Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czarodziejska Górka - Przedmioty Toczą Się Pod Górę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#46

B_S.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zrobiłem film o Górce Cudów w Rutwicy, badałem to miejsce przez 20 lat i ta nazwa przyjęła się. Zrobiłem wszystkie mozliwe eksperymenty, wielokrotnie powtarzając je. Poprosiłem o pomoc kolegów - wojsko, zbadano ten teren pod kątem przydatności radioliniowej. Absolutnie potwierdzono moje przypuszczenia. ten teren nie jest złudzeniem optycznym. Podobnych miejsc w Polsce jest sporo, w wiekszości w województwie kujawsko pomorskim. Odwiedziłem wszystkie te miejsca, jedynie Rutwica nie budzi moich wątpliwości. To chyba zrozumiałe.
Nagłośniłem sprawę Rutwicy dawno temu, byłem współodkrywcą tego miejsca, uprzedziło mnie jedynie dwóch policjantów, którym odjechał Polonez...tak to się zaczęło. Obecnie "moją górkę" , przemianowano i zrobiła się z tego atrakcja turystyczna, skutek? Kilogramy śmieci, odpadków - władza marnuje atrakcję na swoim terenie miast mądrze ją wykorzystać. Niestety, samo życie.

Pozdrawiam Czytelników tego forum

MF

ps. już wkrótce pojawi się nowy film o tym miejscu.
  • 1

#47

mart.in.
  • Postów: 47
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

bylem kiedys na tej gorce w Walczu i o ile dobrze pamietam, to droga otoczona jest lasem, a nie bylo slychac halasu ptakow ani bobrow ani jeleni ani zadnych uosi
rozumiem, ze ta pewnosc, ze nie jest to zludzenie optyczne rzeczywiscie jest poparte jakimis badaniami, tak ?
  • 0

#48

TooT.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja też słyszałem o tej górze ciocia mi opowiadala rok temu że była w tamtym miejscu i że zaobserwowała to dziwne zjawisko. Kiedys jej nie wierzyłem ale teraz to moze być prawda.


Mam nadzieje ze kiedys tam pojade :)
  • 0

#49

scpt.
  • Postów: 522
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Każdy taki przypadek jest znanym na świecie złudzeniem optycznym.Takie relacje potwierdza się takim tajemniczym urządzeniem które nazywa sie poziomica:)
  • 0

#50

Matixus.
  • Postów: 99
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ludzie co wy z tą poziomicą !! Atw. Z chęcią bym tam pojechał i próbował to jakoś wyjasnić (moze mi sie uda w te wakacje :D )
  • 0

#51

fifty50.
  • Postów: 25
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mieszkam blisko tego miejsca bo koło 30km więc jak będe miał trochę wolnego czasu wybiorę się ;p ale badać nie będę :P od tego sa naukowcy :P tak turystycznie :)
  • 0

#52

myszek.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

pozdrawiam wszystkich.Czytając wasze wypowiedzi o waszych eksperymentach dotyczących tej górki stwierdzam iż wszelkie proste urzadzenia do pomiaru poziomu pod wpływem anomali bedą wskazywać błędny pomiar. Pomiar należałoby zrobić w stosunku odniesienia do punktu który nie powoduje złudzenia optycznego, znajdującego się być może kilkaset metrów dalej.Pozatym każda górka ma swój szczyt.A z drugiej strony szczytu czy też takie anomalie występują? odnosi się to tez do strony prawej i lewej oraz przekątnej tego szczytu. Co do złudzenia optycznego drzewa rosna w strone światła niekoniecznie musi powodować pochylenie wiatr. Co do pomysłu kolegi o podeście to wydaje mi się że to ma sens. Co do ufo to raczej zostawiłoby jakies inne jeszcze ślady i przestańcie z tymi poziomicami bo to juz jest śmieszne!
  • 0

#53

Mackin.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Byłem dziś w tym miejscu.Robiłem próbę z wodą i z samochodem.Rzeczywiście woda płynęła pod górę i samochód toczył się również pod górę.Ludzie proponują spróbować zrobić podobne doświadczenie po drugiej stronie tego wzniesienia.Ja nieświadomie to zrobiłem.Ruszyłem samochodem z powrotem w kierunku głównej drogi do Wałcza i wrzuciłem luz.Samochód bardzo szybko rozpędził się do 60km/h.To mogłoby potwierdzać tezę o złudzeniu optycznym,ale jeśli tak jest,to jest ono wyjątkowo udane,bo nie widać ani nie czuć momentu,w którym zaczynałoby się wzniesienie.A pochyłość musiałaby być dość spora,żeby tak szybko rozpędzić samochód do takiej prędkości.Być może miejsce,które powoduje tą anomalię nie leży na szczycie tej niewielkiej górki,ale trochę dalej w kierunku Wałcza?
  • 0

#54

Aeq.
  • Postów: 160
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jest gdzieś w necie filmik. Jest wszystko objaśnione. Tak naprawde to to się turla w dół ale iluzja optyczna że idzie pod górke. nie wiem gdzie dokładnie ten filmik jest ;D gdzieś na youtube =]
  • 0



#55

Visenna.
  • Postów: 133
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jest gdzieś w necie filmik. Jest wszystko objaśnione. Tak naprawde to to się turla w dół ale iluzja optyczna że idzie pod górke.

Zgadza sie, kiedyś był o tym miejscu emitowany materiał w Teleexpresie nawet.Dość dawno temu, ładnych parę lat. Mówili wtedy właśnie że to złudzenie optyczne, tak naprawdę teren jest tam ukształtowany odwrotnie niż się wydaje oku ludzkiemu. Szkoda ze nie pamiętam jakie dokładnie podali wytłumaczenie, ale na 100 % podali- pamiętam obraz toczącej sie "pod górę" butelki, wyglądało zajefajnie :)

A tutaj o tym piszą : http://www.wiadomosc...czem_35246.html - ostatni akapit :)
  • 0

#56

Wurdulak.
  • Postów: 28
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W te wakacje z ekipą zamierzamy rozbic tam namiot na pare dni:) może być ciekawie :)
  • 0

#57

Jasny.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Złudzenie optyczne 99,99%



Nie sądzę , że to zjawisko to ,, złudzenie optyczne " . :mlotek:
Może pod tą górką jest zakopany , naturalny ,, magnes " , który zakrzywia grawitację ?
Co Wy o tym sądzicie???????????????????????????? :crazy:





Chorus 777 ... dziwne jest to co piszesz .......... Jak magnes może zakrzywiać grawitację? Naturalnym magnesem jest oczywiście Ziemia. Pole magnetyczne Ziemi nie wszędzie jest identyczne ..... nie jest jednorodne. Anomalie magnetyczne też były i są obserwowane - choćby z powodu dużych kawałków meteorytów pod ziemią, w większości których jak wiadomo jest duża zawartość żelaza. Kubas i inni ... o ile pole magnetyczne .. .czy też rzekomy ukryty magnes pod ziemią ... mogły by wyjaśnić poruszanie się samochodu pod górkę (samochód jest wykonany głównie z żelaza - metalu oddziaływującego z magnesem)to jak wyjaśnić oddziaływanie na wodę czy szklane butelki???? Przecież to nielogiczne. Jeśli zjawisko które opisujecie faktycznie ma miejsce to ma to związek z zaburzeniem pola GRAWITACYJNEGO ... żadnego innego. A jeśli tak jest to wszelkie próby - mające za zadanie potwierdzić lub obalić "czarodziejskość" tej górki - z użyciem poziomnicy, odchylenia sznurka z ciężarkiem czy też deski zawieszonej na balonikach z helem (o czym czytałem na tym forum) nie ma sensu. To tak jakbyśmy udowadniali że nie ma prądu chcąc zaświecić przepaloną żarówkę. "Niepoprawna" grawitacja spowoduje "niepoprawne" wyniki na wszystkich przyrządach czy urządzeniach, których zasada działania jest oparta na grawitacji.
  • 0

#58

Mayk3l.
  • Postów: 19
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mi się wydaję, że drzewa rosną tam pod kątem zbliżonym do 90 stopni do płaszczyzny ziemi a nie wprost w stronę nieba tak jak na normalnych wzniesieniach i oto cała zagadka :)
  • 0

#59

pawlak.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hmm ja też bym powiedział że to zjawisko optyczne ale to chyba nie tylko te drzewa bo wtedy takich miejsc byłoby setki jak nie więcej to musi być coś też z ukształtowaniem terenu
  • 0

#60

--kuba111--.
  • Postów: 22
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ze statkiem to możliwe. Na przykład jak jakiś generator energii sie zepsuł i urządzenie które generowało pole antygrawitacyjne stało się prawie niesprawne? Ale bzdety. Po pierwsze to urządzenie antygrawitacyjne. Praktycznie nie jest możliwe skonstruowanie takowego. Po drugie pojedynczy statek ufoków? Bez jaj. Ale jednak możliwe w pewnym stopniu.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych