Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zarzuty Jane Burgermeister - co z nimi ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1

balas.
  • Postów: 363
  • Tematów: 15
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jeszcze przed wakacjami 2009 r. w internecie zaprezentowano oświadczenia, w których austriacka dziennikarka Jane Burgermesiter zapowiadała, że wniosła sprawę przeciwko koncernowi farmaceutycznemu Baxter, rządowi Austrii i WHO w sprawie celowego zatrucia szczepionek na świńską grypę co miałoby jej zdaniem posłużyć do przeprowadzenia ludobójstwa. Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa skierowała ona rzekomo do austriackiej prokuratury i do FBI.



No i teraz moje pytanie. Co z tymi zarzutami ? Minęło już wystarczająco czasu by prokuratura się do tego odniosła. Wszczęto śledztwo, umorzono ???

I co z pojawiającymi się w internecie informacjami, że to wszystko było jedno wielkie oszustwo i Burgermeister nie złożyła tak naprawdę żadnych oficjalnych zarzutów ? Informację te pochodzą z mało dla mnie wiarygodnych źródeł jako blogi i fora internetowe więc czy ma ktoś jakiś [poważniejszy link potwierdzający/odrzucający te plotki ?

Będę wdzięczny za wszelkie informację w tej sprawie.
  • 0

#2

xeophyte.
  • Postów: 151
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Z tego co pamietam to ona sama powiedziala o tym w ktoryms wywiadzie (zdaje mi sie ze to bylo nawet w Uwadze w tvn) ze nie doszlo do zadnych powazniejszych reakcji ze strony rzadu/fbi.
Na jej blogu powinno cos o tym byc.
  • 0

#3

balas.
  • Postów: 363
  • Tematów: 15
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Z tego co pamietam to ona sama powiedziala o tym w ktoryms wywiadzie (zdaje mi sie ze to bylo nawet w Uwadze w tvn) ze nie doszlo do zadnych powazniejszych reakcji ze strony rzadu/fbi.
Na jej blogu powinno cos o tym byc.


Jak prokuratura umorzyła postępowanie to musiała to pisemnie uzasadnić, a ja takiego pisma na jej blogu nie widziałem. Co więcej to jak napisałem wcześniej mam wątpliwości czy te sprawy zostały formalnie złożone tak jak ona to ogłaszała wszem i wobec.

Użytkownik balas edytował ten post 15.02.2010 - 15:53

  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych