Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polskie wojska w Afganistanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Polskie wojska w Afganistanie (141 użytkowników oddało głos)

Czy decyzja o wysłaniu polskich wojsk do Afganistanu była słuszna?

  1. Tak (30 głosów [21.28%])

    Procent z głosów: 21.28%

  2. Nie (101 głosów [71.63%])

    Procent z głosów: 71.63%

  3. Nie mam zdania (10 głosów [7.09%])

    Procent z głosów: 7.09%

Czy uważasz, że polskie wyposażenie wojskowe sprawdzi się w Afganistanie?

  1. Jak najbardziej (26 głosów [18.44%])

    Procent z głosów: 18.44%

  2. Nie do końca (93 głosów [65.96%])

    Procent z głosów: 65.96%

  3. Nie mam zdania (22 głosów [15.60%])

    Procent z głosów: 15.60%

Czy wojna z Talibami jest naszą wojną?

  1. Tak, są to nasze zobowiązania wobec NATO (20 głosów [14.18%])

    Procent z głosów: 14.18%

  2. Tak, świadczy to o pozycji międzynarodowej Polski (11 głosów [7.80%])

    Procent z głosów: 7.80%

  3. Nie, ponieważ nie jest to misja pokojowa (56 głosów [39.72%])

    Procent z głosów: 39.72%

  4. Nie i nic nam do tego (48 głosów [34.04%])

    Procent z głosów: 34.04%

  5. Nie mam zdania (6 głosów [4.26%])

    Procent z głosów: 4.26%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Polskie wojska w Afganistanie - weź udział w ankiecie.
  • 0



#2

snake131.
  • Postów: 162
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sądze że jeżeli Polska chciała należeć do NATO to teraz musi się wywiązać ze swoich obowiązków
  • 0

#3

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Obowiązki obowiązkami, ale złe decyzje należy kwestionować, a wysyłanie żołnierzy na kolejną wojnę na pewno dobrą decyzją nie jest. Swoją drogą przeraża mnie to ile obecnie jest toczonych wojen na świecie.
  • 0

#4

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

W polityce międzynarodowej potrzebna jest konsekwencja, dlatego Polska musi tam się udzielać. Do tego jest to rzecz moralnie słuszna, bo ludziom działa się wielka krzywda.
Chessman--> Wyjątkowo mało teraz jest wojen. Kilkaset lat temu toczono ich znacznie więcej..
  • 0

#5

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Chessman--> Wyjątkowo mało teraz jest wojen. Kilkaset lat temu toczono ich znacznie więcej..

Oczywiście jeżeli będziemy porównywać współczesność do przeszłości to pod tym względem jest "nieco" lepiej. Ale porównując do tego jak mogłoby być...
  • 0

#6

ViZarDy.
  • Postów: 98
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do wyposażenia wojskowego to... gdzieś widziałem film na którym był wywiad z polskim żołnierzem przebywającym w Iraku ,np: ponoć Polacy się prosili amerykanów , żeby mogli wymontować płytę pancerną z starego hammera ,żeby dozbroić swój samochód...
  • 0

#7 Gość_kamilio

Gość_kamilio.
  • Tematów: 0

Napisano

:ufo: to nie ma sensu jestesmy tam tylko dla wiz a wiz i tak nie dostaniemy to jest podliz do Amerykanow a dostaniemy tylko kopa a nasi zolnierze gina i po co?
  • 0

#8

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nasze wyposażenie wbrew pozorom nie jest takie złe, nie mamy jednak naprawdę porządnego cięższego sprzętu (zobaczymy jak się Rosomaki sprawdzą). Co do samej misji - należymy do NATO i musimy wypełniać obowiązki, jakie z tego wynikają. A czy wyślemy w ramach tych obowiązków 50 czy 5000 żołnierzy to już nasza sprawa. Jednak jeśli chcemy być na świecie traktowani naprawdę jako poważni partnerzy, nie wyślemy tam 50 krzesłoogrzewaczy i informatyków, ale 5000 żołnierzy.
  • 0



#9

Nicole-collie.
  • Postów: 783
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wg. mnie nie powinniśmy się pchać, tam gdzie właściwie nas nie chcą. Jesteśmy mięsem armatnim i Amerykańce to wykorzystują. Po co my się tam pchamy?

Bo chcemy pokazać, jacy to my jesteśmy odważni? Czy chcemy zabłysnąć przed USA? Usa na pewno nas za to nie docenia... :/
  • 0

#10

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wg. mnie nie powinniśmy się pchać, tam gdzie właściwie nas nie chcą.

Ależ mamy bardzo dobre relacje z Afgańczykami. Oni już sami zaczynają się organizować i wyłapywać talibów, a Polaków traktują jako ludzi niosących im pomoc.

Jesteśmy mięsem armatnim i Amerykańce to wykorzystują.


Nie jesteśmy niczyim mięsem armatnim, ponieważ wysłanie wojsk to była nasza suwerenna decyzja i nasze wojska służą pod naszymi dowódcami.

Usa na pewno nas za to nie docenia...


Doceniają nas, i co więcej, bardzo się cieszą, że tak jest. Stoją zdumieni i nie mogą się nadziwić, że tacy Polacy idąz pomocążadając tak mało w zamian. Nie to co inni, którzy twardo negocjowali z Amerykamani i dostali w zamian olbrzymie korzyści. Mi przyszliśmy sami a teraz oczekujemy, że Amerykanie to zobaczą i sami z siebie nas nagrodzą ;]

Mamy to, co sobie sami wynegocjowaliśmy - to tyle jeśli chodzi o dostawanie "prezentów od USA, więc proszę nie mówić, że Jankesi nie doceniają naszego wkładu.
  • 0



#11

mortyr.
  • Postów: 1171
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

nie mamy jednak naprawdę porządnego cięższego sprzętu (zobaczymy jak się Rosomaki sprawdzą).


Sprawdzą się... na złomowisku. :D

Wystarczy popatrzeć jak wylatują w powietrze w Iraku i Afganistanie amerykańskie pojazdy opancerzone. To jest najbardziej zaminowany kraj na świecie. Podróżowanie Rosomakiem, to jak jazda rowerem po polu minowym.

Możemy się tylko modlić o mniejszą liczbę ofiar.
  • 0

#12

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sprawdzą się... na złomowisku.

Jako metalowe składniki kuchenek w chacie talibskiej, albo jako nowe kosy ze wzmocnionej stali do ścinania maku :rotfl: Lub jakiś kowal przeklepie je na garnki do parzenia herbaty w polu :rotfl:

Choć niestety znając nasze wojsko, to będą te rosomaki stały w bazie bo strach będzie wysyłać kogoś na akcję, żeby czasem nie stracić drogi sprzęt :/ Tak jak polscy albo hiszpańscy żołnierze w Iraku, kiedy stali i patrzyli jak Amerykanie walczą, a sami bali się tyłki ruszyć... koalicjanci.... wstyd i hańba.
  • 0



#13

PetBull.
  • Postów: 16
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gdzieś czytałem porównanie (nie pamiętam już gdzie :| ) różnych pojazdów opancerzonych, i tam polskie samochody wypadły lepiej niż Hummery.
  • 0

#14

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Moze dlatego, że te Hammery, co dostaliśmy od amerykancow zostaly doprawione dodatkową warstwą blachy przez cwanych polaków? ;)
  • 0



#15

Panda1.
  • Postów: 47
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nom dodali plyte pancerna.
nie wiem dlaczego jestescie na nie misji w afganistanie? przeciez nastroje pacyfistyczne zawsze prowadza do jeszcze wiekszej wojny!
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych