Skocz do zawartości


Zdjęcie

Znaleziono Szczątki Ludzkie Sprzed Miliona Lat


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#1

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Znaleziono szczątki ludzkie sprzed miliona lat


Syryjscy i szwajcarscy archeologowie znaleźli w okolicach Tadmuru w środkowej Syrii szczątki ludzkie i zwierzęce, które mają ponad milion lat - poinformowała w czwartek syryjska agencja prasowa SANA.

Kości, odkryte koło osiedla Bir Al Hamel, uważanego za miejsce "najstarszych w Syrii prehistorycznych znalezisk", należą do ludzi, którzy żyli w tamtejszych jaskiniach milion lat przed Chrystusem, oraz do wielbłądów, gazeli i słonia.

Wielbłąd sprzed miliona lat był dwukrotnie większy od obecnie występującego - powiedział dyrektor ekipy badawczej, Walid Asad, cytowany przez agencję SANA.
KLIK

Czy ten fakt da się pogodzić z naszą wiarą lub z religią?
  • 0

#2

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ciekawie, zawsze czytam twoje tematy bo można się dowiedzieć sporo rzeczy tylko teraz chyba działy pomyliłeś? To już tak z przyzwyczajenia. hehe
  • 0

#3

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Żbikuś

tylko teraz chyba działy pomyliłeś?

Też miałem wątpliwości,ale jest pewien związek tematu z religią,która zakłada,że człowiek został stworzony na Ziemi kilka,czy kilkanaście tysięcy lat temu.Świadkowie Jehowy mają co do tego faktu dokładniejszą datę.A tu się okazuje,że człowiek istnieje już milion lat.Trudno mi sobie wyobrazić tak wielki szmat czasu.Wierzę w istnienie Atlantydy,ale to było około 15000-30000 lat temu.Milion lat istnienia człowieka na Ziemi stawia religię katolicką pod dużym znakiem zapytania,przynajmniej jeśli chodzi o nasze stworzenie.
  • 0

#4

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Fakt, powiązanie jest. Mogłes to bardziej podkreslic naprzykład dodając jakiś komentarz bo mogli by ci to sprzątnąć z tego działu.
  • 0

#5

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Masz rację. Jutro zgodnie z Twoją sugestią dodam w ramach edycji jakiś komentarz,żeby to lepiej pasowało to tego działu.
  • 0

#6

m4r1u5z.
  • Postów: 178
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a moze to tylko jakies czlekoksztaltne malpiszony? jest jakas nadzieja? ;>
(w sumie, ja i tak mam swoja wizje na temat swiata i jego korzeni)


#down
oj za duzo pisania ; )
ale cos w stylu, ze Bog stworzyl cos ludzkiego, tego malpoksztaltnego ludka, ktory ewoluowal do obecnej formy. idealne polaczenie teorii ewolucji z ta biblijna : ) a co do tych kilkunastu tysiecy lat ? ocb? mimo, ze nie wiem to znajac mnie i tak bedzie - przenosnia ! ;>
  • 0

#7

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

(w sumie, ja i tak mam swoja wizje na temat swiata i jego korzeni)

Przedstaw ją :)


Już wiele razy było mówione że KK potrafi się dostosowywać, uważam że i w takim przypadku byłby w stanie się jakoś do tego ustosunkować. Ewentualnie zachowałby milczenie.
  • 0

#8

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Co to ma z Wiarą i Religią wspólnego? Chyba już nie ma na świecie religii która neguje odkrycia naukowe. Księża z obserwatorium watykańskiego uważają nawet ze jest wielce prawdopodobne istnienie inteligentnego życia w kosmosie http://www.paranorma...

A te szczątki o niczym nie świadczą - kolejny małpolud jakich wiele było na świecie. "Ldzkie" to on miał co najwyżej włosy :D
  • 0

#9

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A te szczątki o niczym nie świadczą - kolejny małpolud jakich wiele było na świecie. "Ldzkie" to on miał co najwyżej włosy :D

Widzę, że widziałeś te szczątki i je przepadałeś, spox.
  • 0

#10

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ejael się zna w końcu na wszystkim, a sprawy, które mieszają w jego religii obraca w żart ;)

Ciekaw jestem bliższych faktów, jeśli chodzi o temat.
  • 0

#11

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Oczywiście że sie znam - człowiek współczesny istnieje od około 250 tys. lat. Wszyscy wcześniej (a także dwa gatunki później jak neandertalczyk i homo florensis) to tzw. hominidy, czyli człowiekowate - małpoludy które były biologicznie spokrewnione z człowiekiem ale nie byli to ludzie.
A w tym artykule dziennikarz wykazał się ignorancją i brakiem wiedzy bo pewnie przeczytał że odnaleziony to hominid np. Homo erectus i napisał ze odnaleziono "szczątki ludzkie" :D Najstarsze znaleziska hominidów datowane są na 2 miliony lat więc 1 milion to żadna rewelacja jeżeli chodzi o wiek - bo jeżeli chodzi w ogóle o odkrycie to jest ono cenne bo takie szczątki odkrywane są niezwykle rzadko.

Gdyby rzeczywiście odnaleziono szczątki ludzkie sprzed miliona lat to jedynie potwierdzało by teorię kreacjonistyczną - że człowiek został stworzony.

Dziennikarz nie rozumiał o czym pisze (a wystarczyło by trochę poczytać) a wy łykacie takie głupoty jak pelikany :D I kto tu jest śmieszny? :D
  • 0

#12

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Podałbyś linka gdzie znalazłeś dokładniejsze informacje odnośnie tego znaleziska.
  • 0

#13

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Eee a ja się w szkole uczyłem że najstarsze szczątki hominidów pochodzą sprzed 4,5 - 6 milionów lat wiec te odnalezione mające milion to jakieś młodziki ;)

rewelacja by była gdyby to zaiste były szczątki homo sapiens sapiens, który według ówczesnej wiedzy ma jak napisał Ejael ok 250 tyś lat.
  • 0

#14

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To niestety żadna rewelacja poczytaj książkę zakazana archeologia oraz biblię ktoś dał ci rozum żeby z niego korzystać znajdziesz wiele wspólnego w tych książkach :drink:
  • 0



#15

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja? Przecież angelo podał źródło w pierwszym poście....

O BOŻE! :D Hahahahaha dotarłem do źródła informacji z syryjskiej agencji informacyjnej... To co zrobił polski dziennikarz to żal i debilizm do kwadratu :D

Oryginalna informacja z agencji SANA:

Animal Bones and Flint Tools Found in Archeological Site in Palmyra
Monday, July 16, 2007 - 05:55 PM


Palmyra, (SANA) – The Syrian-Swiss archeological expedition started work for this season in Bir al-Hamel in the Palmyra semi-desert.

According to the Swiss expedition director, this site which dates back to 1 million years BC is one of the oldest civilization sites in Syria, composed of several layers of earth stacked one over the other and are 30 meters high.

The site contains flint artifacts and bones of animals that used to inhabit the region such as the camel, the gazelle and the elephant, in addition to human bones from the period when humans lived on hunting and gathering and resided in caves and straw tents.

Director of Palmyra Archeology Department Walid Asaad stated that the camel bones found at the site indicate that this camel was twice the size of modern camels, and that it is native of the Syrian semi-desert and that it lived in it 100 thousand years ago then migrated to Asia and North Africa, contrary to previous scientific theories.

He also pointed out that the site contains tools and blade made of flint that indicate to the development of methods of manufacturing and sharpening flint in prehistoric times.

H. Sabbagh, Mazen

Źródło: http://www.sana.org/...7/16/129308.htm

czyli:
1. Nie ma kości ludzkich tylko narzędzia krzemienne
2. Znaleziono kości wielbłądów sprzed 100 tys. lat ale nie kości ludzkie
3. Na milion lat datowane są najstarsze pokłady ziemi na tym stanowisku archeologicznym...

Już nie wspomnę że te wielbłądy zostały odkryte w zeszłym roku: http://www.sana.org/...09/25/70073.htm

HAHAHA :D Nie mogę... Wierzcie dalej polskim dziennikarzom, odkryjemy krasnoludki! :D Hahaha
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych