pasuje do twojego widzimisię to nie znaczy że tego nie ma.
  • 0

#38

LolWuT.
  • Postów: 171
  • Tematów: 10
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

chyba raczej tobie cos niepasuje, bo mylisz pojecia. Jest wiele odlamow kreacjonizmu, tak samo jak wiele odlamow chrzescijanstwa.
  • 0

#39

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie, znalezienie tych szczatkow ma takie samo potwierdzenie w rzeczywistosci jak kreacjonizm. Ludzie nie lykajcie bezkrytycznie tego co przeczytacie, niewazne czy jestescie kreacjonistami czy ewolucjinistami.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych