Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niezwykła podróż w czasie Hakana Nordkvista


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

#1

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


Rodzaj ludzki od zawsze zafascynowany był możliwością podróżowania w czasie. Przez stulecia poznaliśmy wszystkie możliwe pomysły, jak możnaby tego dokonać. Oczywiste jest jednak to, że podróżowanie w czasie jest niemożliwe... ale czy na pewno?

Oto historia norwega Hakana Nordkvista, który twierdzi, że odwiedził przyszłość.

"Pracowałem w Oland, wróciłem do domu i poszedłem do kuchni", opowiada Hakan. "Na podłodze była woda, pomyślałem 'O nie!'. Pod zlewem musiała rura pęknąć. Wziąłem więc moje narzędzia, aby tę rurę naprawić, nie mogłem jej jednak dosięgnąć, bo była za daleko. Więc wpełzałem dalej i dalej. Pod koniec pojawiło się światło, a ja wstałem. Wtedy zobaczyłem samego siebie jako starszego człowieka, może koło siedemdziesiątki."

Łatwo zdyskredytować Hakana jako kłamcę. Ale dlaczego miałby kłamać?

"Na szczęście, pomyślałem wtedy, że nikt mi może nie uwierzyć - wziąłem więc mój telefon komórkowy i mogłem wszystko dzięki niemu sfilmować. Staliśmy więc i rozmawialiśmy, to było miłe uczucie, naprawdę wspaniałe uczucie".

Spróbujmy się upewnić, czy Hakan mówi prawdę. Jeśli tak, to czy istnieje wyjaśnienie dla tego zdarzenia?

Zapytaliśmy o to Hansa Karlssona, profesora fizyki.

"Jest wiele teorii o podróżach w czasie, wliczając w to paradoks bliźniąt. Istnieją teorie o czarnych dziurach oraz o tzw robaczych dziurach - przejściach pomiędzy dwoma miejscami we wszechświecie", mówi profesor Karlsson. "Zgodnie z prawami fizyki ich istnienie teoretycznie jest możliwe. Mogą one być mało prawdopodobne, jednakże teoria jest na tyle dobrze ugruntowana, że nie sposób wykluczyć istnienia takich obiektów".

"Mówiąc prostym językiem, poznałem siebie samego z przyszłości i tym samym przeżyłem wielką chwilę. Nie ma dla mnie znaczenia, co o tym myślą inni ludzie", mówi Hakan.

Hakan Nordkvist obstaje przy swojej historii, zaś naukowcy nie mogą całkowicie zdyskredytować jego historii. Wciąż jednak bez odpowiedzi pozostaje pytanie, czy to naprawdę jest możliwe. Jak to ktoś kiedyś pięknie powiedział, najpiękniejszą rzeczą są zagadki - albowiem to one są źródłem nauki.

Reportaż opracowany na potrzeby serwisu www.paranormal.about.com
Tłumaczenie: Ivellios
  • 0



#2

Luck4sh.
  • Postów: 115
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hehe ciekawe, jeszcze ten tatuaz... no ale jak zawsze wszystko mozna podrobic... ja jednak wierze, jest dosc ciekawy dowod :)
  • 0

#3 Gość_Inga

Gość_Inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Bardzo dobra jakość filmu, jak na coś, co zostało utrwalone komórką.
Ale jeżeli to prawda - bo obaj panowie są do siebie rzeczywiście podobni, no i te tatuaże - to jest to wspaniały dokument potwierdzający dotychczasowe teorie o podróżach w czasie. Teraz trzeba tylko zbadać jakie machanizmy wtedy zadziałały no i dokładnie zbadać wiarygodność tego wszystkiego.
  • 0

#4

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bardzo dobra jakość filmu, jak na coś, co zostało utrwalone komórką.

Teraz komórki nie robią już takich szajsiatych filmów, jak jeszcze parę lat temu ;]

Teraz trzeba tylko zbadać jakie machanizmy wtedy zadziałały no i dokładnie zbadać wiarygodność tego wszystkiego.

No i trzeba wiedzieć jak to zbadać.
  • 0



#5

Luck4sh.
  • Postów: 115
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zalezy czyje komorki, moja jest nadal zacofana =_= (nokia 3220) :P
ale jakosc rzeczywiscie swietna :]
  • 0

#6

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

ciekawe czy za x lat spotka siebie z 2007 roku?
  • 0

#7 Gość_Inga

Gość_Inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Teraz komórki nie robią już takich szajsiatych filmów, jak jeszcze parę lat temu ;]

Moja nie robi ich wcale, zjadliwy Ivelliosie ;]

No i trzeba wiedzieć jak to zbadać.

Od tego są już fizycy, więc nie musimy się zamartwiać. Nieprawdaż? :)
  • 0

#8

Rave.
  • Postów: 56
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Historię uznałbym za ciekawą, ale dyskredytuje ją jakość filmu - czym on to nagrywał. Moja stara kamera na taśmy Hi8 ma o wiele gorszą jakość. Pozatym - kto to filmował ? Wspominał że spotkał tam kogoś jeszcze ? Bo kamera jest ustawiona za daleko aby mógł filmować trzymając kamerę na wyciągniętej ręce, a ustawiona na głazie nie poruszałaby się i nie zbliżała podczas pokazania tatuażu. No i czemu sfilmował tylko to, nie mógł pokazać jak okolica będzie wyglądać za ileśtam lat. Za dużo niewiadomych imo...
  • 0

#9

tom3k.
  • Postów: 127
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może to nic, ale jakiś czas temu gdzieś mignęła mi się historia właśnie o takiej podróży w czasie i jakimś filmiki, potem okazało się że to niejako zajawka jakiegoś normalnego, pełnometrażowego filmu...nie mogę nic pokazać, ani nic w 100% potwierdzić co do tego, tak tylko przypomina mi coś cały ten filmik...
  • 0

#10

Ano.
  • Postów: 309
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Równie dobrze tym facetem po lewej może być jego ojciec - tradycja tatuażowa ? Niewykluczone.
Zgadza się - mógł sfilmować okolicę, wypytać się o to co się wydarzyło między tym wcześniej a poźniej.
  • 0

#11

snovvy.
  • Postów: 16
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak na mój gust, to nie jest to do końca... albo i w ogóle prawdą...
Nie wiem czy ktoś z was widział tatuaż po kilku[nastu?] latach? nie odnawiany przeważnie matowieje i traci kolory... a te tatuaże były o ile mnie wzrok nie myli - takie same, pod względem kolorów oczywiście :-)

Jednak chciałbym wierzyć, że była to prawda :-)
  • 0

#12

Varg.
  • Postów: 92
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Załóżmy, że film jest prawdziwy i rzeczywiście się przeniósł. To by oznaczało, że w najbiższym czasie nie zanosi się na koniec świata... :>
  • 0

#13

takitam.
  • Postów: 271
  • Tematów: 75
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

' date='30 marca 2007, 20:36' post='132545']
Równie dobrze tym facetem po lewej może być jego ojciec - tradycja tatuażowa ? Niewykluczone.
Zgadza się - mógł sfilmować okolicę, wypytać się o to co się wydarzyło między tym wcześniej a poźniej.

Mógłby , ale czmu nie był ?
Ponieważ zorientowali by się dość szybko ... :wall:
  • 0

#14

mimi.
  • Postów: 163
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ten on z przeszłośći był ubrany modnie na teraxniejsze czasy., ale za ileśtam lat (a wogóle wiadomo ile lat ma ten teraźniejszy Hakan) moda napewno by się zmieniła. I jeszcze byli na dworze (chociaż może wyszli-czepiam się i tyle). Ciekawe jak powracał do teraźniejszości nagle.
Wydaje mi się jednak że ten hakan mówi z takim zadowoleniem jakby to była prawda i cieszył się że się zobaczył. Pozaty ja bym dostałszoku jakby nagle "ja" z przy/eszłości pojawił się. Straszne
  • 0

#15

Sollux.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ten film nie wygląda na zrobiony telefonem, jest tam ujęcie pod słońce, w którym widać szereg refleksów, jak na mój gust takie coś powstaje przy użyciu dobrego odiektywu z wieloma soczewkami.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych