Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mowa odwrotna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
546 odpowiedzi w tym temacie

#61

mithrandir.

    Pan Satyros

  • Postów: 531
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Postawiłem na hip-hop i wybrałem swego czasu dość znany kawałek Jedem Osiem L - "Ile dałbym by zapomnieć cię"


To mi raczej nie wygląda na hiphop :surprised:
  • 0



#62

dis.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hip-hopolo - wiem :smile: Poprostu chciałem poszukać w czymś co było/jest polpularne i nie ma dużo muzyki, która mogłaby zagłuszać. Przeważnie (tak mi się wydaje) zjawisko to występuje w znanych piosenkach, znanych zespołów.
  • 0

#63

Struś.
  • Postów: 86
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A skad zespol wie, ze ta piosenka bedzie znana? Pomyśl trochę :-D
  • 0

#64

dis.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A skad zespol wie, ze ta piosenka bedzie znana? Pomyśl trochę :-D


No, cóż masz rację ale może właśnie na "mowie odwrotnej", która jest nieświadoma (dla autorów), polega sukces tych utworów. Słuchacze podświadomie coś odczytują, intyguje to ich i chcą tego słuchać częściej. Może i nie mam racji, ale kto ma jaką kolwiek rację jeżeli chodzi o zjawiska paranormalne?
  • 0

#65

MatoIto.
  • Postów: 635
  • Tematów: 4
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Normalnie satanisci i słuchaj tu muzy z tekstem to do głowy dostaniesz nawet nie bedziesz wiedział czemu :surprised:
  • 0

#66

Struś.
  • Postów: 86
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Taki przekaz podprogowy chyba nie dziala...

[ Dodano: 2006-07-14, 16:19 ]
Tak VTW ktos pisal, ze przekaz od tylui zawsze bedzie w ojczystym jezyku mowiacego. A jak ja powiem np. słowa Amstronga o tych krokach, to juz nie bedzie slychac przekazu? :smile:
  • 0

#67

ddawidek89.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a ja wam podam taki przykład , puście do tyłu 'baby one more time' B.spears ... i w momemncie gdy w refrenie jest 'my loneliness is killing me and i must confess' (samotnosc mnie zabija i musze protestować) od tylu slychac 'come sleep with me, i'm not too young' - czyli: 'choć przespij sie ze mna nie jestem za młoda' :) hmmm
  • 0

#68

Mrozik.
  • Postów: 32
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mowa odwrotna to bodjaże odmiana padaczki czy jeden z jej objawów. Znajomy moich rodziców był wojskowym i pewnego dnia kiedy z kolegami z jednostki sobie siedzieli i rozmawiali jeden z nich zaczął się dziwnie zachowywać, zaczął gadac od tyłu, najpierw mysleli, że się wygłupia ale on steacił przytomność. Zadzwonili po karetkę i okazało się, że chłopak ma padaczkę...I ot całe wytłumaczenie zjawiska gadki od tyłu...nie życze nikomu takiej choroby...

[wszystko co zostało zapisane powyżej jest to fakt autentyczny]
  • 0

#69

Afganka.
  • Postów: 102
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla mnie to bardzo zagadkowe zjawisko. Jakiś czas temu już o tym słyszałam i zaczęłam włączać różne piosenki od tyłu. Pidżamke włączyłam, to nic nie było słychać, tzn jakby Grabaż w obcym języku śpiewał, ale ciarki mi przeszły po plecach jak słuszałam Ramony "jak to widzisz" czy coś takiego :smile: Nie pamiętam dokładnie jak to szło od tyłu, no ale brzmiało to nieprzyjemnie. Ciekawa sprawa, a w internecie jest bardzo mało na ten temat, szczególnie na polskich stronach :argue2: Ja mam taką mini fobie, że jak oglądam tv, to boje się że w każdym filmie jest przekaz podprogowy, obrazek lub hasło wyświetlane na ułamek sekundy który karze mi zachowywać się tak a nie inaczej :ble: Jak usłyszałam o mowie odwrotnej, przez jakiś czas bałam się słuchać muzyki, ale długo bez niej nie wytrzymałam ;-)
  • 0

#70

Mrozik.
  • Postów: 32
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem czego tu się bać...gadanie od tyłu może byc smieszne --->>Mars---->>Sram....
  • 0

#71

Afganka.
  • Postów: 102
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Odsłuchaj sobie od tyłu piosenkę Starway to heven, to zobaczysz że wcale nie jest tak śmiesznie :smile: Nie wiem, mnie to jakoś przeraża, w ogóle strachliwa jestem. Np w nocy jak słucham muzyki z odtwarzacza to nigdy nie włączam na piosenkę "Droga na brześć" bo to leci tak:"Droga na Brześć, 666, trzymaj się cześć, trzymaj się..." I mam stracha że coś się stanie jak usłysze to 666 :lol : No ale to już takie durne odchyły:)
  • 0

#72

Vodzus.
  • Postów: 65
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A właśnie to nieprawda, wmawiacie sobie ten tekst w Stairway to Heaven. Tam nie ma nic wyraźnego, to tak, jak patrzenie w chmury i widzenie ciastek, kogutów itp.
  • 0

#73

ziabojler.
  • Postów: 217
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

5 linijek urojonego tekstu :]
  • 0

#74

Vodzus.
  • Postów: 65
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ALe to są przypadkowe zawirowania dźwięku, które nic nie oznaczają. Nie tak, jak w twórczości Eminema, czy Spears.
  • 0

#75

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Postanowiłam to wypróbować, włączyłam internetowe radio żeby nagrać jakąś piosenkę - akurat leciała piosenka "Ich marzenia" Oddziału zamkniętego.
Nagrałam to na windowsoskim rejestratorze dźwięku i odwróciłam - piosenka brzmi:

Kiedy światem zacznie rządzić człowiek,
kiedy matki pokochają dzieci,
kiedy miłość ludzie puszczą w obieg,
kiedy spalą już do reszty śmieci.

Poczujesz, poczujesz, poczujesz,
jak dużo dzieli cię od innych.

Kiedy w klatkach zamkną całe zło,
gdy zaświecą na niebiesko słońca,
kiedy wreszcie ci przypomni ktoś,
jak to było przed początkiem końca.

A po odwróceniu usłyszałam wyraźnie:

Dziś pniedzy zero czujo a wy mieć
Bo wom brzuchy burczą i mi też
Dziś biedno jo choć opisany dziek
Giebączkich marzeń czas nie walczy dnieć

Chyrdli Ha
Chyrdli Ho
Chyrdli Ho
Hej duzu duzu haj
Seju znów
Seju znów
Seju znów

A spodnie tworzą kreską im pod
AJ!!!
Stąd ty możesz widzieć,że ty też
A non stop syczy na most węża syk
W polsce masmun ma smak aptyty


Jak to usłyszałam to o mało nie poryczałam się ze śmiechu. Wygląda na to, że gościu jak to śpiewał był bardzo głodny :lol : .
Swoją drogą całkiem nieźle to wyszło w tej piosencie - osobny przebój można by zrobić z odwrócenia tej piosenki. Naprawdę trzeba to usłyszeć! Jak mój internet zacznie chodzić szybciej (chyba śnię, to nigdy się nie stanie) to dam na neta mp3 z odwróconą tą piosenką. Chyba ze ktoś inny wcześniej to zrobi. (ładnie proszę ;-) )
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych