Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mowa odwrotna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
546 odpowiedzi w tym temacie

#511

LS-D.
  • Postów: 132
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No raczej chyba nie bujda.


przesłuchałeś kawałki behemotha które podałem. To działa na identycznej zasadzie, mózg układa sobie wyrazy "bliskodzwięczne" i przyporządkowuje je do dobrze nam znanych z naszego języka, przez co wychodzi ta owa "mowa odwrotna". Ot całe halo.
  • 0

#512

Ban.
  • Postów: 352
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jest jedna znacząca różnica. To co można usłyszeć w +/- ma sens, to co można usłyszeć w kawałkach behemota sensu nie ma. :)
  • 0

#513

LS-D.
  • Postów: 132
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ma sens ?? z tego co pamiętam z kawałka +/- to jego "odwrotny" sens był na poziomie tych z "polskich" tekstów behemotha. No chyba, że Ty widzisz w tym sens, jeśli tak to powiedz jaki. Oczywiście należałoby tutaj dodać, że dużo "ROBIĄ" dla tego backmaskingu dodane napisy.
  • 0

#514

MałoLat.
  • Postów: 68
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

temat rzeka. Dla mnie caly ten backmasking jest bez sensu. Po 1 interpretujemy to co zostało puszczone od tyłu na swój własny sposób. Po 2 doszukiwanie się w tym czegoś zamierzonego przez autora jest głupie [myslicie ze on to zamierzyl celowo?]. Po 3 jak sami widzicie najprostsze kawalki ktore sa pisane na luzno bez zadnego glebszego przeslania puszczone od tylu niosa nam takie slowa.

Sprobojcie ulozyć chociaż 1 wers, ktory bedzie mial sens puszczony normalnie i ten "ukryty" przekaz puszczajac to od tyłu.

dajcie sobie z tym spokoj, nie ma w tym nic niesamowitego. Taka jest ludzka mowa. Dziekuje do widzenia.
  • 0

#515

SonyKony.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W "Plus i Minus" pod koniec jest wers "[...] weź odsłuchaj to [..] od tyłu, od końca [...] w grudniu.
Jest to mało słyszalne, ale jednak. Jakby co, nie ja to odkryłem ;p. A jak wiadomo, Magik popełnił samobójstwo w grudniu..

Mam prośbę : mógbły ktoś odwrócić kawałki Lipali - Jeżozwierz, Illusion - Nóż i Acid Drinkers - Blues Beatdown? Bo wydają mi się idealne do umieszczenia przekazu jakiegoś ;D. Z góry dzięki i pozdro.
  • 0

#516

rozinho.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po przeczytaniu postów w tym temacie, zainteresowałem się backmasking'iem. Odsłuchałem od tyłu kilka piosenek Firmy i Paktofoniki ( posłuchajcie od tyłu '' Nowiny " :] ), lecz nic ciekawego nie znalazłem. W piosence Lil' Wayne'a - Lollipop możemy usłyszeć zdanie " She gives me colours ", ale to tylko taka ciekawostka. To moje pierwsze znalezisko i jestem z niego zadowolony :mrgreen:
  • 0

#517

Perss.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może niektórzy z was tego nie wiedzą, bo ja np przeczytałem 10-11 stron tego tematu i nie ma tu nic o tym, że Pink Floyd specjalnie nagrali przekaz od tyłu, i jak ktoś puścił piosenkę od tyłu to słyszał gratulację dla siebie, za znalezienie przekazu :).
  • 0

#518

Mortician.
  • Postów: 17
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dark Lotus w prawie każdym kawałku ma odwróconą mowę.
Ale i tak wszystko pobił wers:

"sterces on si ereht kcuf"
Play that backwards for secret info


  • 0

#519

Perss.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Postanowiłem kontynuować czytanie tematu i padło pytanie czy Led Zeppelin propagowało satanizm. Tak, gitarzysta Jimmy Page podobno praktykował czarną magię i okultyzm(czy jakoś tak). No cóż, trudno uwierzyć że w tak pięknej piosence(nie mówiąc już o solówce) można doszukać się czegoś takiego xD.
  • 0

#520

MrTrouble.
  • Postów: 25
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak sobie słuchałem nowej piosenki Mandaryny - AOK, która jest jakimś mózgojebem. Brzmi jak puszczona od tyłu i w ogóle... No właśnie. Czemu by więc nie przesłuchać jej od tyłu?


http://osek.wrzuta.p...-_aok_backwards

0:56 - "Bo będę po was"
1:32 - "Nie, nie ma, nie, nie ma"
2:10 - "I to jest, to jest, i to jest"

Takie coś ja słyszę, może ktoś z was usłyszy jeszcze coś innego? :)
  • 0

#521

Adek_33.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sprawdźcie Słonia od tyłu :D
  • 1

#522

SeKu.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witajcie, jestem na tym forum nowy, lecz zaciekawiła mnie jedna strona, otóż czytałem o planach 3 wojny światowej i napotkałem się na link :
Rock'n'Roll - szatańska muzyka... na tej znowu stronie znalazłem stronę z piosenkami znanych osób jak Lady GaGa lub Michael Jackson od tyłu.
A więc, żeby nie owijać w bawełne http://jeffmilner.com/backmasking.htm to jest link.
Widzicie, wystarczy się przysłuchać aby usłyszeć przekazy, są tam też napisane słowa od przodu i od tyłu. Jednak osoby które mają problemy z j. angielskim mogą uważać to za przesadę.
Najbardziej znanym utworem tam jest Stairway to Heaven Led'a Zeppelin'a , jak sama nazwa wsazuje, utwór "Religijny" czemu to podważyłem? otóż pojawia się tam tekst
(w tłumaczeniu, od tyłu)
"O tutaj mój słodki szatanie. Ty, którego mała ścieżka zasmuciłaby mnie, którego mocą jest szatan. On da swoim naśladowcom 666, w miejscu, gdzie była mała narzędziownia w której czynił nas cierpiącymi, smutny szatan."
Widzicie sami, czy oni chcą nam coś tym przekazać? Myślę że tylko niektórzy, jak właśnie Led czy też Zespół Pink Floyd w utwórze Empty Space

Prawdziwy tekst jest niezrozumiały, jednak od tyłu brzmi on:

Gratulacje. Właśnie odkryłeś ukrytą wiadomość. Proszę wyslij swą odpowiedź do "Old Pink", uważaj na śmiesznej farmie(?). Chalfont

a więc, to były zapewne przygotowania do takich oto wiadomości.
Jednak dziwne było to, że zobaczyłem tam Lady GaGa, czy Michaela Jacksona, ponieważ gdy posłuchałem tekstu piosenki "paparazzi" od tyłu, pomyślałem, że to całkiem niezłe, lecz gdy się przysłuchałem i zobaczyłem tłumaczenia...

"Evil save us, the stars above, above... we model it on the arts of Lucifer"
czyli:
"Zło ocali nas, gwiazd powyżej, powyżej... na wzór sztuki Lucyfera"

Tutaj, czyli u Gagi słychać ten przekaz bardzo wyraźnie, dokładnie, więc, czy można uznać, że GaGa jest Antychrystem?

Lub, w tekscie Nieżyjącego już Michaela Jacksona "Beat it" słychać

"I belive it was satan in me"
czyli:
"Wierzę że to był szatan we mnie"

gdy oryginalny tekst brzmi:

"tell you it's fair so beat it."

Lecz w niektórych tekstach to poprostu absurd...
Przykład? Pokemon Rap....

Słyszeliście Piosenkę Gotta catch'em all?
Od tyłu brzmi ona : I love satan.

Widzimy tu nawet zachęcanie małych dzieci do satanizmu...

Gdy zauważyłem tam na liście piosenkę Eminema, myslałem że to jakies zabobony, ponieważ lubie tego rapera, ale gdy usłyszałem od tyłu piosenkę "My name is" podejrzenia znikły, bo od tyłu piosenka to nic złego, właściwie powtarzający się tekst "It's Eminem" + końcówka "up"


W piosence Britney Spears też słychać wyraźnie przekaz, tym razem mało związany z szatanem, w piosence "Baby one more time"
Oryginalny tekst:
"With you I lose my mind give me a si..."
Od tyłu:
"Sleep with me, I'm not too young".
czyli:
Prześpij się ze mną, nie jestem za młoda.

Lub w utworze Grupy Queen - Another One Bites the Dust

Normalnie:
"Another One Bites the Dust"
"Another One Bites the Dust"
"Another One Bites the Dust"
"Another One Bites the Dust"
Tyłem:
"It's fun to smoke marijuana"
"It's fun to smoke marijuana"
"It's fun to smoke marijuana"
"It's fun to smoke marijuana"

czyli to samo co:
Fajnie jest palić Marichuanę

Z kolei w piosence The Doors - Break On trough normalny tekst brzmi:
"Treasure is here"
czyli "skarb jest tutaj"
a odwrotnie:
"I am satan"
czyli... "jestem szatanem"

Więc widzicie, ile zła jest w niektórych nawet banalnie głupich piosenkach?

Ps. Przepraszam za niektóre złe tłumaczenia, moiżliwie proszę o poprawę
Ps2. Przepraszam że bez BB code, fotek, itd. ale to mój pierwszy taki większy temat
  • 1

#523

Imb.
  • Postów: 394
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Pff... Dla mnie, doszukiwanie się czegoś na siłę w piosenkach puszczanych od tyłu to, bez obrazy, ale jednak, czysta głupota; no, chyba że taki backmasking to był celowy zabieg. Nie rozumiem, dlaczego ludzie puszczając JAKĄKOLWIEK piosenkę od tyłu, zawsze słyszy tam tylko gadki o szatanie, a nie np. czegoś o Bogu, jakichś proroczych tekstów, czy reklam ( :D). I nieważne, czy zrobi się tak z kawałkami Metallica'i, Behemotha, Iron Maiden, Queen, Paktofoniki, Tokio Hotel czy Biebera - musi, po prostu musi być tam pieśń ku czci szatana.
No, ale wiadomo - jak człowiek chce coś usłyszeć, to to usłyszy, niezależnie od okoliczności. Ciekawe, co by było, gdyby puścić przemowy jakichś znanych osobistości od tyłu - dowiedzielibyśmy się, kim naprawdę są ("<niezrozumiały bełkot>...money, money, money, satan, satan, ave satan, money, satan, money, satan, war, satan, money..." itd.) :D
  • 1



#524

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3019
  • Tematów: 2592
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Niektóre opinie głoszą, że jeśli odsłucha się od tyłu płytę instalacyjną Windows XP, to można usłyszeć modlitwę do Behemota. Ale to jeszcze nic -- jeśli puści się ją od przodu, to zainstaluje się Windows...
  • 8



#525

Eldim.
  • Postów: 461
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Puszczając od tyłu cokolwiek możesz się doszukać czego tylko zechcesz. Będzie jakiś bełkot kończący się na "-an" no i masz już swojego szatana. W ten sposób nawet w kolędach śpiewanych przez Benedykta XVI doszukasz się rozmaitych herezji.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych