Skocz do zawartości


Zdjęcie

Lądowanie na Księżycu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
386 odpowiedzi w tym temacie

#196

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Znalazłem najnowszy dowód.

Oto zdjęcie przedstawia Buzz Aldrin z Apollo 11.
Dołączona grafika

Nie widzisz? Troszkę powiększę!
Dołączona grafika

Jak zaznaczyłem na czerwono, powiększyłem ten kadr i widzisz, że ta białe linie przebiegają z ręki na górze. Jak wiecie, że ta "niewidoczna" linia ma ułatwić latanie "astronautom". Zdjęcie pochodzi ze strony NASA, a numer to "GPN-2000-001102".

To jeszcze nie koniec, mam kolejnego zdjęcia z GPN-2000-001131 ze strony NASA, są wyraźnie ślad z podwójnej linii nad głową "astronauta". Jeszcze nie widziałem tylu kłamstw, ale szkoda komentarza!

PS. Demaskacja NASA: <a href="http://prawda.neostrada.pl/moon.html" target="_blank">http://prawda.neostrada.pl/moon.html</a>




Starasz się przedstawić dowody na coś, co jest jedynie rysą na wielokrotnie skanowanym filmie. Niestety, jest wiele takich defektów na zdjęciach z Księżyca i nie są to linki jakoby podtrzymujące astronautów, tylko uszkodzenia na emulsji, powstałe w wyniku wielokrotnego przewijania oryginalnych rolek filmu podczas skanowania. Ich kierunek jest zwykle pionowy, zgodny z ruchem przesuwu filmu z rolki. Tak więc Twoje odkrycie nie jest niczym nowym, pośród wielu nieprzemyślanych metod naciągania samego siebie. Potwierdzasz regułę, że zwolennicy mistyfikacji dysponują zmyślonymi "dowodami". Na potwierdzenie masz to samo zdjęcie z oryginalnym numerem kodu: as11-405948HR ze strony Apollo Lunar Surface Journal.

Dołączona grafika

Sprawdźż, czy są na nim jakieś rysy.
  • 0



#197

Argentum.
  • Postów: 198
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Popieram przedmówcę, są to zwykłe defekty. Poza tym-pomyśl logicznie, linki pod ciężarem samego astronauty pękłyby a co dopiero pod cięzarem astronauty i jego kombinezony.
  • 0

#198

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Najśmieszniejsze (choć raczej najżałośniejsze) jest to, że często zdjęcia, którymi wykazuje się prawdziwość teorii moonhoax'u w innym temacie mają być dowodem, że na Księżycu astronauci spotkali statki obcych :)

Ale co ja tam wiem, nie znam się i tyle :lol
  • 0



#199

Vorbis.
  • Postów: 43
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bardzo interesujące kto filmował Armstronga, gdy ten stawiał "pierwszy krok". :rotfl: Jeszcze bardziej ciekawe, kto filmował lądownik, gdy ten opuszczał księżyc. :rotfl:
  • 0

#200

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To bardzo proste. Schodząc z drabinki Armstrong jednym pociągnięciem linki odblokował i otworzył paletę MESA, gdzie znajdowała się automatyczna kamera telewizyjna. Obraz z tej kamery był transmitowany drogą radiową na Ziemię. Startu kabiny LM Apollo 11 nie transmitowano. Stało się to możliwe podczas kolejnych wypraw Apollo 15,16 i 17, kiedy starty z powierzchni Księżyca transmitowano za pomocą kolorowych kamer umieszczonych na elektrycznym pojeździe LRV.

Tak wyglądała paleta MESA z kamerą tv, umieszczona na lewo od drabinki statku LM -

Dołączona grafika

niżej wygląd kamery tv montowanej na pojeździe LRV -

Dołączona grafika
  • 0



#201

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A może ktoś wytłumaczyć o co chodzi w tym: http://pl.youtube.co...feature=related
  • 0



#202

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Takie filmiki powstają jak grzyby po deszczu, lecz ich wartość merytoryczna jest żadna. Ten akurat to zlepek różnych obrazów z kilku wypraw Apollo a komentarz w jęz. hiszpańskim sugeruje, że jakoby Armstrong i Aldrin ujrzeli na horyzoncie jakieś budowle. W rzeczywistości chodziło o olbrzymie skalne bloki, rozrzucone wokół pobliskiego krateru "West", o rozmiarach zbliżonych do boiska piłkarskiego. Wszystko to jest okraszone sugestywną, nastrojową muzyczką wprowadzającą oglądającego w odpowiedni nastrój. Jak by tego było mało, na końcu doklejono króciutką scenę z innego studyjnego filmiku, pokazującego jakieś sztucznie wygenerowane budowle, mające znajdować się na północ od krateru "Moltke". Owszem, krater o tej nazwie znajduje się jakieś 40km na południowy wschód od miejsca lądowania Apollo 11, lecz na szczegółowych zdjęciach nie widać tam żadnych sztucznych obiektów. W sumie, to kolejna bujda na resorach.
  • 0



#203

Vorbis.
  • Postów: 43
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak kamera wygląda, jakby była owinięta w porozrywane worki na śmieci i sklejona taśmą za 4pln. x|
  • 0

#204

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co z tego, że czarno-białe zdjęcie kojarzy Ci się akurat z workiem na śmieci? To śmieszny argument.
Współczesne satelity telekomunikacyjne i np.statki załogowe Sojuz również muszą być pokryte powłokami termoizolacyjnymi, chroniącymi ich wnętrze przed przegrzaniem. I również dziś nie wygląda to zachwycająco, lecz jest koniecznością.

Dołączona grafika


Dołączona grafika

Dołączona grafika - pliki przeniesione
  • 0



#205

Victor.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A widział ktoś ten filmik?
Secret NASA transmissions

Może mógłby to ktoś skomentować?
  • 0

#206

Tao.
  • Postów: 118
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zobaczcie to: http://www.youtube.c...p;v=mouUUWpEec0
  • 0

#207

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zobaczcie to: http://www.youtube.c...p;v=mouUUWpEec0



Takich zmanipulowanych popisów zrobionych kilka lat temu dla żartu, nie warto komentować.
  • 0



#208

kriszo.
  • Postów: 42
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

OMFG! :D przecież to filmik dla beki zrobiony :D ze śmiechu się prawie spłakałem :D
  • 0

#209

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A mnie w sumie ta teoria o "fałszywym" lądowaniu Amerykanów na Księżycu fascynuje z innego względu. Jak rozumiem - po lądowaniu pozostały na Księżycu namacalne dowody, a raczej namacalne "ludzkie" śmieci. Chyba, że tuż przed startem wszystko zostało posprzątane, a niepotrzebny sprzęt zabrany ze sobą. No więc... jednak zakładam, że "ślady" pozostały - więc Amerykanie fałszując lądowanie (lądowanie?) założyli, że nikt w ciągu najbliższych (po ich "akcji") 5, 10, 15 itp. lat nie dokona tego samego! Wyobrażam to sobie tak - np. Rosjanie lądują obok lądowiska któregoś Apolla ;) a tu czyściutko jak w Ermitażu! No więc mam pewien pomysł: Amerykanie, by zapobiec ewentualnemu demaskatorskiemu lądowaniu selenonautów z innych państw ( "wrogich" państw) celowo niszczą potencjał gospodarczy takiego kraju i w związku z tym atak na np. Grenadę, Afganistan i Irak nie był powodowany np. ropa naftową a możliwością osiągnięcia przez te państwa Księżyca i zdemaskowania spisku NASA.
  • 0

#210

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Byyyzyyyduuuraaa.

Grenada ? Afganistan ? Irak ? A co z Rosją i Chinami ? Nie sądzisz, że mają największy potencjał (oczywiście największy po Stanach Zjednoczonych), do wylądowania na Księżycu ?
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych