Skocz do zawartości


Zdjęcie

Charakterystyka Obcych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
299 odpowiedzi w tym temacie

#121

zygix.
  • Postów: 671
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Krasnoludy to karzelki wypedzone przez ludzi do lasu,Elfy to inna rasa a Orki i Gnomy to Irole z brzydkiej jak oni Irlandii :P
  • 0

#122

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mnie ciekawi jedna sprawa, czy elfy, krasnololudy, orki, gnomy inne takie, to ludzie po mutacjach genetycznych czy tak naprawde inne rasy


1. Elfy to cywilizacja wyżej od nas rozwinięta. Świadczy o tym głeboki kult przyrody, ekologia na wysokim poziomie i wegetarianizm.
2. Krasnoludy. Cywilizacja równa naszej. Ich planeta ma wyższą grawitacje, dlatego są niscy. Dewastują środowisko poprzez ciągła budowe kopalń i hut.
3. Orki. Cywilizacja wojowników. Przemierzają galaktyke siejąc śmierć i zniszczenie. Możliwe spokrewnienie z gadami z Zeta Recculi.
4. Gnomy. Uwielbiają złoto. Walczyli z Annunakami o złoto na Ziemii, ale przegrali. Jednak gnomowe układy biznesowo-polityczne sprawiły, że odkupywali złoto od Annunaków po niższych cenach.
5. Trole - Cywilizacja pakerów o małych móżdzkach, kult siły i zniszczenia. Są w sojuszu z Orkami.
  • 0

#123

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeżeli o obcych nie wiadomo nic. Nawet to czy istnieję to jak i na jakiej podstawie powstał ten materiał? Ktoś miał fantazję....


Jezeli o Bogu wiadomo nic, to jak powstala biblia?

Wierzysz w Boga nie potrzebujesz potwierdzenia, wierzysz w to, ze nie tylko na ziemi sa rozumne istoty (wez pod uwage wszystkie planety) to tez nie potrzebujesz potwierdzenia :)


Mnie ciekawi jedna sprawa, czy elfy, krasnololudy, orki, gnomy inne takie, to ludzie po mutacjach genetycznych czy tak naprawde inne rasy

Elfy to rasa starsza od ludzi. Posiadaja wysoko rozwienite zdolnosci psioniczne (magiczne, dla czlowieka to bez roznicy jak poleci na sciane ale splonie na miejscu..). Uwielbiaja stosowac technologie antygrawitacyjne i bron plazmowa. Do tego perfekcjonisci ktorzy cenia jakosc nad ilosc. A kazdy ich przedmiot jest tak zaprojektowany by byl ladny i uzyteczny.
Krasnoludy Male (okolo 1-1,4m), przypakowane. Kompletne przeciwienstwo Elfów. Chociaz na swojej robocie znaja sie jak malo kto.
Orki to chyba zalezy od gatunku, czesc sie rozmnarza przez poczakowanie a czesc normalnie. Te pierwsze sa glupie jak but, a te drugie dosc inteligentne.
Generalnie sa agresywne, czesto zielne duze, i jedyne co ich obchodzi to zeby komus przywalic i zeby byc najwiekszym orkiem w okolicy.
Oczywiscie istnieja jeszcze Mroczne Elfy, Necroni etc.
Ludzie to imo taka mutacja elfów jest.
  • 0

#124

Kossmitka xD.
  • Postów: 50
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tytanch ? Tych co to uwiezili starych bogow, stworzyli Azeroth a jeden oszlał ?


No za bardzo to nie wiem o nich duzo...
Czytałam kiedyś ich charakterystykę... ale teraz zupełnie znikneła :o
Było cos tam, że maja po 12 metrów...i nie są przyjaźnie nastawieni, że powstali na skutek połączenia się Ziemianek z Kosmitami...
Ale więcej nie pamiętam
  • 0

#125

Rukius.
  • Postów: 359
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Krasnoludy (tak jak gnomy i trolle) pochodzą z mitologii skandynawskiej, elfy (nie te tolkienowskie, tylko małe latające stworki) z pogańskich wierzeń na terenach Francji i Anglii (potem Tolkien je "upiększył", powiększył i cywilizował), orki wymyślono żeby było z kim walczyć ;) .

Orki to z tego co się nie mylę właśnie Tolkien wprowadził a potem jakoś to ruszyło...
To z łaciny znaczy "demon" (czy coś podobnego) i jest zazwyczaj uzywane w stosunku do złych, plugawych istot.
Ich początku w mitologiach świata trudno się dopatrywać.

Więc prawdopodobieństwo istnienia tych "ras" gdzieś we wszechświecie jest równie prawdopodobne co cyklopów, pegazów, anubisów i innych mitycznych dziwactw.
  • 0

#126

AlienGrey.

    I know

  • Postów: 639
  • Tematów: 78
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jak macie dalej zamiar wypisywać coś o elfach, gnomach i innych (IMO) tego typu bzdetach, to podawajcie źródło.
  • 0



#127

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak macie dalej zamiar wypisywać coś o elfach, gnomach i innych (IMO) tego typu bzdetach, to podawajcie źródło.

Ok. Polaczy sie ze mna we snie telepatycznie i przekazali mi informacje tym calym channlingiem czy jak to tam.
Ze co ? Ze nie mozliwe... No wiekszosc tych "powaznych" i niebzdentych informacji w tym topicu pochodzi z takiego zrodla.

Krasnoludy (tak jak gnomy i trolle) pochodzą z mitologii skandynawskiej, elfy (nie te tolkienowskie, tylko małe latające stworki) z pogańskich wierzeń na terenach Francji i Anglii (potem Tolkien je "upiększył", powiększył i cywilizował), orki wymyślono żeby było z kim walczyć wink2.gif.

Orki to z tego co się nie mylę właśnie Tolkien wprowadził a potem jakoś to ruszyło...
To z łaciny znaczy "demon" (czy coś podobnego) i jest zazwyczaj uzywane w stosunku do złych, plugawych istot.
Ich początku w mitologiach świata trudno się dopatrywać.

Więc prawdopodobieństwo istnienia tych "ras" gdzieś we wszechświecie jest równie prawdopodobne co cyklopów, pegazów, anubisów i innych mitycznych dziwactw.

Mylisz sie w prawie kazdym punkcie :P .
Co do trolli, krasnoludow etc, to masz racje.
Ale Orci i elfy, ktore sa we srodziemi pochodza z mitologi celtyckiej/ (ogolnie tez skandynawskiej/wysp brytyjskich). Pierwsze wzmianki o nich z w poemacie Beowulf pod nazwa zdaje sie Orcaneas i Ylf.
W Mitologii skandywnaskiej Elfy sa wlasnie dostjnymi istotami, które słuzą bogą i sa tylko troche niżej od nich.
Zeby bylo ciekawiej w Mitologiach wystepują równierz mroczne elfy.Które zgodnie z niejakim kanonem są złe, ale trzeba by dokładniej poszukać bo sie troche zapomniało :P .
Małe latające stworki które wykradają dzieci z łózek w nocy to zupełnie inna bajka i powstała póżniej niż Elfy normalne.
Tak samo Gobliny, rownierz wywodza sie mitologi skandynawskiej, a za polski odpowiednik moglibysmy uznac szkrzaty.
Tylko genezy Niziółka/Hobbita/Halfinga nie jestem pewny -;-.

Prawdopodbienstwo na istnienie tych ras jest tak samo duze jak tych wypisanych w pierwszym poscie.
IMO kazda legenda/mit ma ziarno prawdy.
Pozatym wole zeby istniały orki i elfy, niz jacys plejdanie i inne jaszczurki, przynajmniej ciekawiej bedzie.
  • 0

#128

Rukius.
  • Postów: 359
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dobra przyznam że pomylilem pojęcia co do elfów.
Choć istnieją też jako skrzaty, to o tych z mitologii nordyckiej nie wiedziałem.Dzięki za oświecenie ;)

Co do orków...Cóż trochę się nie zgadzam...

Choć to temat na dyskusję w zupełnie innym dziale, bo amatorów jaszczurów to pewnie zaczyna irytować ;D
  • 0

#129

gomp.
  • Postów: 240
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie no bez jaj o0 Ten topic miałbyć takim słownikiem pojęć i ras obcych które RZEKOMO istnieją, a mamy jakieś orki i inne bzdety z gier typu D2 :F to już lepiej to zamknąć :P
  • 0



#130

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

o przepraszam, w D2 nie ma ani orków ani elfów!

IMO, ten topic od początku był śmieszny. Ale jak zobaczyłem ten post o elfach to musiałem dodać coś od siebie ;) Tego mojego posta wyżej nie bierzcie na serio ;p
  • 0

#131

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie no bez jaj o0 Ten topic miałbyć takim słownikiem pojęć i ras obcych które RZEKOMO istnieją, a mamy jakieś orki i inne bzdety z gier typu D2 :F to już lepiej to zamknąć :P

Elfy sa rasą kótra RZEOKOMO istnieje. Udowdonij mi ze sie myle a przestane, oponowac za tym ze istnieja. Oczywiscie nie uda ci sie, bo bede stosowal identyczne argumenty jak zwolnnicy plejadan :P .
Cos od siebie jeszcze.

Ogólnie jak ja mowie ze Elfy istnieja to wszyscy ci zwolnnicy pozaziemskich cywilizacji mowia mi ze piernicze głupoty.
Ale kiedy ja mowie ze Plejadanie to bajki i shooo, to ja piernicze głupoty.
O co mi chodzi ?
Myśle, że gdyby Plejdanie byli tak powszechnie znany jak Elfy, nie budzili by takich emocji i sytuacja bylaby z goła odwrotna.
No bo wkoncu co to za sztuka interesowac sie czyms co powszechnie uwaza sie za nie prawdziwe i o zgroza powszechnie o tym wiadomo i wiekszosc ludzi juz slyszalo taka nazwe.
Ale jak ja wiem ze pejdanie istnieja a reszta to juz sie mozna lansowac i gadac i nawet ksiazke napisac!.

Sorry. Ale albo drazymy temat od kazdej strony, albo lepiej sobie odpuscic odrazu.
  • 0

#132

Rukius.
  • Postów: 359
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Racja iniside, popieram.
Całkiem serio mogę powiedzieć że coraz bardziej zastanawiam się czy istoty podobne "elfom" nie istnieją.
Tak, właśnie możecie się śmiać
  • 0

#133

berniaki.
  • Postów: 91
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Racja iniside, popieram.
Całkiem serio mogę powiedzieć że coraz bardziej zastanawiam się czy istoty podobne "elfom" nie istnieją.
Tak, właśnie możecie się śmiać


Nikt śmiać sie nie bedzie, po to jest forum zeby mozna było dyskutowac ,wyrażać swoje opinie i przypuszczenia,pozdro ;)
  • 0

#134

fartuess.
  • Postów: 169
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale jaja. No ale przynajmniej rozwijamy idee tego tematu czyli obce rasy w świecie fantasy i s-f.

Odnośnie pochodzenia orków, to poraz pierwszy pojawili się w świecie Tolkiena i byli hmm... Morgoth (taki sauron do kwadratu) stworzył ich z elfów (nie pamiętam jak to zrobił, ale zainteresowani mogą przeczytać silmariliona)

Zieloni orkowie pojawili się poraz pierwszy w świecie Warhammer fantasy battle ( i na tym wzorował się blizzard robiąc warcrafta) oraz w Warhamerze 40k.

Dobra tera o elfach. Elfy pochodziły z ludowych opowieści (ale były to te malutkie elfy), ale humanoidalne elfy pojawiły się u Tolkiena (znowu :D ). i byli stworzeni przez jakiśtam bogów (nie pamiętam już jak mieli, ale znów odwołuję do silmariliona).

A co do pochodzenia kosmicznego elfów to kosmiczne elfy wystąpiły w startreku (wolkanie/romulanie) oraz w Warhamerze 40k (znowu ;) ) jako eldarowie(zresztą ta nazwa również pochodzi od Tolkiena i jest inną bardziej oficjalną nazwą elfów)

A teraz bez fantasy. Oczywiście że gdzieś istnieją obce rasy ale są za daleko, żeby ich spotkać. A na temat ich technologi, wyglądu etc możemy co najwyżej pospekulować :)

Pozdrówka
  • 0

#135

vast.
  • Postów: 112
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wg. mnie fizjologię kosmitów poznamy dopierokiedy przechwycimy jednego z nich i uwierzcie mi, to nie bedzie zwykly szary szympans, to bedzie cos czego nie bedzie w stanie pojac ludzki umysl
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych